AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 12-30-2013, 20:03   #21
Kullanıcı Adı
Akbursa
Alıntı:
Ekinoks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Onu söyleyen fıkıhçınında ilahiyatçınında suratına tükürürüm.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin!

Para alıp karşılıgında elle tutulur somut birşey vermiyorsanız, bu paranın helal olması için 2 yol var.

1-ya bu parayı borç almışsınızdır ve aldığınızdan 1 lira fazla ödemeyeceksinizdir
2-bu para size bagışlanmıştır.

Kendi rızanızla olmadan aldıgınız borcun karşı ödemesi olarak 1 lira bile olsa adı ister finans.ister banka. İster tefe olsun isterse işletim ücreti olsun. Bunun adı faizdir.

Gülen holding ilahiyatçısıdır onlar

Katolik-müslüman
Sen mi fetva vericen hangi çapınla. De get kum havuzunda oyna sen.
Akbursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2013, 21:09   #22
Kullanıcı Adı
Ekinoks
Alıntı:
Akbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen mi fetva vericen hangi çapınla. De get kum havuzunda oyna sen.
Hamdolsun öğrendiklerimize güvenir, güvenilir kaynaklardan öğreniriz. Bu sebeple verdiğimiz kararları İslam büyüklerine dayandırırız.

Banka faizini finansa dayandırıp helaldir demeyiz. Peygamber s.a.v '' faizin her türü ayağımın altındadır'' demesine rağmen.

Ve hamdolsun sizdende liderinizdende sağlamdır hem içtihatımız hemde itikatımız.

Laubalilik yapmayıniız varsa deliliniz ıspatınız buyrun.

Müslüman kızı kafire verdiren, artık hem müslüman hemde hristiyan oldum diyen sapkın zihniyetin ürünüsünüz. İslamiyet size garip gelir
Ekinoks isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2013, 22:39   #23
Kullanıcı Adı
Akbursa
Ne öğrenmişsin. Kimden öğrenmişsin. Sen şu an Türkiye'de otorite kabul edilen islam fıkıhçılarına laf sokuyosun.

% 100 emin ki ne yazdıklarınıda okumadın.

Süleyman Ateş, Hamdi Döndüren Fethullahçı mı muş.?

Bu olay bile Hocaefendiye bile bağladınya pes oğlu pes.
Akbursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-31-2013, 08:28   #24
Kullanıcı Adı
Ekinoks
Alıntı:
Akbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne öğrenmişsin. Kimden öğrenmişsin. Sen şu an Türkiye'de otorite kabul edilen islam fıkıhçılarına laf sokuyosun.

% 100 emin ki ne yazdıklarınıda okumadın.

Süleyman Ateş, Hamdi Döndüren Fethullahçı mı muş.?

Bu olay bile Hocaefendiye bile bağladınya pes oğlu pes.
Okunacak alimmi kalmadıda faizi finans adı altında helale çeviren saçmaların yazılarını okuyalım?

Bankanın faiz olarak nitelendirdiğini hangi ilahiyatçı helal olarak addediyorsa kafirdir. 40 kitapta bu böyledir.

bank asya dan kredi almak helaldir diyorsunuz yani?

hristiyan damada Müslüman gelin olayınada değinseydiniz keşke.
Ekinoks isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-31-2013, 11:46   #25
Kullanıcı Adı
xfce
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
http://www.youtube.com/watch?v=7j6VHPBbq8A
xfce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-31-2013, 12:41   #26
Kullanıcı Adı
Isikveren
Vaybe isinize geldigi zaman, ne kadarda Ayet, Hadis biliyormussunuz, sasdim kaldim
Acaba dinimizde 180 derece dönenler hakkindada bir Ayet yada Hadis biliyormusunuz
Eger bilmiyorsaniz ben bir yerlerden kopyalayip buraya koyayim, belki zahmet ederde okursunuz insafa gelirsiniz....
Isikveren isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-03-2014, 11:08   #27
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Alıntı:
Isikveren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vaybe isinize geldigi zaman, ne kadarda Ayet, Hadis biliyormussunuz, sasdim kaldim
Acaba dinimizde 180 derece dönenler hakkindada bir Ayet yada Hadis biliyormusunuz
Eger bilmiyorsaniz ben bir yerlerden kopyalayip buraya koyayim, belki zahmet ederde okursunuz insafa gelirsiniz....
Evet evet kardeşim... Mehmet METİNER yaptıkları şeyle ilgili hadis söyleyip sizin yaptığınız bu hadise uyuyormu deyince ben ilahiyatçı değilim diye A. Yavuz ARSLAN bakıyorum ayet meali paylaşıyor kendine uydurabileceği türden...
Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2014, 05:20   #28
Kullanıcı Adı
copil
Sözcüyü geçti maşallah
copil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)