AK Gençliğin Buluşma Noktası
Teknoloji Teknolojiyle ilgili tüm yenilikler burada paylaşılıyor.

Stil
Seçenekler

Alt 12-20-2012, 18:01   #1
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Standart Gökyüzü Onlara Emanet

İşte insansız hava aracı ANKA ve eğitim uçağı Hürkuş'la ilgili son bilgiler...

İnsansız hava aracı ANKA göreve hazırlanıyor. Terörle mücadelede önemli bir yere sahip insansız hava araçlarının seri üretimi için görüşmeler devam ediyor. Eğitim uçağı Hürkuş ise Nisan'da ilk uçuşunu yapacak.

Türkiye, Milli savaş helikopteri ATAK, yerli insansız hava aracı ANKA ve eğitim uçağı Hürkuş ile savunma sanayinde atağa geçti.

Hürkuş Nisan'da İlk Uçuşunu Yapacak
Türk mühendisleri tarafından tasarlanan eğitim uçağı Hürkuş, Nisan'da ilk uçuşunu yapacak.

ANKA'da Seri Üretim Zamanı

İnsansız hava aracı ANKA'nın seri üretimi için artık son hazırlıklar yapılıyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, ANKA'da gelinen son durumla ilgili şunları söyledi:

"ANKA bugün yarın son uçuşunu yapacak. Bir buçuk yıldır uçuyoruz hatta 2 yıla yaklaştı. Bugüne kadar 100'ün üzerinde sorti üretmişizdir. MALE sınıfında, operatif sınıfta predator, heron ayarında 1500 kilogram kalkış ağırlığı olan 250 kilogram civarında faydalı yük taşıyan gece gündüz görev yapabilen önünde bir sensörü, farın altında SAR sensörü olacak bir üründür. Bunun serisi ile ilgili sözleşme görüşmeleri devam ediyor."

Yeni Hedef İnsansız Helikopter
Savunma sanayinin önündeki yeni hedefler arasında insansız helikopter de yer alıyor.

Habervaktim

Necip Fazıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)