AK Gençliğin Buluşma Noktası
Beşiktaş (BJK) AK Parti Forum Beşiktaşlılar !

Stil
Seçenekler

Alt 05-08-2018, 02:21   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş: 5 Çan Çaldı, Adalet Öldü!
Şenol Güneş: 5 çan çaldı, adalet öldü

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kayserispor karşılaşmasının ardından konuştu.

Taraftarın kendisine olan sevgisinden bahseden Güneş "Sevgi selinin olduğu yerde ayrılmayı doğru bulmam" derken, sözlerini ise "5 çanın çaldığını, adaletin öldüğünü düşünüyorum" diyerek bitirdi.

Kayserispor’u taraftarı önünde 2-0 mağlup ederek puanını 65 yapan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Soru kabul etmeyen Güneş oldukça sert açıklamalarda bulundu. Hakkında yazı yazanların basın toplantısında olmamasının kendisini üzdüğünü belirten Güneş "Kendileriyle direkt görüşmek isterdim. Sahaya kazanmak için çıktık ve hak ettik. Bu sonuç bizi tatmin etmiyor çünkü bulunduğumuz yerden memnun değiliz. Sorumlusu da benim. Yönetim ve taraftar hep yanımda oldu. Camia içinde benimle ilgili mutsuzluk yok. 1 yıl daha mukavelem var. Bu kadar sevginin olduğu yerde kendimden kaynaklı ayrılık olmaz. Bu kadar güzel bir ortamda ayrılmayı doğru bulmam. Dünyanın sonu değil, zamanı gelince tabii ki hepimiz ayrılacağız. Yönetim ve taraftar her türlü desteği verdiği için bugünkü bulunduğumuz konumdan dolayı onlardan özür diliyorum. Bir videoda kendimden özür dilediğimi söylüyorum, bunu da tekrar ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Şiddeti ve küfrü kınıyorum"

Kendisinin suçlu ilan edildiğini belirten tecrübeli teknik adam "İyi değilim demek ne haddimize, şükürler olsun hâlimize. Ortada suç varken suçlu bulamayanlar, mağdur diye bana polis gönderenler beni suçlu ilan ettiler. Kötü birisi değilim ama iyi olmaktan yoruldum. Edepli edebinden susar, edepsiz ’ben susturdum’ zanneder. Bizim mesleğe saygı göstermeyenlerin bu meslektekiler tarafından dışlanması gerekirken bizi kenara atanları unutmayacağız. Susarak konuşmak istedim. Geçen hafta sustuğumda anlatamadım, yoksa kırıcı olurum diye korkuyorum. Haksızlığa isyan ediyorum. Bu kulüp beni onurlandırdı, kendi şehrimde de bunu yaşıyorum. Bugüne kadar taraftarlar bize çok destek oldular. Şiddeti ve küfrü kınıyorum. Bu konuda örnek olmak zorundayız. Hiçbir hocanın kafasının yarılmadığı, yabancı cisimlerin atılmadığı bir ortamda örnek olmalıyız. Çok acılar çektiğim için buraya geldiğimi düşünüyorum. Sabırlı olmamız haksız olduğumuzu göstermez ama kimse bizim gücümüzü ve sabrımızı zorlamasın. Buraya gelmeyip benimle ilgili kanaatte bulunan yazarları görmek isterim" açıklamasını yaptı.

"Kargaşa var diyenler haklıyla haksızı ayırsınlar"

Herkesle yüz yüze konuşmaya hazır olduğunu sözlerine ekleyen Şenol Güneş "Fikret bey, Aziz bey, Aykut Kocaman ya da kim varsa hepsiyle yüz yüze konuşmaya hazırım. Benim beklentilerim kendimle ilgili değil. Kafasında soru işareti olanlar hastaneye gidip raporları alsınlar. O belgeleri zaten zamanı gelince vereceğim herkese. Türkiye’de sıkıntılar var, seçim atmosferi var, biz olabildiğince alttan alıyoruz ama biz suçlu değiliz ki! Biz alttan alıyoruz ki sakin olunsun. Onun için edepli-edepsizi ayırmaya çalışıyoruz. Ayıramazsak kargaşa olur. ’Zaten kargaşa var. Siz de kargaşa oluşturmayın sahaya çıkın’ diyenler haklıyla haksızı ayırsınlar. Ben millî takımda hukukun gücü mü gücün hukuku mu demiştim. O gün gücün hukukuna inanıyordum, bugün ise 5 tane çanın çaldığını adaletin öldüğünü düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

