AK Gençliğin Buluşma Noktası
Çocuk Eğitimi Çocuk gelişimi ile ilgili herşeyi burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 11-26-2016, 00:19   #1
Kullanıcı Adı
CigdemEr
Standart Bedensel ve zihinsel engelli çocuklarımız için eğitim
Her çocuk bir diğerinden farklıdır. Her çocuğun kendine özgü bedensel, bilişsel, sosyal ve duygusal bir yapısı vardır. Bazı çocuklar bilişsel davranışlarda, duyuşsal motor özelliklerde, iletişim becerilerinde ve motor işlevlerde yetersizlik göstermektedir. Bu gelişim alanlarındaki bir ya da birden fazla yetersizlik çocuğu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Gelişim alanlarındaki yetersizliklerden dolayı olumsuz yönde etkilenen çocuklarda genel eğitim hizmetleri yetersiz kalmakta ve özel eğitim hizmetlerine gereksinim duyulmaktadır.

Özel Eğitim, ortalama öğrenci özelliklerinden önemli derece farklılaşan bireylere sağlanan bireysel olarak planlanmış ve bireyin bağımsız yaşama olasılığını en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen eğitim hizmetlerinin bir bütünü olarak ifade edilmektedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CigdemEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-26-2016, 00:37   #2
Kullanıcı Adı
gultenur
Lightbulb
Çocukların eğitimi ilk olarak vatan sevgisi bayrak sevgisi şehitlerimize olan saygı marşımızın anlamı bu toprakların kolay kazanılmadığına dair bilgiler verilerek eğitim gerçekleşmeli diye düşünüyorum ikinci aşamada ise her insanın her canlının değerli birer kişi olduğunu büyüklere saygı küçüklere sevgi adabı muaşeret kuralları çocuklara doğru bir şekilde aktarılmalı ve ondan sonra okuma yazma öğretilmeli diye düşünüyorum ve İngilizce derslerinde gramer konularından ziyade direk İngilizce konuşturulmalı ki dil öğrenilsin
gultenur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)