AK Gençliğin Buluşma Noktası
Dış Gündem Dış Gündem ile ilgili tüm konuları burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 01-07-2009, 01:46   #1
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
Thumbs up Chavez İsrail Elçiliğini Sınır Dışı Ediyor

Venezuela, Gazze'ye saldırmasını protesto etmek için, İsrail'in Venezuela Büyükelçisi ile personeli sınır dışı ediyor.

Venezuela Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsrail Büyükelçisi ve İsrail Büyükelçilik personelinin bir kısmını sınır dışı edilmesi kararı alındığı" bildirildi.
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez de daha önce yaptığı açıklamada İsrail'i kınamış ve Venezuela'daki Musevi cemaatini, İsrail Hükümetine karşı tavır almaya çağırmıştı.
Chavez, İsrail'in Gazze saldırısını kastederek, "Venezuela Musevi cemaatinin bu barbarlığa karşı çıkacağını ümit ediyorum. Bunu yapın. Bütün zulümlere şiddetle karşı çıkmıyor musunuz?" diye konuşmuştu.

AA

Beylerbeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-07-2009, 13:47   #2
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
helal olsun adama, hiçbir Müslüman ülkenin yapamadığını yaptı israil elçiliğini çalışanlarıyla beraber defetti ülkesinden.
Alt 01-07-2009, 13:49   #3
Kullanıcı Adı
reyAKbay
Neden bizler yapamıyoruz?Çok mu kötü neticeler alırız bundan dolayı?
reyAKbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-07-2009, 13:54   #4
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
kötü netice alacağımızı sanmıyorum. sadece bazı müslüman ülkeler, bunu yaptıkları zaman İsrail'in kendilerine musallat olmasından korkuyor. İran, siyonizm ve ABD ile ilişkilerini kestiği 1979 İslam devriminden sonra çok daha güçlü bir devlet oldu. ABD uşağı Şah'ın devrilmesinden sonra son 30 yıllık süreçte İran'ın en az 10 kat geliştiği söyleniyor. bunun sebebi de hemen tüm ülkeleri sömüren siyonizm ve ABD den kendini kurtarmış oluşudur. dünyanın en büyük yeraltı zenginliklerine sahiptir Müslümanlar. ne yazık ki bu yeraltı zenginlikleri daha çok gayrimüslim ülkelere, kişilere, kurumlara hizmet ediyor.
Alt 01-07-2009, 14:02   #5
Kullanıcı Adı
reyAKbay
Question
Alıntı:
M--U--R--A--T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kötü netice alacağımızı sanmıyorum. sadece bazı müslüman ülkeler, bunu yaptıkları zaman İsrail'in kendilerine musallat olmasından korkuyor. İran, siyonizm ve ABD ile ilişkilerini kestiği 1979 İslam devriminden sonra çok daha güçlü bir devlet oldu. ABD uşağı Şah'ın devrilmesinden sonra son 30 yıllık süreçte İran'ın en az 10 kat geliştiği söyleniyor. bunun sebebi de hemen tüm ülkeleri sömüren siyonizm ve ABD den kendini kurtarmış oluşudur. dünyanın en büyük yeraltı zenginliklerine sahiptir Müslümanlar. ne yazık ki bu yeraltı zenginlikleri daha çok gayrimüslim ülkelere, kişilere, kurumlara hizmet ediyor.

Neyi bekliyoruz o zaman?
reyAKbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-07-2009, 14:10   #6
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
bilmem, liderlere sormak lazım.
Alt 01-07-2009, 15:33   #7
Kullanıcı Adı
AK_Türk
Bunu yapcak olsak acaba ne olur, heralde bu basbakanın 5 yılda yaptığı tamamen yok olur
AK_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-07-2009, 17:18   #8
Kullanıcı Adı
Erhan KARACA
hayırlısı.. ama ben adamı taktir ettim..
Erhan KARACA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-07-2009, 18:06   #9
Kullanıcı Adı
rukayye
farkını ortaya koymuş...beklediğim tepkiyi vermiş...
rukayye isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-08-2009, 13:49   #10
Kullanıcı Adı
Saltuk Buğra Han
Venezuelanın dolayısı ile Chavez'in yaptığını bende takdirle karşılıyorum.Çünkü elinden gelebileceği olan tek şeyi yapmış.Elbetteki Dünyanın bir ucundan ,okyanusun ötesinden yahudi köpeklere kurşun sallayacak hali yoktu.Ne yapmış kendi ülkesindeki köpek yahudilerin tasmasından tutmuş ve benim ülkemde sizin gibilere yer yok diyerek sınır dışı etmeye karar vermiş.Takip etmedim sınır dışı ettimi ama inşallah sözünü yerine getirir.
Saltuk Buğra Han isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
akparti forum, chavez

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)