5 çanın çalmasının anlamı

Şenol Güneş’in "5 tane çanın çaldığını, adaletin öldüğünü düşünüyorum" sözü, çanların çalarak ölümlerin ilan edildiği ülkeyi akla getirdi. Hikâyeye göre çan 1 kez çalındığında halktan birisi, çan iki kez çalındığında tanınan ve eşraftan olan birisi, çan 3 kez çalındığında saray çevresinden birisi, çan 4 kez çalındığında ise kralın öldüğü belirtiliyor. Hikâyede çancı, çanı 5 kez çalınca, halk çanın neden 5 kez çalındığını sorar. Haksızlığa uğradığını söyleyen çancı "Adalet öldü!" der.

Kaynak

İhlas Haber Ajansı 07.05.2018

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-08-2018, 02:51   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
Türkiye Futbol Federasyonu 25 Nisan 2018 tarihinde aldığı hukuksuz kararıyla vicdanları kanatarak Türk futbolunu öldürdü! Futbolumuzda artık hukuk yok, adalet yok! TFF, adaleti değil zulmü seçti ve bu seçimiyle Türkiye'nin futbol düzeninin adaletsiz bir düzen olduğunu Türkiye'ye ve dünyaya haykırmış oldu.

Beşiktaşlılar olarak bize büyük bir haksızlık, hukuksuzluk ve zulüm yapılması nedeniyle canımız yandığı için haklı olarak sesimizi yükseltiyoruz, isyan ediyoruz. Fakat hukukun ayaklar altına alınarak adaletin ortadan kaldırıldığı bir düzen sadece biz Beşiktaşlılar'a değil halkın tümüne yapılmış ihanettir. Çünkü insan olmanın en temel hususiyetlerinden biri adalet talebidir ve sadece kendine değil herkese adalet talebidir. İnsan olan sadece kendine değil başkalarına zulüm yapılmasını da kabul etmez, zulümden razı olmaz ve zulme tepki gösterir. Herkesin gözleri önünde Beşiktaş'ın ve milyonlarca Beşiktaşlı'nın hakkını yiyip hukukunu çiğneyerek Beşiktaş'ın hukuken hükmen kazandığı bir maçı ve dolayısıyla hukuken yükseldiği finali Beşiktaş'tan çalıp Fenerbahçe'ye verenler, yaptıkları bu büyük hukuksuzluk ve zulümle sadece Beşiktaşlılar'a değil toplumumuzun tümüne ihanet ettiler!

Hakkımızı aramak adına elimizden geleni yaptık ama hakkımızı alamadık, hakkımızı yediler. Biz milyonlarca Beşiktaşlı'nın hakkını yiyip hukukunu çiğneyip âhımızı alanları Allah'a havale ediyorum. Allah, zalimlerden hakkımızı alsın!
Alt 05-08-2018, 18:34   #3
Kullanıcı Adı
46v46
yani ne diyecegimi bilemiyorum kardeş şaka mı yapıyorsun yoksa ciddi misin.

şenol güneş ve fikret ormanı severim fakat sevdigimden dolayı belki onlara konduramıyorum bilemiyorum ama onun dışında beşiktaş camiasını taraftarıyla yönetimiyle iktidara karşı bir kalkışma girşimine sokmak istiyorlar, neyin adaletinden hakından hukukundan bahsediyorsun altı üstü futbol. görmüyor musun twitterdaki her adalet hak hukuk beşiktaş paylaşımın arkasında yatan tayyip düşmanlıgını.
46v46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2018, 01:16   #4
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
46v46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yani ne diyecegimi bilemiyorum kardeş şaka mı yapıyorsun yoksa ciddi misin.

