AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-05-2008, 13:54   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Standart Hisarcıklıoğlu Anında Çark Etti
Sinan Aygün gözaltına alınınca demediğini bırakmayan Rifat Hisarcıklıoğlu, "tutuklama" kararı gelince anında çark etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ün Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanması ile ilgili olarak, “Türk adaletine güveniyoruz. Doğru ortaya çıkacaktır” dedi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde düzenlenen İslam Konferansı Teşkilatı Uzmanlar Toplantısı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, gözaltına alınmasına sert tepki gösterdiği Aygün'ün tutuklanması kararı için şunları söyledi:

“Yargılamada yeni bir aşamaya gelinmiş bulunuyor. Süreç mahkemeye intikal etmiştir. Hepimiz mahkemeyi takip etmek durumundayız. Biz Türk adaletine güveniyoruz. Doğru olan neyse o ortaya çıkacaktır. Hayırlısı olsun.”

-GÜNDEMİMDE SİYASET YOK-

Hisarcıklıoğlu, CHP Lideri Deniz Baykal'ın, kendisinin siyasete ısındığı yönünde açıklamalarının sorulması üzerine de, “TOBB Başkanı olduğum sürece siyaseti düşünmem mümkün değil. Bugün de siyaseti düşünmüyorum. TOBB Başkanlık görevim bittikten sonra böyle bir süreç olur mu olmaz mı son anda konuşulacak bir iştir. Açık ve net olarak söylüyorum; ben 2001, 2002, 2005'te üyelerime, delegelerime, Türk iş alemine ne söz verdiysem aynı noktada duruyorum. TOBB Başkanı olduğum sürece siyaset yok” diye konuştu.

Haber Editör

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-05-2008, 13:54   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Seni gidi oğlan seni,nasılda dönüverdin.
Alt 07-05-2008, 13:55   #3
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
˙·٠٠•● ALLAH insanı böyle döndürmesin fırıldak olurlar biranda ˙·٠٠•●••٠·˙
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-05-2008, 14:01   #4
Kullanıcı Adı
Demokrat
ben seviyorum bu adami ak partide de görmek isterim bu olayda da duygusal yaklasti sonucta aygün ona bagli bir oda baskani onun icin böyle acimasizca elestirilmesine karsiyim, bugüne kadar ne yanlisini gördünüz sayin hisarciklioglunun ;)
Alt 07-05-2008, 14:02   #5
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
˙·٠٠•● demek ki herşey belli olmadan konuşup yorum yapmayacakmış biz sevmiyoruz demedik ki kardeşim ˙·٠٠•●••٠·˙
Alt 07-05-2008, 14:04   #6
Kullanıcı Adı
Demokrat
adam duygusal yaklasti sonucta aygün sucsuz ciksaydi ona niye beni korumadin diyecekti evet dereyi görmeden pacalari sivadi ama olayin sicakligiyla böyle seyler olur kaldiki aciklamalari öyle bazi kesimler gibi cok fazla abartilida degildi...
Alt 07-05-2008, 14:04   #7
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
˙·٠٠•● neyse bundan sonra daha dikkatli olacağı kanaatindeyim umarım öyle olur ˙·٠٠•●••٠·˙
Alt 07-05-2008, 14:07   #8
Kullanıcı Adı
cartman
Ben hiç güvenmiyorum ;) Baykalın ağzından kactıysa doğrudur Siyasate hazırlanıyormuydu yada hazırlıyorlarmıydı bilmiyorum ama ortalıkta gezen komplo teorilerine göre bu insanı sevdirmeye calıstıklarını düsünüyorum :-X
cartman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-05-2008, 14:08   #9
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Hisarcıklıoğlu nun bu çıkışını normal karşılamak gerekir. Koskoca ATO başkanı içeri alınıyor.. Bunca yıldır çalışdığı bir arkadaşı üstelik. Çıkıpda normal karşılayamazdı.. Çıkar sorarlar adama bunca yıl çalışdığın birisini hiç mi tanıyamadın..
LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-05-2008, 14:11   #10
Kullanıcı Adı
Demokrat
hisarciklioglu zaten sevilen birisi ben kendi adima partimizde görmekten mutluluk duyarim simdiye kadar partimize yönelik mesnetsiz hic bir elestirisi olmamis, partimizin cizgisiyle uyumlu, cumhurbaskaniyla ayri bir samimiyeti olan, saygi bir is adami..
Hisarciklioglunun cizgisi bellidir ve partimize yakindir tabiki elestirilmesi gerektigi zaman elestiririz ama ben sinan aygünle, hisarciklioglunu asla bir tutmam ;)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)