AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-01-2013, 11:15   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Arrow İslamcılık Tartışmaları (İslamcılık bitti mi?, Hala varmı?, Varsa ne durumda)

Sosyolog yazar Ali Bulaç’ın Zaman gazetesinde başlatmış olduğu İslamcılık tartışması birçok yazarın müdahil olmasıyla gittikçe büyüdü ve bir çok yazar bu tartışmaya katıldı. İslamcılık dini düşünceye sahip bizleri ilgilendirdiği gibi, Partimizle ve politikalarıyla da yakından alakalı olması sebebiyle böyle bir konu açma gereği hissettim... Bu konu hakkında yazan yazarların her gün birisinin yazılarını paylaşacağım... ister ayrı ayrı yazılarının konularına istersenizde bu başlık altına yazarın göreişlerine genel olarak yorumlarınızı bekliyorum. yazarın görüşüne katıldığınız, katılmadığınız ya da eksik bulduğunuz yönlerini eleştirel biçimde paylaşıp bir bilgi havuzu olurturursak forumumuz ve daha sonraki yıllara güzel bir hediye olur diye düşündüm...

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-01-2013, 21:55   #3
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Ali Bulaç benim anladığım kadarıyla islamcılığın bir yaşam biçimi olduğunu savunuyor ve yazılarında da bunu belirtiyor... islamcılığın devam ettiğini fakat islamcı çizgiden Ak Partinin çıktığını söylüyor...
Ali BULAÇ her müslümanım diyenin islamcı olduğunu bu yüzden İslamcılığın bitemeyeceğini savunuyor
İslamcılığı üç evreye ayırıyor ve Ak partinin bu çizgiden çıktığını söylemesine rağmen bu dönemi de islamcıların en güçlü dönemi olduğunu söylüyor...
Ali BULAÇ'a göre Türkiye böyle giderse önlem almazsa gidişat kötü...
mevzu da Ali BULAÇ'ın savunduğu fikir de çok geniş ama kısaca Ali BULAÇ'ın görüşleri böyle olarak algıladım..
Alt 01-08-2013, 22:22   #6
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL

Ali Haydar Haksal'ın Konu hakkındaki yazıları ve görüşleri...

Ali Haydar Haksal "Ben İslâmcıyım"
Alt 01-09-2013, 02:25   #7
Kullanıcı Adı
HaArP
Deccal'in sistemler, finansal ve şirketsel, eğitim, askeri, teknoloji, tıb ve sosyal alanda esir ettiği Müslümanların nefes alma mücadelesinin adı İslamcılık ! Bu tabiriyle savunma !

Oysa Deccalden dağlara kaçanların ve Yalnız Allah'a sığınmak suretiyle ateşlere dalanların adı nedir

Genel yahut sosyolojik düzeyde yapılan tarifler bile yaşanılan hakikatlerin yalnız bir kısmını resm edebilmekte ! Ne yazık !

Oysa Yeni Dünya Düzeninin sonuna geldiğimiz aşamalarda olması daha yazık !

Deccal'in filtresi büyük lakin şeytanın hilesi çok zayıf değil mi ?

Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar ve Zamanımızın şerefi Afganistan ! Ve başlangıcın ayak sesi Şam ! Gözden geçirme vakti gelmedi mi !!!
HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-12-2013, 19:02   #9
Kullanıcı Adı
suat78
İSLAMCILIK NARALARI ATANLAR ,,,LAİK BİR ÜLKEDE LAYIK OLARAK YAŞADIKLARININ FARKINDA DEĞİLLER.
suat78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-12-2013, 19:18   #10
Kullanıcı Adı
suat78
BÜTÜN ÇABANIZ GELİŞMİŞLİK ADINA SERVET OLUŞTURMA OLURSA PUSULANIZ MUASIR MEDENİYET DEDİKLERİ KATOLİK KİLİSEYE KARŞI PROTESTANLARIN UYGULAMASI OLAN KAPİTALİZMİ BAŞARILI KABUL EDERSENİZ,YİNE BÜTÜN HEDEFİNİZ MUASIR MEDENİYET SAFSATASINI OLUŞTUMAK İÇİN İNSANLIK ONURUNU İNCİTEN UYGULAMALARINI ŞİAR EDİNİRSENİZ İSLAMCILIK ADINA KONUŞACAK NEYİNİZ OLUR BEYLER.....
suat78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
akpartiforum, ali bulaç, ertuğrul özgül, islamcılık, islamcılık tartışmaları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)