AK Gençliğin Buluşma Noktası
Dış Gündem Dış Gündem ile ilgili tüm konuları burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 08-26-2013, 01:11   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Suriye'deki Kimyasal Katliam Sonrası Suriyeli Babanın Feryadı Yürekleri Yaktı
Suriyeli babanın o feryadı yürek yaktı

Suriye'deki kimyasal katliamın ardından yürek burkan görüntüler gelmeye devam ediyor. Bir babanın ölen yüzlerce çocuğun arasında iki kızını bulma ânı kameralara yansıdı. Saldırının hemen ardından hastaneye getirilen çocuğun yaşadıkları da dehşetin boyutlarını gözler önüne serdi.

Suriye'de Esed yönetimi tarafından gerçekleştirilen hunharca saldırı, pek çok masumu sevdiklerinden ayırdı. Çocukların çırpınarak can verdiği kimyasal katliamdan yansıyan son görüntüler bir kez daha yürekleri dağladı. Söz konusu görüntüde bir babanın ölen yüzlerce çocuğun arasında iki kızını bulma ânı var.

"BEN SİZSİZ NE YAPARIM?"

Suriyeli baba, ölen yüzlerce çocuğun arasında kızlarının cansız bedenleriyle karşılaşıyor. İşte o anda acının tarifi imkânsız oluyor. Öylece kızlarına sarılan ve onları son kez öpüp koklayan babanın şu feryadı da tüyleri diken diken ediyor:

"Babacığım, Allah rızası için uyanın. Ben sizsiz ne yaparım? Allah için söyleyin? Ben bu acıya nasıl dayanırım?"

"YAŞIYORUM, NEREDEYİM BEN CENNETTE MİYİM?"

Kimyasal silah saldırısı sonrası küçük kızın yaşadıkları da yaşanan dehşetin boyutlarını bir kez daha gösterdi. Söz konusu görüntüde şu diyalog yaşanıyor:

Küçük kız: Beşar, yaşıyorum. Bana yardım edin. Yaşıyorum. Nerdeyim ben cennette miyim? Lütfen yardım edin.

Doktor: Yaşıyorsun. Yumna sen ve ailen iyi. Sakın ol.

Küçük kız : Yaşıyorum. Yaşamak istiyorum, iyileşmek istiyorum. Annem nerede? Anneeee...

Doktor: Bu, kimyasal saldırı sonrası yaşanan durumlardan biri... Ne yazık ki ailesini kaybetti...

Bir başka görüntü de yakınlarını kaybeden bir ailenin acısını ortaya koyuyor. Çocuklarını teselli etmeye çalışan baba, Esed rejimine öfkesini dile getiriyor.

Kaynak

TRT Haber 24.08.2013

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-26-2013, 01:16   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
Alt 08-26-2013, 20:42   #3
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Çocuğu Katledilen Babanın Feryadı Yürekleri Dağladı
Çocuğu katledilen babanın feryadı yürekleri dağladı

Suriye'de Esed yönetiminin kimyasal silah saldırısına mâruz kalarak nefes alamayan çocuğunu hastaneye yetiştiremeyen babanın feryatları kameralara böyle yansıdı...

Suriye'de halk bugün kimyasal silah saldırısı ile uyandı. Şam'ın Doğu Ğuta bölgesinde yapılan saldırıda yüzlerce kişiyi yaşamını yitirdi. Muhalifler ilk olarak ölü sayısını 430 olarak duyururken bu sayının 635'e ulaştığı belirtiliyor.

Yayınlanan görüntülerde saldırı sonrasında hastaneye kaldırılan çocuklar ve siviller görülüyor. Bir babanın kimyasal saldırıya mâruz kalan çocuğunu arabayla hastaneye yetiştirmeye çalışması görüntülere yansıyor. Panik içinde koşuşturan baba daha sonra çocuğunun üzerine su dökerek uyandırmaya çalışıyor. Tüm müdahalelere cevap vermemesi üzerine çocuğunun öldüğünü anlayan baba, sinir krizi geçiriyor. Çocuğunu kameralara doğru kaldıran baba, "Nerede İslam dünyası? Hazreti Muhammed (SAV), Müslümanlar Şam'da fesat çıkarsa artık sizden hayır gelmez. Buyuruyor. Vallahi sizde hayır yok. Billahi sizden hayır yok." siteminde bulundu.

Kimyasal saldırının ülkede BM silah denetçilerinin inceleme başlattığı döneme denk gelmesi dikkat çekiyor. Pazartesi günü Şam'a gelen BM kimyasal silah denetçileri, Halep'in Han el Aseli bölgesi olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde kimyasal silah kullanılması ile ilgili inceleme başlatmışlardı.

Kaynak

Haber 7 21.08.2013
Alt 08-26-2013, 20:44   #4
Kullanıcı Adı
Cihannur
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
gözyaşı, kan, katil beşşar esed, kimyasal katliam, kimyasal silah, sarin gazı, suriye, zalim suriye ordusu, zalim suriye rejimi, zulüm, ölüm

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)