AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-13-2008, 23:29   #1
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Standart 2008 ÖSS'nin birincileri tartışılıyor
2008 ÖSS'nin birincileri tartışılıyor

ÖSS 2008 sonuçları dün açıklandı, birincilik kürsüsüne çıkan adaylar tartışma yarattı. Çünkü aynı isimler 2007 ÖSS'de de bu ünvanı almışlardı.

Merakla beklenen ÖSS sonuçları açıklandı. Sınava katılan 1.5 milyon öğrenciden yüzde 93�ü tercih yapma hakkı kazandı. 6 öğrencinin birinciliği paylaştığı sınavda, bazı şampiyonlar geçen yıldan tanıdık çıktı. 2007 ÖSS�de dereceye girip iyi üniversitelere yerleşen öğrencilerin bu yıl da zirvede yer alması akıllara �ödül için mı sınava giriyorlar� sorusunu getirdi

ÖSS 2008 açıklandı, birincilik kürsüsüne ulaşan adaylar tartışma yarattı. 2007 yılında dereceye giren kimi adaylar ÖSS 2008�de de zirveye ulaştı. Gençlerin en iyi Türk ve Amerikan üniversitelerinde eğitim aldıkları halde, sınav yarışına ortak olması dershanelerin vaat ettiği otomobil ve para ödüllerine bağlandı. Derece karşılığı verilen hediyelerin, öğrencileri �ödül avcılığına ittiği yorumları yapıldı. Şampiyon �sınavcıların� açıklamaları da bu yönde oldu.

Dershanem Citroen C-4 alacak

2007�nin ÖSS ikincisi bu yılın ÖSS EA2 ve Sözel 2 bölümlerinin birincisi olan Princeton Üniversitesi öğrencisi Çağrı Berk Onuk, �Geçen sene gittiğim dershane sözünü tutmadı, istediklerimi alamadım. ÖSS�ye girip birinci oldum.
Deshanemden bana Citroen C-4 marka otomobil alacakları bildirildi. Ben de otomatik vitesli olmasını istedim. Sınava kendimi denemek için girdim. Bu başarma azmimden kaynaklanıyor� dedi. Başarılı gencin babası Dr. Berk Onuk ise Çağrı�nın yeniden bölüm seçmeyeceğini söyledi. Baba Onuk, �Geçen yıl ki dershanesi 21 birinciye otomobil verirken oğluma sadece laptop vermek istediler. Biz de kibarca reddettik. Zaten çocuklarım devamlı dershanede birinci oldukları için laptop kazanıyorlardı. Normalde herkese verildiği gibi hakkı otomobildi� dedi. Çağrı�nın ağabeyi Fatih Berk Onuk ise, bu yıl ÖSS�de 7�nci oldu. Ağabey Fatih Koç Üniversitesi�noe okuduğunu, yeniden sınava girdiğini şimdi Boğaziçi Üniversitesi�nde İşletme Bölümü�nü istediğini söyledi.

Vaat edilen paranın onda birini verdiler

Çağrı Sert, geçen yıl Sözel ve Fransızca�da birinciliğe, eşit ağırlıkta ise üçüncülüğe ulaşmıştı. Çağrı bu yıl Sözel-2 puan türünde 2�nci oldu. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi Çağrı, eski dershanesinin vaat ettiği ödülün onda birini verdiğini belirterek, �Bu durum büyük hayal kırıklığı yaşattı. Bunu telafi etmek ve kendimi denemek için sınava girdim� dedi. Birinciliği kaçırdığı için buruk bir sevinç yaşadığını dile getiren Çağrı, �Okulumdan memnunum, bölüm değiştirmeyeceğim� diye konuştu.

