AK Gençliğin Buluşma Noktası

Stil
Seçenekler

Alt 09-26-2013, 00:35   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart 28 Şubat Neyse, Gezi Kalkışması da Odur!
28 Şubat neyse Gezi kalkışması da odur!

Moderatörlüğünü Elif Çakır'ın yaptığı Söz Bitmeden programının bugünkü konuğu; yapımcı, sunucu ve aynı zamanda Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler'di.

İşte 28 Şubat, Gezi olayları ve gündeme ilişkin sıcak konuların tartışıldığı programdan öne çıkan açıklamalar...

28 Şubat davası

28 Şubat davasında yargılanan ve "Bir gün yargılanacağımız aklımızın ucundan geçmezdi." diyen paşalar için "Dönemin kudretli paşalarıydı" ifadelerini kullanan Turgay Güler, sözlerine şöyle devam etti:
"Dönemin kudretli paşalarıydı. Ağızlarından çıkan her söz kanun gibiydi. Onlar birşey söylemese dahi onlar adına adının açıklanmasını istemeyen bir asker, bir paşa olarak haberleri yapılırdı. Korku manşetleri atılırdı.

'Gerekirse silah dahi kullanabiliriz' manşetleri atılırdı. Hatta bazı gazeteciler ve medya patronları bunlarla birlikte oturup 'Nasıl bir manşet atsak?' diye bir toplum mühendisliğine soyunmuşlardı.

12 Eylül'de çocuktum; ama 28 Şubat'ı iliklerine kadar yaşamış bir gazeteciyim ben. O dönem muhabirdim ve bir gün darbeyi bekledik arkadaşlarla. Askerler gelecekler, yayını durduracaklar ve bizi götürecekler diye bekledik. Komediydi. Tanklar Sincan'da yürüyordu falan...

O dönem olanların zerresini bugün hiç kimse yapmaya cesaret edemez. İnsanın yüzüne tükürürler!

Biri diyor ki, 'Asker kâğıttan kaplanmış.' bir diğeri de, 'Dışarıda darbe yapacak general kalmadı, hepsi içeride.' diyor. Yani bunu akıllarından geçirecek utanmazlığa sahipler mesela. Olsa yapacaklar yani! Askerin darbe yapanı(!) makbuldur.

28 Şubat neyse Gezi kalkışması da o'dur!

"28 Şubat neyse Ergenekon da aynıdır, Balyoz aynıdır, 27 Nisan e-muhtırası aynıdır, Gezi kalkışması aynıdır..

Hiç değişmiyor. Ne yapılmaya çalışılıyor? İktidara diyor ki, 'Ben seni istemiyorum!' Neden istemiyor? Kara kaşını kara gözünü beğenmediği için değil menfaatine uymadığı için istemiyor.

28 Şubatta hedef Erbakan hükümetiydi. 27 Nisan'da ve Gezi olaylarında hedef kimdi? Erdoğan hükümeti. Ne oldu da kalkıştılar?"

Y kuşağı değil X kuşağı

"Ben onlara Y değil X kuşağı diyorum. Ne istemiyorlar?

Diyor ki, 'Köprü istemiyorum,otoban istemiyorum, havaalanı istemiyorum, Kanal İstanbul'u istemiyorum, enerji santrali istemiyorum.'

Sen nereden geldin? Amacın ne?

Olaylı derbi

Olaylarda ne Beşiktaş Kulübü'nün ne de Çarşı grubunun bir suçu olmadığını söyleyen Güler, "Bunlar bir numaraydı. Bu, Gezi kalkışmasının sosuydu." dedi
.

Kaynak

Star 25.09.2013

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 09-26-2013, 19:17   #2
Kullanıcı Adı
akses
Darbe adına ne varsa CHP'nin eseridir.
akses isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
28 şubat 1997 darbesi, anarşizm, balyoz cuntası, chp, chp zihniyeti, cumhuriyet halk partisi, cuntacılar, darbeciler, darbecilik, ergenekon terör örgütü, gezi ayaklanması, gezi kalkışması, laikçi ideoloji, laikofaşizm, vatan hainliği

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)