AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-17-2009, 13:11   #1
Kullanıcı Adı
politikaci
Standart Onların liderleri Erdoğan ve Chavez
Onların liderleri Erdoğan ve Chavez

Yemen'in başkenti Sanaa'da dün düzenlenen İsrail'i protesto gösterisine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Chavez'in resimleri damga vurdu...

İsrail'in Gazze katliamı protesto eden yüzbinlerece Yemenli, kendi liderlerinin tepkisizliğine, Chavez, Erdoğan ve Şeyh Hamad'ın posterlerini taşıyarak isyan etti.

Yemen'in başkenti Sanaa'da yüz binlerce kişi Gazze'deki İsrail vahşetini protesto için protesto eylemi düzenledi.

ERDOĞAN TA NEREDEN KALKIP GELDİ

Mitingde, İsrail büyükelçisini ülkesinden göndererek bir anda Müslümanlar tarafından 'kahraman' ilan edilen Venezuela lideri Hugo Chavez, İsrail'e en sert tepkiyi gösteren lider olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emeri Şeyh Hamad bin Halifa Tani'nin posterleri taşınırken, Yemenliler kendi liderlerine de mesaj gönerdi.

Yemenliler, "Bizim liderlerimiz ne yapıyor? Bakın Erdoğan ta nereden kalkıp geliyor Gazez için. Arap ülkesi olamayan Venezula İsrail'le diplomatik ilişkilerini kesiyor, bizimkiler daha ne kara bekleyecek?" diye öfkelerini dile getirdi.

HABER 7

politikaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-17-2009, 14:17   #2
Kullanıcı Adı
MehmetMert
Yok efendim nereden çıkardınız...! Sayın Başbakanımız bu olaylara sessiz kalıyor, Hükümet uyuma Gazze'ye sahip çık! diyenler bu resme çok iyi baksınlar. Başbakanımızın ne kadar hassasiyet taşıdığını Yemen'lilerin dilinden okusunlar. Yemen'li kardeşlerimiz dahi bunu gördü, bizim bazı kıt düşünürlerimiz, siyasetcilermiz göremedi. Ne demişler ateşe körükle gidilmez. Sayın Başbakan'ımız ve tüm kurmayları bu olay üzerine büyük hassasiyet ve kararlılıkla gidiyorlar. Allah razı ola. Bir an evvel Güneş'in Gazze'de doğması ümidi ile...
Paylaşım için teşekkürler (+)
MehmetMert isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2009, 15:27   #3
Kullanıcı Adı
politikaci
Evet,neler diyorlardı..Alsınlar bu habere defalarca baksınlar
politikaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2009, 15:40   #4
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Ben, sessiz kalıyor, boş yere kulaç atıyor diyenlerden olsa idim...
Gerçekten utanırdım.. Bırakırdım siyasetle uğraşmayı, ilgilenmeyi.. Hatta hayatla bağımı koparırdım.. Adam oradan görüyor ben burnumun ucunda nerdeyse ama göremiyorum diye..
Gerçi onları dedirtenler bunları yine göstermez onlara orası da ayrı ama, millet görüyor ya bunları..
LİDERi görüyorlar...
FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2009, 16:02   #5
Kullanıcı Adı
şeyh şamil
Kardeşlerim sırf muhalefet olsun diye yazmıyorum.

Yemende erdoğanın bir rsmi olması beni grurlandırdı.
Yemen ve birçok arap halkı dünyada olup bitenleri göremiyor.
Kendilerine nasıl yansıtılıyorsa öyle hareket ediyorlar.

Ben akpnin filistin için attığı somut adım göremiyorum malesef...Hepsi lafta kalıyor.
bizde biliyoruzki erdoğan ve arkadaşları savaşı durdurmak istiyor ama durduramıyor gerçek bir dışş politika uygulayamıyor.
Filistin için attığı somut adım yok eğer varsa gösterebilirmisiniz?
şeyh şamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2009, 18:42   #6
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Alıntı:
şeyh şamil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kardeşlerim sırf muhalefet olsun diye yazmıyorum.

