AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-21-2013, 20:21   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Leman Sam: Osmanlı'yı Reddediyorum
Leman Sam: Osmanlı'yı reddediyorum

Son zamanlarda yaptığı çıkışlarla herkesi şaşırtan ünlü sanatçı Leman Sam'ın Osmanlı'yla ilgili sözleri çok konuşulacak.

Son dönemlerde yaptığı çıkışlarla adından söz ettiren Leman Sam, Yurt gazetesine verdiği röportajda yine tartışılacak ifadeler kullandı.

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili yorumlarda bulunan Sam, "Ben zaten Osmanlı'yı tamamen reddediyorum. Osmanlı benim ceddim değildir." dedi.

Kaynak

Haber 7 21.01.2013

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-21-2013, 20:26   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Hırvat Müftü: Osmanlı ile Gururluyuz!
Hırvat Müftü: Osmanlı ile Gururluyuz!

Hırvatistan Müftüsü Aziz Hasanoviç, ülkesinin Osmanlı sınırları içerisinde bulunduğu dönemle ilgili, ''Biz bu dönemden gurur duyuyoruz. Çünkü o dönem hiç kimseye zarar vermedi, aksine herkese iyilik getirdi.'' dedi.

Hasanoviç, AA muhabirine yaptığı açıklamada Hırvatistan'ın % 1,8'ini Müslümanların oluşturduğunu, tüm Müslümanların ibadet konusunda tüm haklara ve özgürlüğe sahip oldukları belirtti.

Hırvatistan'ın 100 yıl önce İslam'ı tanıdığını kaydeden Hasanoviç şunları söyledi:

''Kurumsal anlamda İslam Birliği'nin Hırvatistan'daki varlığı da 100. yılını dolduruyor. Bu anlamda oldukça memnunuz. Hırvatistan hükümetiyle ülkedeki Müslümanların haklarının ve sorumluluklarının düzenlendiği bir anlaşmamız mevcut. Her zaman tıpkı Müslüman ülkelerindeki Hristiyan azınlıkların sorunlarında olduğu gibi Avrupa'daki Müslüman sorununun çözümüne yönelik modele de vurgu yapıyoruz. Bu nedenle Hırvatistan'da yaşayan Müslümanlar olarak bu haklara ve özgürlüklere sahip olduğumuz için her zaman Allah'a şükrediyoruz.''

Hırvatistan'ın Avrupa Birliği'ne üye olmasından mutlu olacaklarını ifade eden Hasanovic, ülkesinin sorunsuz bir şekilde AB'ye girmesi için Müslümanlar olarak ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi.

Hasanoviç, Hırvatistan Müslümanlarının özellikle destekleri dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı'na minnettar olduklarını söyledi. Amasya Müftülüğü ile kardeş müftülük olduklarını hatırlatan Hasanoviç, ''Bu anlamda Türkiye'den bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. İslami değerlerin Hırvatistan'da tanıtılması anlamında uğraşıyoruz. Buraya gelme nedenlerimizden biri de Hırvatistan'da İslam'ı korumak adına uygulayabileceğimiz yeni modelleri öğrenmek.'' diye konuştu.

''Bunun Bosna Hersek'te mucize olmaması gerek''

Hırvatistan Müftüsü Aziz Hasanoviç, Amra Babiç'in Bosna Hersek Visoko Belediye Başkanlığı'na seçilerek Avrupa'nın ilk başörtülü belediye başkanı olmasıyla ilgilii, ''Bunun Bosna Hersek'te mucize olmaması gerek. Çünkü Bosna Hersek'teki çoğunluğu oluşturan halk, Müslüman halkıdır. Visoko Belediye Başkanlığı'na başörtülü bir bayanın seçilmesi Bosna Hersek'te İslam'ın kendini ifade ettiği yeni bir ölçünün var olduğunu gösterir.'' dedi.

Hırvatistan'ın Sisak Belediyesi'ni ziyaretinde belediye başkanlığında başı örtülü bir Müslüman kadının çalıştığını görmekten büyülendiğini ifade etti.

Osmanlı'nın Hırvatistan'da bıraktığı eserlerin büyük çoğunluğunun yok olmayla karşı karşıya bulunduğunu vurgulayan Hasanoviç, konunun Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki temaslarında gündeme geldiğini belirtti.

Hasanovic, ''Hırvatistan'daki Türk mirasına dair arşiv belgelerini de kullanarak yardımcı olmalarını talep ettik. Böylece bu eserleri bulup onarımını yapabiliriz. Biz Osmanlı dönemiyle gurur duyuyoruz. Çünkü o dönem hiç kimseye zarar vermedi, aksine herkese iyilik getirdi. Bölge Müslümanları olarak biz bu dönemle gurur duyuyoruz.'' dedi.

Kaynak

Haber 7 10.01.2013
Alt 01-21-2013, 20:29   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Özetle şunu demek istemiş; ''ben haçlı ordusunun bir tohumuyum'', veya ''ben türk değilim, ermeniyim'', veya rum, veya kürtçü, veya atatürk ırkından bir şey, malum atatürk olamsaydı leman olmazdı :D

Ecdadımız zaten senin gibi torunu kabul etmiyor ki sen ecdadı kabul edesin.
Kızı din düşmanlığı yapar, anası da yemek yediği tabağa sıçar.

Osmanlıyla ilgili sözleri konuşulmayacak, leman sam ve kızının alçaklığı konuşulacak her zaman.
Hüdaverdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-22-2013, 01:20   #4
Kullanıcı Adı
onurcan
Senin Osmanlıyı reddetmen bizim umrumuzda olmaz sen kimsinki sen kendi soyun sopunla övün..
onurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-22-2013, 23:57   #5
Kullanıcı Adı
El Emin
Osmanlı devrindeki en iyi devletti benim nezdimde..
Gerek iç işlerinde gerek dış işlerinde zamanının en demokratik ve adil devleti..
Fakat yinede ecdadı olarak görmeyenler olabilir hatta sevmeyebilir saygıyla karsılamak zorundayız..
Bende ceddim olmadığını söylüyorum ama politik olarak değil,soy bağlamında..
El Emin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-23-2013, 00:17   #6
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
haha fare dağa küsmüş kabul etmiyormuş
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-23-2013, 15:39   #7
Kullanıcı Adı
Cihannur
Pek çok solcunun acayip anlayışları var. Mesela pek çok solcu, Osmanlı'nın onların ecdadları olduğunu reddederler; ama Evrim Teorisi'ne de inanırlar. Leman Sam da Evrim Teorisi'ne inanıyordur diye tahmin ediyorum. Evrim Teorisi'ne göre insanlar hayvanlardan türemişlerdir ve o teoriye göre insanların ataları maymunlardır, farelerdir. Osmanlı'nın onların ecdadları olmasından rahatsızlık duyan pek çok solcu, maymunları ve fareleri ecdadları olarak kabul etmekten rahatsızlık duymazlar.
Alt 01-23-2013, 18:30   #8
Kullanıcı Adı
ak sevda
belki de haçlı orduları onun ecdadıdır kim bilir.
ak sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
beyni yııkanmış solcu, bozuk rejim, chp zihniyeti, laikçi ideoloji, leman sam, osmanlı'yı reddediyor, tek parti diktatörlüğü

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)