AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-15-2008, 14:59   #1
Kullanıcı Adı
ümitli_bekleyis
Standart Türkan Saylan:Korkuyorum!
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan, Ergenekon terör örgütü kapsamında gözaltına alınanlara sahip çıktı.

Saylan, Ergenekon örgütü kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un 'vatansever ve saygın' askerler olduklarını söyledi. ÇYDD Genel Başkanı Saylan, ayrıca Ergenekon iddianamesi ve AK Parti aleyhine açılan kapatma davalarına da göndermede bulunarak 'dipsiz kuyunun içindeyiz' benzetmesinde bulundu.

Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) ortaklaşa düzenlediği "Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği: Sorunlar, Öncelikler ve Çözüm Önerileri" konulu konferans İstanbul Ceylan İntercontinental Otel'de yapıldı. Toplantıya TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Sancak ve ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan gibi pek çok isim katıldı. Program çıkışında basın mensuplarının Ergenekon iddianamesi ile ilgili sorunlarını cevaplandıran ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan, yapılan operasyonlarda intikam alındığını iddia etti. "İçerde ve dışarda bu kadar üzücü olay yaşandıkça hepimiz artık telefonlarımızdan korkar olduk" diye konuşan Türkan Saylan, 'huzursuz' olduklarını ifade etti. Saylan, "Mahkeme tarafından devletin gerçek sahiplerini huzurlu edecek karar verilmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Gelecek günlerde operasyon kapsamında göz altına alınan kişilere destek olmak için miting düşünüyor musunuz? şeklindeki bir soruyu da "Mitinglere yandaş değilim. Ancak bunu bir intikam olarak görüyorum. Yoksa onlar kadar masum, yurtsever insanların bir araya geldiği ve hiçbir olayın çıkmadığı, güzel şeyleri yok etmek ya da küçümsemek kimsenin başarabileceği bir şey değil. İnsanlar içtenlikle bu duyguları taşıyorlar. Bu duyguları taşıyarak sessiz kaldılar. Ne sonuç alınacak merakla bekliyoruz." şeklinde cevaplandırdı. Basında sıkça gündeme getirilen 19 Temmuz'da geniş katılımlı bir miting düzenlenmesinin de şimdilik gündemde olmadığını ancak yapılması gereken bir durum olduğunda da yapılacağını belirtti.

Saylan, ayrıca üstü kapalı olarak da hükümetin Ergenekon operasyonu kapsamında bazı kişileri sindirmeye çalıştığını iddia etti. Öte yandan ÇYDD Genel Başkanı Saylan, Ergenekon operasyonu kapsamında basında çıkan bazı haberlerinde bilgi kirliliğine sebep olduğunu, bundan da rahatsız olduğunu dile getirdi. Saylan , operasyon kapsamında 1 Temmuz 2008 tarihinde göz altına alınmalarının ardından tutuklanarak cezaevine konulan emekli paşalara da sahip çıktı. Saylan, Tolon ve Eruygur'un iki 'saygın ve yursever' kişiler olduklarını savundu. Savcının bile Ergenekon Terör Örgütü derken terminolojiye dikkat ettiğini öne süren Saylan konuşmasını şöyle noktaladı: "Bunlar yıllar yılı teröristleri kovalamış insanlar. Dağlarda gezmiş insanlar. Şimdi ne diye terörist denilen bir konuma geldi. Burada bence terminoloji çok önemli."

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ise Ergenekon İddianamesi ile ilgili sorunlara cevap vermedi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Sancak da israrlı sorular karşısında "Türkiye'de hukuk yürüyor. Mahkeme sonucunu bekleyip, göreceğiz." dedi.

