AK Gençliğin Buluşma Noktası
Teknoloji Teknolojiyle ilgili tüm yenilikler burada paylaşılıyor.

Stil
Seçenekler

Alt 06-19-2008, 00:13   #1
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Standart Mozilla Firefox 3 coştu bir kere!
Hem ülkemizde hem de tüm dünyada büyük ilgi gören yazılım, rekorları altüst ediyor. Şu ana kadar kaç kez indirildi dersiniz? İşte şaşkına çeviren o rakamlar.

Açık kaynak kodlu tarayıcı Firefox’un yeni sürümünün sunuculara yüklenmesiyle beraber müthiş yarış başladı. Tarayıcıyı hazırlayan Mozilla Vakfı, 5 milyon kez indirilmeyi hedeflemişlerdi.

Haberi yayına aldığımız zamanda 7 milyona yaklaşan indirme sayısı içerisinde Türkiye’nin payı 50 binden fazla.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net üzerinden ise 10 binden fazla Firefox 3 indirilmiş durumda.

Tarayıcı, dakikada ortalama 6.000 kez download ediliyor.

Haber7.com

LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-19-2008, 01:33   #2
Kullanıcı Adı
YavuzSultanSelim
çok iyi bir browser ama ben yine opera kullanıyorum tam forumlara göre
YavuzSultanSelim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-22-2008, 22:46   #3
Kullanıcı Adı
RDönmezs
Çok kullanışlı browser İE artık toparlanamıyor..
Alt 06-22-2008, 23:01   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
İndirdim ama beyenmedim,eskisine döndüm :-*

Zaten opera kullanıyorum.Daha güzel :-*
Alt 06-22-2008, 23:05   #5
Kullanıcı Adı
LüGaT
İndiren kardeşler söyleyebilir mi? "Yer imleri" sıfırlanıyor mu yeni sürümü indirince?
Alt 06-22-2008, 23:19   #6
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Bende sıfırlanmamıştı :-*
Alt 06-22-2008, 23:25   #7
Kullanıcı Adı
LüGaT
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı
Bende sıfırlanmamıştı :-*
Eyvallah, inşallah bende de yerinde kalır.
Alt 06-22-2008, 23:27   #8
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Ne olur ne olmaz,önlem almak lazım :-*
Alt 06-24-2008, 11:07   #9
Kullanıcı Adı
By_ÇAKIR
EyvAllah arkadaşım, bu bilgin için teşekkürler.

BEn mozilla hakkında yorum yazmadan duramayacağım. Mozilla hızlı bir tarayıcı, internet sayfalarındaki tabloları çabuk bir şekilde yükleyebiliyor. Fakat görsellik ve eklentiler bakımından çok fakit. Mesela flash animasyon bulunan bir sayfa var eklentiyi kur diyorsunuz kurulmuyor. Yada bir sayfada JS şeklinde açılan reklamlar var ve o js reklamın 10 PT aşağısında yazıyazmanız için bölüm var diyelim orada yazı yazamıyorsunuz. Yada kayan yazı vs. ayarladığınızda mozilla bu kodları tam okuyamıyor... Belkide bu özelliklerden yoksun olduğu için mozilla hızlıdır.

IEile bir siteye bakın birde Mozilla ile bakın arkadaşlar mozilla ile çok hızlı yüklenebilir ama IE ile daha görseller. IE html kodlarını daha kolay tanırken Mozilla bu kodları tanımakta zorlanıyor. Örnek vereyim.

Geçen yaz bir okula internet sitesi yapıyordum. Active Server Pages ( ASP ) uzantılı tasarlıyordum. Üye kayıt sayfası yağmıştım antlaşmayı kabul eden sadece ileri tuşuna basabiliyordu bunu ben internet explorerda test ettim çalışıyordu ama mozillada çalışmadı. Onun içinde çağre buldum ama uzun zaman oldu.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)