AK Gençliğin Buluşma Noktası
Protesto Tüm protestolarımızı burada paylaşıyoruz. Küfür ve hakaret etmek yasaktır.

Stil
Seçenekler

Alt 10-16-2015, 11:17   #1
Kullanıcı Adı
Bugra8
Standart Ne olacak bu hal
Meslek Yüksekokulu mezunu bilgisayar programcısıyım üniversite mezunu olarak kabul edilmiyorum ne askerlikten faydalanabiliyorum nede bir işe girebiliyorum işsizim gss yaptırdım yakında borç çıkartacaklar ama ülkemizdeki mültecilere 8 milyon $ övünç kaynağı olarak anlatılıyor rahat bir şekilde sağlıktan faydalanıyor Allah'a şükür bi sağlık sorunum yok ama ben faydalanamıyorum iş başvurusu yapıyorum kabul etmiyorlar. Tamam onları orda ölüme terk etmeyelim yardım edelim ama kendi vatandaşlarımızıda hiçe saymayalım yarın mültecilerin bizi satmayacağı ne malum kaç yılım boşa geçti. Ne sigortam var ne işim hiçbişeyden faydalanamayacaksam ben bu okulu boşamı okudum mühendisle aynı dersleri görmeme rağmen. Elimi nereye atsam kuruyor daha önceden evet askerlik için imza kampanyası başlatmıştım şu anki durum sebebiyle birşey yapmıyor doğru olmaz tabiki ama benim istediğim kendi mesleğimi yapabileceğim bir iş burdq dilenmiyorum bana iş verin diye ama dediğim gibi ne yapacam ben

Konu Bugra8 tarafından (10-16-2015 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir..
Bugra8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-19-2015, 16:35   #2
Kullanıcı Adı
püskəvit
Alıntı:
Bugra8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Meslek Yüksekokulu mezunu bilgisayar programcısıyım üniversite mezunu olarak kabul edilmiyorum ne askerlikten faydalanabiliyorum nede bir işe girebiliyorum işsizim gss yaptırdım yakında borç çıkartacaklar ama ülkemizdeki mültecilere 8 milyon $ övünç kaynağı olarak anlatılıyor rahat bir şekilde sağlıktan faydalanıyor Allah'a şükür bi sağlık sorunum yok ama ben faydalanamıyorum iş başvurusu yapıyorum kabul etmiyorlar. Tamam onları orda ölüme terk etmeyelim yardım edelim ama kendi vatandaşlarımızıda hiçe saymayalım yarın mültecilerin bizi satmayacağı ne malum kaç yılım boşa geçti. Ne sigortam var ne işim hiçbişeyden faydalanamayacaksam ben bu okulu boşamı okudum mühendisle aynı dersleri görmeme rağmen. Elimi nereye atsam kuruyor daha önceden evet askerlik için imza kampanyası başlatmıştım şu anki durum sebebiyle birşey yapmıyor doğru olmaz tabiki ama benim istediğim kendi mesleğimi yapabileceğim bir iş burdq dilenmiyorum bana iş verin diye ama dediğim gibi ne yapacam ben
Mühendisle aynı dersleri aldım diyorsun da, assembly dili falan biliyor musun? Programcılık okuyup da programlama öğrenemeyen programcılardan mısın yoksa? Programlama çaba işidir, günümüzde artık programlama dilleri ve hatta betik dilleri hayli çeşitlendi. Yarım yamalak sınavları geçecek kadar C'de kod yazmayı öğrenip sonra basit bir programı bile yazamayacak durumdaysan zaten hiç buralarda konuşma. Senin kendi eksikliğin. Eğer programlamayı biliyorsan da o zaman işi kendin kovalayacaksın. Sana oturduğun yerde gel bizim şirkette çalış diye iş teklifi vermelerini mi bekliyorsun? CV yazacaksın, iş ilanlarını takip edip ilan veren şirketlere CV yollayacaksın. Ha, CV'ye yazacak bir şeylerin yoksa o da senin eksikliğin. Sanki Avrupa'da, ABD'de işsizlik yok. İşsizler hatta evsizler var. GSS dediğin sistemin benzerleri de var. Ayrıca hükümet kaç kere GSS borçlarını sildi. Kılıçdaroğlu'nun SSK genel müdürü olduğu dönemde insanlar prim de ödese hastanelerde saatlerce kuyruk bekliyordu. Gecenin geç saatlerinde kuyruğun ön sıralarında yer tutmak için sıraya giriyordu. Mültecilere 8 milyon $ harcanmışsa bu devlet için büyük bir para değildir. Zaten son zamanlarda Avrupa ülkelerine doğru mülteci akını başlayınca bazı ülkelerin yöneticileri Türkiye'ye mülteciler konusunda yardımcı olalım demeye başladı. Mültecilere yardım etmek zorda kalanlara yardımcı olmak düşüncesinin dışında siyasi birtakım hesapları da içeriyor olabilir. Esed'in gitmesi halinde Türkiye'den yardım gören ve Türkçeyi öğrenen insanların orada Türkiye için bir şeyler yapmaları mümkündür. Ayrıca şimdi Türkiye'ye vize muafiyeti konusu bile gündeme gelmeye başladı.
püskəvit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
akp değil ak parti, protesto, yardım, yardım istiyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)