ZAMAN

ümitli_bekleyis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-15-2008, 15:01   #2
Kullanıcı Adı
Demokrat
Eger bir pislige bulasmadiysaniz korkmaniza gerek yoktur ama aksi durumda pisliklerin temizlenmesi adina gereken yapilacaktir ve suclular yargilanacaktir! sayin saylan..
Alt 07-15-2008, 20:54   #3
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Tamam siz darbeciler ergenekon terör örgütünü savunuyorsunuz .Bu terör örügütü yaklaşık 10 katlı bina boyunda belgelerle ,cdlerle,klasörlerle yargılanıyor.Fakat sizi ergenekonu savunuyorsunuz ama bu terör örgütünü temize çıkartacak belgeler göstermiyorsunuz.Neden ?Çünkü sizde biliyorsunuz ki bu bir terör örgütüdür ,silahlı bir yapılanmadır vs...böyle bir örgütü temize çıkartacak belge ve belgeler bulamazsınız . :-*
Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2008, 22:22   #4
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Bu kadın korkuyor :D :D :D Allahım çok mutluyum :D :D :D :D

LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2008, 22:32   #5
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
İmtikammış,neyin imtikamı desek 'kapatma davasının' der.
Ergenekon terör örgütüün ismi ilk defa 2001 yılında ortaya çıktı,kapatma davasından önce bir çok operasyonlar gerçekleştirildi,içeri atılanlar oldu.
Ortada tam tersine durum var,kapatma davası ergenekon davasının imtikamıdır.

türkan salya sümük en son hastaneye kaldırılmıştı sanırım.
Onun şuanki tek korkusu ölüm.
Namaz yerine inşaAllah fazla bale yapmıştır ;)
Alt 07-15-2008, 22:34   #6
Kullanıcı Adı
Pesimist
"Bunlar yıllar yılı teröristleri kovalamış insanlar. Dağlarda gezmiş insanlar. Şimdi ne diye terörist denilen bir konuma geldi. Burada bence terminoloji çok önemli."

Eskiden dagdaydı teroristler simdi mecliste .
Alt 07-15-2008, 22:35   #7
Kullanıcı Adı
maviinsan
karşılarındaki siyasi irade Susurluk'a ''faso fiso'' diyen bir irade değil..
Muhtıra verildiğinde ''şapkamı alır giderim'' diyen ''siyasi münafık'' bir irade değil...
KArşılarındaki irade yüzlerine anayasa kitapçığı yiyecek bir irade değil...

KArşılarındaki irade; gücünü halkından alan,oligarşiye ram olmayan,millet düşmanı ergenekonun üzerine giden,muhtıraya geçit vermeyen, ''durmak yok yola devam'' diyen milletin iradesi!...
maviinsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2008, 22:38   #8
Kullanıcı Adı
Pesimist
Alıntı:
maviinsan Nickli Üyeden Alıntı
Muhtıra verildiğinde ''şapkamı alır giderim'' diyen ''siyasi münafık'' bir irade değil...

KArşılarındaki irade; gücünü halkından alan,oligarşiye ram olmayan,millet düşmanı ergenekonun üzerine giden,muhtıraya geçit vermeyen, ''durmak yok yola devam'' diyen milletin iradesi!...

20 gun sonra yok olup gidecek kapanacak 1 irade irticai faaliyetlerin odagı haline gelmis bir irade ergenekondan ne farkınız var onlar ulusalcı 1 hukumet kurmak istediler

sizde cumhuriyeti yıkmak

savcı 2 nizide aynı sey icin sucluyor

biriniz silahı

digeriniz demokrasiyi kullandı

farkınız ne?
Alt 07-15-2008, 22:40   #9
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Alıntı:
Pesimist Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

20 gun sonra yok olup gidecek kapanacak 1 irade irticai faaliyetlerin odagı haline gelmis bir irade ergenekondan ne farkınız var onlar ulusalcı 1 hukumet kurmak istediler

sizde cumhuriyeti yıkmak

biriniz silahı

farkınız ne?
Eee partiyi kapattınız 16 milyon kişiyi ne yapacaksınız..
LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2008, 22:42   #10
Kullanıcı Adı
Pesimist
Alıntı:
LoNeLiNeSS Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
Pesimist Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

sizde cumhuriyeti yıkmak

biriniz silahı

farkınız ne?
Eee partiyi kapattınız 16 milyon kişiyi ne yapacaksınız..
16 milyon uzaydan gelmedi. Bugun akp ye atar yarın x partisine diger gun y partisine . Anap yuzde 50 lerden yuzde 2 lere dustu. Bu demek oluyorki oylar kalıcı degil.

Baska partiye atarlar

Sener bey parti kuruyor o var. en azından daha sosyalist ve avrupa ya daha az taviz verecek birisine benziyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)