şenol güneş ve fikret ormanı severim fakat sevdigimden dolayı belki onlara konduramıyorum bilemiyorum ama onun dışında beşiktaş camiasını taraftarıyla yönetimiyle iktidara karşı bir kalkışma girşimine sokmak istiyorlar, neyin adaletinden hakından hukukundan bahsediyorsun altı üstü futbol. görmüyor musun twitterdaki her adalet hak hukuk beşiktaş paylaşımın arkasında yatan tayyip düşmanlıgını.
Bir kısım Beşiktaşlılar'da Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlık olabilir; benzer bir şeyi bir kısım Fenerbahçeliler ve bir kısım Galatasaraylılar için de söyleyebiliriz. Fakat bunu genele yaymak doğru olmaz. Türkiye'nin genelindeki siyasi yapı neyse 3 büyük kulübün taraftarların genel siyasi yapısı da aşağı yukarı odur.

'Altı üstü futbol, burada bir tarafa haksızlık yapılsın, bu bir spor olayıdır ve sporda birilerine zulüm yapılmasını normal kabul etmeliyiz, adalet ayaklar altına alınsın ne var bunda' diyemeyiz. Adalet istiyorsak herkese ve her yerde adalet istemeliyiz. Beşiktaş'ın ve milyonlarca Beşiktaşlı'nın hakkını hukukunu gasp edip Fenerbahçe'ye verdiler. TFF-Fenerbahçe iş birliğiyle Beşiktaş'a büyük bir zulüm yapıldı ve bu durum benim gibi pek çok insanın içini acıtıyor.

Bu meselenin siyasetle ilgisi yok, bu mesele sportif bir meseledir. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Türkiye'nin ve dünyanın gözü önünde Beşiktaş'ın hakkı gasp edildi. TFF'nin yaptığı hukuk dışı uygulama kendisini bağlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı değil. Bu meseleyi siyasete çekmek doğru değil ve zaten bundan sonra yapılacak pek bir şey de kalmadı. Elimde yetki olsa bir dakika durmam ve yenilen hakkımızın geri alınması için CAS'a başvuruda bulunurdum. CAS'tan olumsuz bir karar çıkması durumunda ise Beşiktaş'ın hakkını hukukunu UEFA'da ve FIFA'da arardım. Fakat zannederim ki Beşiktaş kulübü bu yönde bir girişimde bulunmayacak.

Beşiktaş'a ve milyonlarca Beşiktaşlı'ya büyük bir zulüm ve haksızlık yapıldı ve ben bu duruma isyan ediyorum! Mademki Beşiktaşlılar olarak bizler elimizden geleni yaptık ama hakkımızı alamadık; öyleyse bundan sonrasında yapacağımız tek bir şey kalıyor: Allah'a havale etmek... Ben de bunu yapıyor ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve Fenerbahçe'yi Allah'a havale ediyorum. Allah, yedikleri hakkımızı ve çiğnedikleri hukukumuzu TFF'den ve Fenerbahçe'de çıkartıp Beşiktaş'a versin.

Konu Cihannur tarafından (05-09-2018 Saat 01:18 ) değiştirilmiştir..
Alt 05-09-2018, 12:20   #5
Kullanıcı Adı
46v46
siyasetle ilgisi yoksa bile ilgiliymmiş gibi gösteriyorlar işte, sözde rte vermiş kararları o aldırmış, ordan taratarı galeyana getirmeye çalışıyor koç ailesi. sen niye baba beşiktaşta ogul fenerbahçe de kayın galatasarayda sanıyorsun bunun için. sen burda veya başka bir yerde adaletsizlik, yeter artık vs diye haykırdıkça akp karşıtlarının ellerine fırsat veriyorsun. sen siyasetle alakasız bu adaletsiz bir karardır dedikçe başkası bunu farklı anlıyor, niye koç ailesi bu 3 büyüklere salça oluyor sanıyorsun. görmedin mi gezi parkı hadisesinde nasıl beşiktaş taraftarını galeyana getirdiler. onu geçiyorum 3 büyükler taraftarı bu kadar birbirine düşmanken niye düşman oldukları da meçbul tabi söz konusu rte karşıtlıgı olunca nasıl omuz omuza veriyorlar görmüyor musun?
Alt 05-09-2018, 12:22   #6
Kullanıcı Adı
46v46
https://www.google.com.tr/search?q=3...w=1366&bih=631

buyur yukarda 3 büyükler ve gezi parkı google aramasına çıkan görsel sonuçlar. hiç düşündün mü bu adamlar niye 40 yılda bir araya neden geliyorlar diye ve kime karşı.

