AK Gençliğin Buluşma Noktası
Teknoloji Teknolojiyle ilgili tüm yenilikler burada paylaşılıyor.

Stil
Seçenekler

Alt 09-27-2008, 05:09   #1
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Standart Google'a Türk Rakip..
İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamına yakınının arama motoru olarak kullandığı bilinen google. com'a karşı, Seyfi Erol ve Ömer Kurt adlı iki Türk tarafından hazırlanan "attabot.com" web arama motoru beta yayınına başladı.

Web 2.0'ın olanaklarıyla arama motoru işlevlerini bir araya getiren attabot.com arama motoru, e-posta hesabı, çevrimiçi Türk Dil Kurumu sözlüğü ve Redhouse sözlük gibi hizmetleri tek adreste toplayarak kullanıcıyla büyük kolaylık sağlıyor.

Şu anda Beta sürümüyle sadece Türkçe yayın yapan Attabot.com'un Eylül 2008 sonunda küresel sürümünün yayına girmesi planlanıyor. Bu sürümde temel özellikler aynı kalacak, ancak birkaç dilde sözlük gibi uyarlamalar olacak.

Habervaktim.com

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 09-27-2008, 11:05   #2
Kullanıcı Adı
yolcu44
'Googleye rakip' demeleri yanlış olmuş. Zaten arama motorunun ana meteryali google. Bu ayan bir şekilde ortada.. Ek olarak bir kaç yenilik var; bu yenilikleriyle tercih edileceklerini pek sanmıyorum. Neyse bu mülahaza sadece şahsıma ait. Başarılar dilerim. :hi:
yolcu44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-27-2008, 11:13   #3
Kullanıcı Adı
Katil
Bol bol reklamının yapılmasından öte tek biz özelliği olmayan saçma sapan bir sistem.

Bu tarz haberlerin ise ücret karşılığı çıkart(tır)ıldığını düşünüyorum.
Yoksa aleni bir şekilde google alt yapısını kullanan bir sistemin Hz. Google (r.a.)'a rakip olamayacağını o sitelerin editörleri sizden bizden daha iyi biliyorlardır.

Sonuç: Yine taklitten öteye gidemeyen klasik bir türk zekası!

Yada kurnazlığımı deseydim!
Katil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-28-2008, 05:19   #4
Kullanıcı Adı
AK_Türk
Bende ilk arama yaptığımda anladımki hiçbir özelliği yok ama aradığınız kelimenin ingilizcesini veriyor anlamını falan veriyor, bir tek o yönleri güzel
AK_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-28-2008, 11:13   #5
Kullanıcı Adı
Albatros
arama yaptığınızda dikkat ederseniz google'nin sonuçlarını gösteriyor
Google'ye kimsenin kafa tutacağını sanmıyorum zaten bırakmazlarda..
Albatros isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)