AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 03-15-2008, 15:51   #1
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Standart Ve Bülent Arınç sert konuştu..

TBMM eski Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç'tan kapatma davasına sert tepki geldi... İddianame davanın bir numaralı sorumlusu olarak görülen Bülent Arınç tepkisini dile getirdi...

Manisa'daki "Mesir Şenlikleri"nin açılışında konuşan Arınç, "AK Parti halkın iradesiyle iktidara gelmiş bir partidir. Partimizin kapatılması halinde yüzde 70'le geri döneriz, Biz milletten oy aldık. Her iki kişiden birinin oyunu aldık..." dedi.

Konuşmasının başında, ne savcılar geldi geçti, sayılarını ben de unuttum, sözleriyle başlayan Arınç, kinayede bulundu... Sonrasında garip, umulmadık, beklenmedik, bir şekilde tahayyül edemeyeceğimiz bir iddianame ve dava bu, diye açıklama yapan AKP'li Arınç, hiçbir endişelerinin olmadığını da sözlerine ekledi...

İddianame davanın bir numaralı sorumlusu olarak görülen Bülent Arınç; "İddianame kin ve garezin ürünüdür, mahkemeden döner" dedi.

Arınç, bu iddiaların hiçbiri delillere dayanmıyor. Sayın başsavcı o kadar acele hazırlamış ki, Cumhurbaşkanı'nın sadece vatana ihanet suçundan yargılanabileceğini düzenleyen Anayasa'nın 105. maddesini bile incelememiş" dedi.

Bülent Arınç; "Yargılananlar arasında ilk üçte olmasaydım şaşardım... Ben bu davada yargılanmaktan gurur duyarım. Yargılanmasaydım kendimden şüphe ederdim. Böyle bir iddianamede bulunduğum için şeref duyarım... dedi.

Kanal7 Haber..

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-15-2008, 15:54   #2
Kullanıcı Adı
Ruh-i zar
bület arınç güzel konuşmuş
zaten ona saygım çok büyük
insanlığını yakından gördüğüm biri
inş istediklerini elde edemiyecekler..
Ruh-i zar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-15-2008, 15:56   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Konuşmayı dinledim harika kouşt gerçektende...

Alt 03-15-2008, 15:57   #4
Kullanıcı Adı
kardelen007
teşekkürler duyguseli bende konuşmasını merak ediyodum...tam tahmin ettiğim gibi bir konuşma ona yakışır...
kardelen007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-15-2008, 15:59   #5
Kullanıcı Adı
SAHILL35
AĞZINA SAĞLIK
SAHILL35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-15-2008, 16:04   #6
Kullanıcı Adı
Zalime_Karsi_Yavuz
Sayın Arınç'ın hitabete olan hakimiyetine hayran biriyim.Ağzına ve yüreğine sağlık.Allahü Teala'nın izniyle bu zor günleride atlatıcaz inş.

Selam ve dua ile...
Zalime_Karsi_Yavuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-15-2008, 16:11   #7
Kullanıcı Adı
Mu-Alim
Allah'ını seveyim senin Bülent Arınç!

"...Bu davada yargılanmaktan onur duyarım.
...Kapatırlarsa, yüzde yetmiş ile tekrar geliriz."

One ne şüphe!

Bu dava, Yalçınkaya'nın "benim suyum ısındı." imasından başka hiçbir şey ifade etmiyor benim için; etmemeli bizler için. ;)
Mu-Alim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-15-2008, 16:27   #8
Kullanıcı Adı
yasinarslanpay
BRAVO SAYIN ARINÇ SIZE BIR KAT DAHA HAYRAN OLDUM VALLAHİ ÇOK GÜZEL KONUSMUSSUNUZ
Alt 03-15-2008, 16:29   #9
Kullanıcı Adı
CeVHeR
Alıntı:
"Yargılananlar arasında ilk üçte olmasaydım şaşardım... Ben bu davada yargılanmaktan gurur duyarım. Yargılanmasaydım kendimden şüphe ederdim. Böyle bir iddianamede bulunduğum için şeref duyarım...
Ak Gençliğin senden bu kadar haz etmesi boşa değil, sayın vekilim...
Alt 03-15-2008, 16:30   #10
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Alıntı:
yasinarslanpay Nickli Üyeden Alıntı
BRAVO SAYIN ARINÇ SIZE BIR KAT DAHA HAYRAN OLDUM VALLAHİ ÇOK GÜZEL KONUSMUSSUNUZ
He oda seni duyuyordu şimdi.. Şaka yaptım kızmayın >
Helal olsun tabi..Onlara bu zorlukları yaşatanlar başbakanımızın dediği gibi utancını da yaşayacaklardır.. ;)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)