ben demiyorum ki 3 büyüklerin taraftarı rte karşıtıdır, asla ama her yeri işgal ettikleri gibi oraları da işgal ediyorlar. amaçları da kaos çıkarmak adaletmiş, 5 çanmış oymuş buymuş, futbol bu futbol komple kulüpleri kapatsan ne yazar neyin adaleti insanların keyfi için var olan bir kurum bunlar.
Alt 05-10-2018, 02:25   #7
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
siyasetle ilgisi yoksa bile ilgiliymmiş gibi gösteriyorlar işte, sözde rte vermiş kararları o aldırmış, ordan taratarı galeyana getirmeye çalışıyor koç ailesi. sen niye baba beşiktaşta ogul fenerbahçe de kayın galatasarayda sanıyorsun bunun için. sen burda veya başka bir yerde adaletsizlik, yeter artık vs diye haykırdıkça akp karşıtlarının ellerine fırsat veriyorsun. sen siyasetle alakasız bu adaletsiz bir karardır dedikçe başkası bunu farklı anlıyor, niye koç ailesi bu 3 büyüklere salça oluyor sanıyorsun. görmedin mi gezi parkı hadisesinde nasıl beşiktaş taraftarını galeyana getirdiler. onu geçiyorum 3 büyükler taraftarı bu kadar birbirine düşmanken niye düşman oldukları da meçbul tabi söz konusu rte karşıtlıgı olunca nasıl omuz omuza veriyorlar görmüyor musun?
Alıntı:
https://www.google.com.tr/search?q=3...w=1366&bih=631

buyur yukarda 3 büyükler ve gezi parkı google aramasına çıkan görsel sonuçlar. hiç düşündün mü bu adamlar niye 40 yılda bir araya neden geliyorlar diye ve kime karşı.

ben demiyorum ki 3 büyüklerin taraftarı rte karşıtıdır, asla ama her yeri işgal ettikleri gibi oraları da işgal ediyorlar. amaçları da kaos çıkarmak adaletmiş, 5 çanmış oymuş buymuş, futbol bu futbol komple kulüpleri kapatsan ne yazar neyin adaleti insanların keyfi için var olan bir kurum bunlar.
Bakın arkadaşım öncelikle bir hususun altını çizmek istiyorum: Zulüm kimden gelirse ve kime yapılırsa yapılsın zulme ve zalime karşı olmamız gerekir. İslam'ın bu husustaki ölçüsü budur. Bizim dinimizden biri mesela bir Müslüman bile bir Hıristiyana, bir Budiste ya da bir ateiste yani herhangi bir gayrimüslime bile zulüm yaparsa onun zulmünü onaylamadığımız gibi yaptığı zulmü engellememiz gerekir; eğer buna gücümüz yetmiyorsa dilimizle itiraz etmemiz gerekir ve buna da gücümüz yoksa onun zulmüne en azından kalbimizle buğz etmemiz gerekir. Çünkü açık hüküm şudur ki küfre rıza küfürdür ve zulme rıza da zulümdür.

