AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-12-2008, 20:07   #1
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Standart Şenere Haddini Kim Bildirecek ?
Şener'e haddini kim bildirecek?
"Hayırlı olsun deyip geçmek isterdim lakin olmuyor." Abdüllatif Şener'in siyasetteki safını değiştirmesini bir Samanyoluhaber.com okuru bakın nasıl yorumladı...

ABDÜLLATİF ŞENER'E AÇIK MEKTUP

Sayın ŞENER; ben 34 yaşında, 8-9 yıllık meslek hayatı olan bir avukatım. Bugüne kadar hiçbir siyasi partiye üye olmadım. Hiçbir parti için çalışmadım. Bir iki defa siyasi parti mitinglerini uzaktan izledim. Bunlardan biri de rahmetli Özal'ın Erzurum mitingi idi. Sizin anlayacağınız siyaseti ve siyasileri pek de sevmedim.

Üniversiteyi İstanbul'da okudum. 1992 yılından 1994 yılına kadar Sözen'in Büyükşehir Belediyesi dönemine tanıklık ettim. Çöp dağları arasında Gedikpaşa'dan Beyazıt meydanına çıkmaya çalışırdık. Günlerce süren susuzluk... Hava kirliliği ve ulaşım felaketi... Sonrasında İstanbul'da 4-5 yılda baş döndürücü yerel hizmetleri ile Tayyip Bey’i izledim. Ölmek üzere olan bir insanın hayata son anda döndürülmesi gibiydi Tayyip Bey’in İstanbul için yaptıkları. İstanbul hayata döndü. Elbette bu bir ekip işi idi. Ve o ekibin başı Tayyip Bey’di.

Daha sonra da İstanbullular için talihsizlik olarak gördüğüm bir GÜRTUNA dönemi yaşadık. 550. yılda 550 proje adı altında uydurulan hikayeler. Tüm cadde ve sokaklara asılan sahte gülücüklerle dolu GÜRTUNA resimleri. Boşa geçen 4-5 yıl. Nihayet 3 Kasım 2002'de başlayan Ak Parti iktidarı. Farkında değildim ama gün geçtikçe siyasileri sevmeye başlamıştım. Çünkü hakikaten hayatımda ve çevremde gözle görülür müspet şeyler olmaya başlamıştı. Televizyon haberlerinde her gün kötü haberler yerine güzel haberler izlemeye başlamıştık. Evet evet ben bu EKİBİ sevmiştim. Ve siz de bu ekibin başında gelenlerdendiniz. Sizi de takdir eder ve beğeniyle izlerdim.

Ak Parti'den bugün istifa ettiniz. Sadece hayırlı olsun deyip geçmek isterdim. Lakin olmuyor. Siz Ak Parti'den 11.07.2008 günü resmen ayrıldınız. Ama siz gerçekte O BEĞENDİĞİM ekibi Cumhurbaşkanı adayı yapılmadığınızı öğrendiğiniz malum grup toplantısında terk ettiniz. O gün kalben partiden zaten kopmuştunuz. Ne uğruna; KOLTUK UĞRUNA, MAKAM UĞRUNA, MEVKİ UĞRUNA.... O gün sadece C.Başkanlığı koltuğunu kaybettiniz ama bugün milyonlarca insanın kalbindeki koltuğunuz da kaydı... O koltukları da kaybettiniz. Parti sizin partiniz ister kalır ister ayrılırsınız.

Ben sizi son Cumhurbaşkanlığı seçimi arifesinden beri pür dikkat izliyorum. Üniversitede ders vereceğim gerekçesiyle seçime girmeme tercihinizi saygı ile karşıladım. Siyaseti rızanızla bırakmış olmanızı gıpta ile izledim. Bugün ülkemizde oynanan kirli oyununun içinde olabileceğiniz aklımın ucundan bile geçmedi. Ne var ki siz seçimlerden sonra ve bir süreden beri savrulup duruyordunuz. ‘Parti kapatmaya karşıyım’ klişe cümlesi ile başlayıp ama ve fakatlarla gerekçelendirilen kapatma davası hakkındaki yorumlarınız, Ergenekon soruşturmasına HÜRRİYET ağzıyla yaklaşımınız, Doğu Perinçekvari özelleştirme ve yabancı sermaye düşmanlığınız, ve saire ve saire Biz çok safmışız be hocam...

Ne tesadüf ki Güler KÖMÜRCÜ ile yanak yanağa resim çekilen TURHAN ÇÖMEZ de sizin gibi seçime girmedi. Partiniz yine tek başına iktidar oldu. Ve yine ne tesadüf ki %47 oy alan partiniz hakkında kapatma davası açıldı ve O BEĞENDİĞİMİZ ekibin nerdeyse tamamına yakınına siyasi yasak talep edildi. Sizin bu üstün öngörünüzü! ne yazık ki diğer arkadaşlarınız idrak edemediler. Halbuki onlar da sizin gibi gemiyi erken terk etmiş olsalar boğulmaktan kurtulacaklardı. Olmadı! Sizi dinleselerdi bunlar olmayacaktı.

Cumhurbaşkanı siz olsaydınız plan harfiyen işleyecekti. Siz Cumhurbaşkanlığınızın ilk ayı dolmadan Sezer’in bıraktığı yerden devam edecek ve yıkılmak üzere olan Cumhuriyet’i kurtaracaktınız. ‘Tehlikeyi fark edecek’ ve gereğini yapacaktınız. Yapılmak istenen Anayasa değişikliği, üniversitede başörtülüleri serbest bıraktığında laiklik elden gideceğinden siz buna da mani olacaktınız. Sizi dinlemeliydi Tayyip bey; Böylece partisi kapatılmaktan kendisi de siyaset dışı kalmaktan kurtulacaktı. Kısaca sizi dinlese ülke kurtulacaktı değil mi ŞENER bey?