OTOMOBİLE EŞ DEĞER ÖDÜL

Çağrı�nın Boğaziçi�nden oda arkadaşı Murat Ahıskalı da tanıdık şampiyonlardan. Geçen yıl EA�da 2�nci olan Murat, bu yıl Sözel-2 de 3�üncü oldu. Uluslararası İlişkiler öğrencisi Murat �Geçen sene bir otomobile eş değer bir para ödülü verdiler. Bu sene de verirler herhalde. Tercih yapmayacağım� dedi.

Sınavda stres yapmamak lazım

ÖSS Dil puan türünde 300�er puan alan Oğuzhan Atay ve Mehmet Burak Soysal da geçtiğimiz yıl dereceye girmişti. 2007 Yabancı Dil Sınavı�nda Türkiye 6�ncısı olan Oğuzhan, Amerika�da üniversite eğitimi alıyor. Bu yıl İngilizce puan türünde birinci olan Oğuzhan, �Küçük puanlarla, bir arkadaşımız bizden daha çok çalıştığı halde geri sıralarda yer alıyor. Stres yapmamak lazım. Ben çok rahattım� dedi. Bu yılın Almanca birincisi Mehmet Burak Soysal ise geçtiğimiz yıl 7�nci olmuştu. Soysal �Boğaziçi Elektrik Elektronik Bölümü�nde okuyorum. Bölümümü değiştirmeyi düşünmüyorum. Şansımı denemek istedim� diye konuştu.

Akşam

LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-13-2008, 23:39   #2
Kullanıcı Adı
parabol
şükürsüzler yaa...Bir kere girip 10. olmuş Amerikada okuyor gelmiş tekrar 1. olmak için sınava giriyor..Puanları yükseltip bizimde anamızı ağlatıyor!!!
parabol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-13-2008, 23:50   #3
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Böyle tipleri ortaya çıkarıp toplumun huzuruna çıkarmak gerekiyor.. Böyle ciddi bir sınavı kazanç kapısı haline getirdikleri için.. Bu gibi tipler ne kadar dereceye girerlerse girsinler gelecekde kendi alanlarında önemli kişiler asla olamayacaklardır..
LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-14-2008, 00:25   #4
Kullanıcı Adı
Sukût-u_Hayal
Gelde sinir olma ... Öss'yi kazanç kapısı yapmışlar her sene başka dershane adına giriyorlar heralde ... >
Sukût-u_Hayal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-14-2008, 00:29   #5
Kullanıcı Adı
maviinsan
arkadaşlar çocuklara neden kızıyorsunuz ki?Onların yerinde yerinde kim olsa aynısını yapardı.BAl tutan parmağını yalar demişler. :-*
maviinsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-14-2008, 00:31   #6
Kullanıcı Adı
Berika
bence yaptıkları çok kötü birşey değil..

haketmediklerini kimse söyleyemez..

bir çoğumuz bilgilerimizi unutuyoruz

ben bir daha girsem hiç bişey yapamazdım

zaten bu sistemle dalga geçmektir
Alt 07-14-2008, 00:31   #7
Kullanıcı Adı
Sukût-u_Hayal
Ben 1 puanın hesabını yaparken onlar "Tüh ikinci olmuşum dershane de vaat ettiklerini vermedi seneye girip birinci olayım da görsünler" havasın da olmalarına sinir oldum ...
Alt 07-14-2008, 00:33   #8
Kullanıcı Adı
Berika
sen de haklısın..
Alt 07-14-2008, 00:42   #9
Kullanıcı Adı
ümitli_bekleyis
Ben de olsam kızarım .Fesat mıyım nedir ? Çekil kardeşim aradan tadına bakmayanlar baksın bir kerede :D
ümitli_bekleyis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-14-2008, 00:45   #10
Kullanıcı Adı
Sukût-u_Hayal
Alıntı:
ümitli_bekleyis Nickli Üyeden Alıntı
Ben de olsam kızarım .Fesat mıyım nedir ? Çekil kardeşim aradan tadına bakmayanlar baksın bir kerede :D
:D :D :D

Buna fesatlık denirse o zaman ben FESATIM ... :-X

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)