Buradan spor konusuna, futbol konusuna geçeyim. Türkiye'de futbol sevgisi ve futbol rekabeti halkımızın genelinin büyük önem verdiği hususlardan biridir. Bakın bunun böyle olduğunu açıkça gösteren bir misal vereyim. Türkiye'de benim de taraftarı olduğum kulübüm Beşiktaş'ın % 20 civarında taraftarı bulunmaktadır. Fenerbahçe'nin ve Galatasaray'ın taraftar sayısı ise % 35'er civarındadır. Beşiktaş olarak bizim taraftar sayımız hem Fenerbahçe'nin hem de Galatasaray'ın taraftar sayısının epey gerisinde olmasına rağmen futbol takımımızın Şampiyonlar Ligi'nde şifresiz açık kanalda yayınlanan maçları reytinlerde diğer tüm programları hem Total'de hem de AB grubunda geçerek açık ara 1. sırada yer almıştır. Halkımızın futbola gösterdiği ilgi işte bu kadar yoğundur. Türkiye'de taraftar sayısı % 20 civarında olan Beşiktaş'ın bile Şampiyonlar Ligi maçları yayınlandığı akşam televizyonda açık ara en çok seyredilen program oluyor.

Sonuçta futbol bir spor olayıdır ve nihayetinde rekabet ve eğlencedir. Sporu, futbolu abartmamalıyız ama bu kadar yoğun ilgi görüyorsa küçümsememeliyiz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da dengeli olunması doğrusudur.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray konusuna geleyim. Galatasaray'ın Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi net bir semti bulunmadığı için Beşiktaş ve Fenerbahçe'den devam edeyim. Beşiktaş'ın kurulu bulunduğu Beşiktaş ilçesi ve Fenerbahçe'nin kurulu bulunduğu Kadıköy ilçesi seküler vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı iki ilçedir. Oralarda yani hem Beşiktaş'ta hem de Kadıköy'de CHP'nin oy oranı % 70'ler civarındadır. Bu orana bakarak Beşiktaşlılar'ın ve Fenerbahçeliler'in büyük çoğunluğu CHP'lidir diyemeyiz. Çünkü Beşiktaş'ın ve Fenerbahçe'nin Türkiye'nin her yerinde taraftarı bulunmaktadır. Edirne'de de Kars'ta da Muğla'da da Hakkâri'de de Beşiktaşlı da vardır Fenerbahçeli de vardır. Ve bu yüzden Beşiktaşlılar'ın ve Fenerbahçeliler'in genelinin siyasi yapısı Türkiye'nin genelinin siyasi yapısıyla aşağı yukarı aynıdır. Çünkü 3 büyük kulübün taraftarları herhangi bir siyasi görüş ağırlıkta olmamak üzere Türkiye'nin genelini oluşturur.

Şimdi ise direkt konumuza geleyim. Türkiye'de 19 Nisan 2018 tarihinde Fenerbahçe - Beşiktaş, Türkiye Kupası yarı final ikinci maçı oynanırken yarıda kalarak tatil edildi. O maçın tatil edilmesine bütünüyle bazı Fenerbahçeli taraftarlar neden oldu. Bazı Fenerbahçeli taraftarların sahaya atmış oldukları yabancı maddeler yüzünden o maç güvenlik nedeniyle tatil edildi. Burada tek taraflı bir suç vardı ve o da Fenerbahçe tarafından kaynaklanmaktaydı. Yaşanan olaylarda Beşiktaş'ın dahlinin ve suçunun olmadığı hem açıktı hem de bu durum TFF PFDK kararıyla da tescil edildi. Maçın tatil edilmesine neden olan saha olayları yüzünden TFF PFDK tarafından Fenerbahçe'ye hem 1.000.000 TL'yle Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek rakamdaki rekor para cezası hem de 3 resmî müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verilirken Beşiktaş'a o nedenle herhangi bir ceza verilmedi. Fenerbahçe'nin kendisine verilen cezalara karşı TFF Tahkim Kurulu'na yaptığı itiraz reddedilerek cezası onandı.

