AK Gençliğin Buluşma Noktası
Siyaset Siyaset haberleri bu bölümde paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 06-26-2018, 23:41   #11
Kullanıcı Adı
akses
soner ben 🇹🇷‏ @BakBunuYazdim

SENİ SAĞIR İSMETİN YANLIZLIĞINA BIRAKMAYACAĞIZ

akses isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-27-2018, 10:57   #12
Kullanıcı Adı
akses
YEDİRMEYİZ DEYİN

16 yıl kesintisiz bir şekilde iktidarda olan bir partinin oy kaybetmesi dünyanın her yerinde doğal karşılanır. Ama bu muhalefetteyken oy kaybediyor.

Ama bu kendi kaybını saymıyor, gözü komşunun camında olan röntgenciler gibi sürekli AK Parti’yi dikizliyor.

AK Parti, en kötü, ama en kötü döneminde kendisine 20 puan fark atmış. Dile kolay yahu, 20 puan fark!

Ama bu, "Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok. Biraz daha sabredin. Az kaldı iktidarı devirmeye" diyor.

Erdoğan için, "Ben onu tebrik etmeyeceğim" diyor ya inanabiliyor musunuz?

Yahu dünya liderleri sıraya girmiş, tebrik mesajları yağdırıyor. Sen tebrik etsen ne etmesen ne

Beni asıl şaşırtan ne biliyor musunuz? Bizim mahalle medyası iki gündür, "Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi etmeyecek mi?" diye sorup duruyor.

Abi bi durun Allah aşkına ya!

Ne güzel eğleniyoruz şurada.

Erdoğan 9 seçimdir yenmiş. Yenmiş de yenmiş, çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın bir daha yenmiş. Bunun kafasıyla giderse CHP’nin 250 sene daha iktidara gelme imkânı yok.

Muharrem İnce’yi tam da Erdoğan’ın söylediği gibi, bertaraf etmek için Cumhurbaşkanı adayı yapmış ve ondan kurtulmuş.

"Yedirmeyiz"
demek yerine, "Lütfen istifa etme" diye yalvarmak yerine istifaya çağırmanın, pişmiş aşa su katmanın ne gereği var?

Muharrem İnce Tatanka oldu!

Yok, gitti!

Leylek bacaklısının peşinden gitti, geri çağırmanın alemi yok!

SÜLEYMAN ÖZIŞIK

Alt 07-04-2018, 17:57   #13
Kullanıcı Adı
akses
Kılıçdaroğlu: 9
Muharrem:1
Yedirmeyiz

Genetik kodlarında var…
Kılıçdaroğlu ‘aday değilim’ dedikten 24 saat sonra aday olduğunu açıklamıştı.
Muharrem İnce de; Benim ağızımdan kurultay lafı duymayacaksınız dedi.
Aradan 1 hafta geçti ağzından kurultay lafı çıktı!..
Ha CHP için çok mu önemli?..
Değil tabii…

Yenilmişlik psikozuyla şizofren hale getirdikleri bir kısım seçmen için yalan söylenmiş, tornistan yapılmış falan, bunlar teferruat.
Diyor ki Hacı Muharrem, ‘Bana bırakma, olağanüstü kurultayı kendin topla. Hayır dersen, örgüt çözer!..’

Seçimden sonra başlayan, ‘Başarılıyım rekor kırdım-Hayır yetersizdin.., Tebrik ettim-Diktatör tebrik edilmez.., Örgüt benim elimde-Sen öyle zannet”..vs, şeklinde geçen ‘karşılıklı atışma’ hali yok artık.

Yani Hacı Muharrem’in stratejisinde bu sefer “Kuantum, mekanik, taktik maktik” yok.., “Bam bam bam’ var!

Ha bir de Kılıçdaroğlu’na teklifte bulunuyor; “Hani onca ‘yenmiş de yenmiş’liğin var, istersen CHP’nin onursal başkanı ol!..”
Vışş.., Kavgada bile söylenmez!
Ve aynı gün cevap veriyor Kılıçdaroğlu;
“Özel bir yemekti, bağlamından koparılması siyasi nezaketsizlik.”
Bence de öyle!

Evet, Muharrem harekete geçti. Ama herkes haddini bilecek!
Öyle bir defa ‘yenmiş de yenmiş’le olmaz Muharrem. Karşındaki kıdemli biri…

9 defa yenilmiş, ama koltuğu terk etmemiş, her türlü zorluğa göğüs germiş ve kurultaylar şampiyonu olmuş bir rekortmen var... Senin ise (kurultayları saymazsak) 1 defa ‘yenmiş de yenmiş’ tecrüben var.

9 diyoruz, yani adam senden 8 kat fazla!... Rakam, bilim, matematik, fizik, Kuantum diye bi’şey var değil mi?!

Tamam, kabiliyet var. Tornistan konusunda Kılıçdaroğlu’na tur da bindirebilirsin..

Ama onca sene yüzlerce yazımızın ilham kaynağı olmuş, ekmek kapısı, malzeme deposu Kemal Kılıçdaroğlu’nu yedirmeyiz. Onca emeği var!..

Bilesin ki Vefa sadece İstanbul’da bir semt adı değildir. (Bozası da vardır…)

Kağıttepe de sadece kâğıtların toplandığı tepe değildir. (Gandi Kemal’in kilometre taşıdır)

Sana ‘Gel bakalım Muharrem’ demişti.
Şimdi ‘Git bakalım’ derse görürsün gününü Muharrem!

HİKMET GENÇ

Konu akses tarafından (07-04-2018 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)