Bünyem kaldırmıyor. Bu kadarını hazmedemiyorum. Makam mevki uğruna bu kadar da ilkesizlik olur mu?... Sayın ŞENER; tek kelime ile ifade edeyim siyasetten ve siyasilerden sayenizde artık NEFRET EDİYORUM. NEFRET EDİYORUM... NEFRET EDİYORUM! Ve Sayın ŞENER; hatırlatayım mezarlıklar sizin gibi kendisini VAZGEÇİLMEZ sananlarla dolu.

Sayın ŞENER, bak şu Jandarma genel komutanı General ŞENER ERUYGUR’un haline; makam uğruna ne hallere düştü. Genel Kurmay Başkanlığı koltuğunu hayal ederken şimdi bak hangi makamda ağırlanır oldu; F tipi! Siz de Başbakan yardımcısı idiniz. Başbakan’ın sağ koluydunuz. Tıpkı F tipindeki ŞENER gibi. O da Genel Kurmay Başkanı’nın yardımcısı sayılırdı. Ne oldu bir kademe daha yükseleyim derken tüm rütbelerinden olma riski ile karşı karşıya şimdi. Gerçi onun için pek de fark etmez onun adında ve ruhunda ‘ER’lik varmış zaten.

Ne demiş bir zatı muhterem; ‘Hırs sebebi hasarettir..’ O kadar! Başbakan yardımcılığı yetmedi ille de Cumhurbaşkanlığı değil mi sayın ŞENER? Sayın ŞENER, korkarım bundan sonra izleyeceğimiz filmin adı ‘ABDULLATİF DÜŞERKEN’ Nereye kadar düşer Allah bilir! Siz en zor gününde milleti terk ettiniz.En kısa zamanda bir seçim olmasını temenni ediyorum. Bu millet size hem "BOYUNUZ"un ölçüsünü gösterecek ve hem de siyasi parti mezarlığındaki yerinizi.

Milletin ne yeni bir oluşuma ne de yeni bir siyasi dümene ihtiyacı yok. Milletin kapı gibi sağlam durmasını becerebilen YİĞİT OĞLU YİĞİTLERE ihtiyacı var. Dil öğreneceğim diye ülkeyi terk eden ÇÖMEZLER, eriyip yok olan MUMCULAR, kuruyup tükenen GÜRTUNALARA bir de neşesi kaçmış ŞENER eklensin istemezdim.

Son olarak; siyasete girmemeye yeminliyim lakin muhtemel bir erken seçimde oturduğum her yerde, sözün açıldığı her ortamda sizi anlatmayı ahdediyorum. Yeni EKİBİNİZİ ve oluşumunuzu, koltuk kavganızı! ve sevdanızı, ERGENEKON'dan çıkış efsanesi kadar muhteşem Ak Parti'den ayrılma serüveninizi dilimin döndüğü kadar yüce halkımıza anlatmaya çalışacağım. Yeni oluşumunuzun size ve EKİBİNİZE hayırlı olmasını dilerim.

Adını açık yazmayan okur, mektubu isminin baş harfleri olan S.K. imzasıyla bitirmiş.

Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-12-2008, 20:09   #2
Kullanıcı Adı
Demokrat
yüregine saglik bu mektubu yazan kardesimizin.. ne güzelde dile getirmis herseyi ama tabiki anlayana!..
Alt 07-12-2008, 20:13   #3
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Alıntı:
Demokrat Nickli Üyeden Alıntı
yüregine saglik bu mektubu yazan kardesimizin.. ne güzelde dile getirmis herseyi ama tabiki anlayana!..
bende çok beğendim ya yazanı görsem +beğeni vericemde .
Alt 07-12-2008, 20:14   #4
Kullanıcı Adı
Demokrat
Alıntı:
AkGenc*onur Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
o zaman onun nezdinde ben sana vereyim artiyi bu güzel yaziyi bizle paylastigin icin ;)
Alt 07-12-2008, 20:15   #5
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Ellerine sağlık bu kişinin, gündemi takip eden herkez neler olup bittiğini biliyor.. Yalnış yaptın Latiiiiiiiiiiiiiiiiffff halkın gözünden ergenekonculardan farkın yok artık..
LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2008, 20:17   #6
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Alıntı:
Alıntı:
AkGenc*onur Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
o zaman onun nezdinde ben sana vereyim artiyi bu güzel yaziyi bizle paylastigin icin ;)
teşekkür ederim
Alt 07-13-2008, 01:48   #7
Kullanıcı Adı
RDönmezs
Ellerine sağlık adamın harika yazmış, bende diyorum şener sende kaybolacaksın bu sahnede seçimde hüsrana uğrayacaksın.. +1 :-*
Alt 07-13-2008, 03:55   #8
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Abdüllatif Şener'in partide olması bu konjonktürde çok işimize yarardı.
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-13-2008, 07:56   #9
Kullanıcı Adı
Meftun
'insan' olmak zor iş...tüm hırsı,oyunu,haseti,fitneyi bir kenara bırakıp 'insan' olmak çok zor...
şener başaramadı...bu avukat arkadaş da herşeyi görmüş ve yazmış...bizim hazmedemediğimizi nedenleri ile dile getirmiş...tebrik ediyorum...

+++
Meftun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-13-2008, 11:17   #10
Kullanıcı Adı
Berika
süper anlatmış

kimse bu kadar güzel ifade edemezdi

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)