Uluslararası futbol oyun kurallarına göre eğer bir maç ev sahibi takımın taraftarlarının neden oldukları saha olayları yüzünden güvenlik nedeniyle tatil edilmişse o maçta saha olaylarına neden olmuş olan taraftarların takımı hükmen yenik sayılır. Bu açık gerçeğin yanına TFF PFDK'nın Fenerbahçe'ye vererek TFF Tahkim Kurulu'nun onamış olduğu Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek para cezası olan 1.000.000 TL'lik para cezasını + 3 resmî maçı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını ekleyelim. Bütün bu durumlar muvacehesinde 19 Nisan 2018 tarihinde yarıda kalarak tatil edilmiş olan Fenerbahçe - Beşiktaş maçı hakkında verilmesi gereken karar hukuken ve vicdanen ne olmalıdır diye soralım. Bu sorunun cevabı hiçbir şüpheye yer olmaksızın çok açık ve nettir: Hem uluslararası futbol oyun kurallarına göre hem de Fenerbahçe'ye TFF PFDK'nın verip TFF Tahkim Kurulu'nun onadığı kararlara göre 19 Nisan 2018 tarihinde tatil edilmiş olan Fenerbahçe - Beşiktaş maçı hakkında hem hukuken hem de vicdanen oy birliğiyle Fenerbahçe'nin hükmen 0-3 yenik ilan edildiği şeklinde bir karar verilmesi gerekir. Oysa ne yaptılar? Beşiktaş'ın hukuken 0-3 hükmen kazanıp hukuken geçtiği turu Beşiktaş'tan hırsızlıkla çalıp Fenerbahçe'ye verdiler! Bu yapılan büyük bir zulümdür ve hukuk cinayetidir! Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 25 Nisan 2018 tarihinde almış olduğu kararla hem Beşiktaş'a ve milyonlarca Beşiktaşlı'ya büyük bir zulüm yaptı hem Türk futbolunu öldürdü hem de futbolda adaleti öldürdü!

Türkiye'nin futbol organizasyonu bundan böyle şaibelidir. Hukukun, adaletin herkesin gözleri önünde açıkça çiğnenip ayaklar altına alınarak, % 100 haklı olan bir takımın (Beşiktaş) hakkının % 100 haksız olan takıma (Fenerbahçe) verilmesiyle futbola bizzat Türkiye Futbol Federasyonu tarafından şaibe bulaştırılmıştır. Beşiktaş'ın çalınan maçı ve çalınan Türkiye Kupası yarı finali turu ona geri verilmedikçe bu şaibe devam edecektir.

Beşiktaşlı olmasaydım Fenerbahçeli ya da Galatasaraylı olsaydım da Beşiktaş'a ve milyonlarca Beşiktaşlı'ya yapılmış olan bu büyük zulme tepki gösterirdim. Müslüman, zulümden yana olmaz! Ha o zaman şimdi gösterdiğim yoğunlukta tepki göstermezdim doğal olarak; çünkü ateş düştüğü yeri yakar. Bu olayda büyük bir zulme uğrayan ve canı yananlar kulübümüz Beşiktaş ve biz Beşiktaşlılar olduk, bu yüzden sesimiz çok çıkıyor.

Beşiktaş'a ve milyonlarca Beşiktaşlı'ya yapılan bu zulüm, adaletsizlik açısından baktığımızda Trabzonspor'un çalınan 2010-2011 sezonu şampiyonluğuyla Trabzonspor'a ve Trabzonsporlular'a yapılan adaletsizlikten daha acıtıcıdır. Çünkü Trabzonspor'un 2010-2011 sezonu şampiyonluğu kapalı kapılar arkasında gizlice çalındı; oysa Beşiktaş'ın 2017-2018 sezonu Türkiye Kupası finali herkesin gözleri önünde Türkiye Futbol Federasyonu - Fenerbahçe iş birliğiyle ve organizasyonu düzenleyen kurum olan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından çalındı! Böylelikle Trabzonspor'a ve Trabzonsporlular'a yapılmış olan adaletsizlikten daha büyüğü Beşiktaş'a ve biz Beşiktaşlılar'a yapılmış oldu. Beşiktaşlılar olarak bu duruma isyan etmeyelim de ne yapalım?!

Son olarak şunları söyleyeyim: Türkiye Futbol Federasyonu özerk bir kurumdur ve kararlarını kendi başına verir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisinin görev alanında olmayan bu konuda TFF'ye talimat vermesi söz konusu olamaz. TFF Yönetim Kurulu'nun kararının bir gün öncesinde MHP lideri Devlet Bahçeli bu konuda Beşiktaş'ın aleyhine karar verilmesi gerektiği minvalinde bir tivit attı; ama TFF'nin siyasi baskıyla karar vermek gibi bir durumu olamaz. Eğer üzerinde siyasi baskı varsa da doğru olan kararı adam gibi verirsin ve sonrasında ya direnirsin ya da istifa edersin. Eğer TFF Yönetim Kurulu üyeleri bu konuda siyasi baskıya uğramışlarsa bile 'Bize siyasi baskı yapıldı da o yüzden böyle haksız hukuksuz bir karar alarak Beşiktaş'a ve milyonlarca Beşiktaşlı'ya zulmettik' diyerek kendilerini savunamazlar. TFF Yönetim Kurulu üyeleri kafalarına silah dayanmadığı için o haksız hukuksuz kararlarından ötürü hukuken ve vicdanen bütünüyle kendileri sorumludur. Bütün sorumluluk 25 Nisan 2018 tarihinde almış oldukları haksız hukuksuz kararla Beşiktaş'a ve milyonlarca Beşiktaşlı'ya büyük bir zulüm yaparak Türk futbolunu öldüren, futbolda adaleti öldüren ve düzenledikleri organizasyonu şaibeli hâle getiren Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerine ve dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.

Milyonlarca Beşiktaşlı'ya zulmedildi. Ben bir Beşiktaşlı olarak iki cihanda dâvâcıyım. Elimizden gelen mücadeleyi verdik ama hakkımızı alamadık. Bize bu zulümleri yapanları milyonlarca Beşiktaşlı adına Allah'a havale ediyorum. Allah, hakkımızı alarak-çalarak bize zulmedenlerden hakkımızı geri alarak bize versin. Amin.

Konu Cihannur tarafından (05-10-2018 Saat 05:53 ) değiştirilmiştir..
Alt 05-11-2018, 18:31   #8
Kullanıcı Adı
46v46
ha birader ha evet zulm, işkence büyük günah.

yahu dalga mı geçiyorsun sen benimle.

yani böyle bir karardan dolayı öte dünya'da, kararı verenler eger ki yanlışsa ki yanlış olsa da umrumda degil ceza falan alacak mı sanıyorsun? yani herhangi bir kutsal kitaptan veya hadislerden bu yapılanın islama aykırı oldugunu gösterebilecek bir kaynak var mı?

neyin zulmünden bahsediyorsun. futbol chp zihniyetinin ülke insanını kontrol altında tutabilmek amacıyla kontrol ettigi bir alandır.

al buyur,
ali koç: fenerbahçe başkan adayı ve eski kongre üyesi.
rahmi koç:beşiktaş kongresi üyesi
inan kıraç: galatasaray kongre üyesi ve daha yetkili divan üyesi de olabilir başkanları bu atar deniyor zira.

velhasıl kelam bu heriflerin 3ünün de farklı kulüpleri üye olması sadece taraftarlıkla yetinmeyip bir de en yukarı kadar çıkmaları tuhafına gitmiyor mu? veya diyelim ki tuhafına gitmiyor şu tuhafına gitmiyor mu neden bu adamlar her şeyi kotnrol edecek haldeyken futbolda kardeşlik havası yaratmıyorlar.

neden her politik mevzuda 3 büyükler taraftarı istisnasız rte ve millet karşıtı bir cephe alıyor bunu da mı sorgulamıyorsun.

anla artık 3 büyükler çatışması chp zihniyetine kazandırıyor. bu kulüpler millileşmedigi taraftarları halkın her kesimi tarafından söz sahibi olacak kişilerden seçilmedigi sürece bizim için sorundur.

2007-2023 © Akparti Forum lisanslı bir markadır tüm içerik hakları saklıdır ve izinsiz kopyalanamaz, dağıtılamaz.

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.
5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi ve görüşlerinizi " iletişim " adresinden bize gönderirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır.

Bulut Sunucu Hosting ve Alan adı
webmaster blog çarşamba pasta