Yemende erdoğanın bir rsmi olması beni grurlandırdı.
Yemen ve birçok arap halkı dünyada olup bitenleri göremiyor.
Kendilerine nasıl yansıtılıyorsa öyle hareket ediyorlar.

Ben akpnin filistin için attığı somut adım göremiyorum malesef...Hepsi lafta kalıyor.
bizde biliyoruzki erdoğan ve arkadaşları savaşı durdurmak istiyor ama durduramıyor gerçek bir dışş politika uygulayamıyor.
Filistin için attığı somut adım yok eğer varsa gösterebilirmisiniz?
O tepkiler somutunda somutudur. Daha da somutu şu an Suriye ile olan anlaşma sayısını artıtmak olacaktır.. İsrail feshi değil de Suriye ilişkileri tamamen bu paralelde bir yol olacaktır şu an..

Ve işe Filistin yanından bakmalı ilk önce.. Oradan bakıp iyi hoş deyip sonra AMA diye ekleyip İsrail tarafına geçmek kanımca etik olmaz..

Yani Filistin tarafından yeşil ışığı görünce, evet bu liderdir. Doğrusunu da yapacaktır (inşaallah) derdim.. AK görüşlü olmasam da derdim bunu eminim..
Kimsenin kınayamama cesareti gösteremediği yerde biz 'biz bile değil sizde yeşil ışık yakmayın bunlara' diyebiliyorsak atılmış çok büyük adımlar zaten vardır..
E burayı iyi hoş lafları küçük görüp ardına atlayanlar bir avrupaya bakmalı önce.. Biz Avrupalı devletler ile kıyaslanıyoruz şu an emi?..
E onlara bakınca çook somut adımımız var.. İcraatte yalnızca antlaşma değildir bunu Filistin de görüyor Suriye de İranda vs vs....
Alt 01-17-2009, 18:55   #7
Kullanıcı Adı
şeyh şamil
Alıntı:
FarukARSLAN. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O tepkiler somutunda somutudur. Daha da somutu şu an Suriye ile olan anlaşma sayısını artıtmak olacaktır.. İsrail feshi değil de Suriye ilişkileri tamamen bu paralelde bir yol olacaktır şu an..

Ve işe Filistin yanından bakmalı ilk önce.. Oradan bakıp iyi hoş deyip sonra AMA diye ekleyip İsrail tarafına geçmek kanımca etik olmaz..

Yani Filistin tarafından yeşil ışığı görünce, evet bu liderdir. Doğrusunu da yapacaktır (inşaallah) derdim.. AK görüşlü olmasam da derdim bunu eminim..
Kimsenin kınayamama cesareti gösteremediği yerde biz 'biz bile değil sizde yeşil ışık yakmayın bunlara' diyebiliyorsak atılmış çok büyük adımlar zaten vardır..
E burayı iyi hoş lafları küçük görüp ardına atlayanlar bir avrupaya bakmalı önce.. Biz Avrupalı devletler ile kıyaslanıyoruz şu an emi?..
E onlara bakınca çook somut adımımız var.. İcraatte yalnızca antlaşma değildir bunu Filistin de görüyor Suriye de İranda vs vs....
Çok değerli kardeşim anlattığınız şeyler hep laftan ibaret soyuttur.
Elle tutulur delil yok ispat edin bende özür dileyeyim...
Tepkiler ne zaman soyuttan somut oldu ?
şeyh şamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2009, 19:03   #8
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Soyut diyorsunuz, ispat et diyorsunuz ve tepkiden ibaret diyorsunuz..

E benim söylediklerimin neresiyle bağdaştırıp diyorsunuz bunları?..

Suriye meselesi ise, onda bende fikrimi söyledim. Şu şu olursa olacaktır dedim yalnızca.. Daha somutu bu olacaktır diye..
Olmuştur, bitmiştir demiş miyim?..
Ama kovalandığını görüyor, duyuyoruz.. İnşallah gerçekleşir. Eğer gerçekleşir ise İsrail ile yapılan antlaşmaların bozulmasından daha ileri bir adım olacaktır bu.. Buna binaendi yani..
Yani temenni..

Neyin elle tutulur belgesini istediniz anlayamadım..

Ancak Filistin yönünden bakıp o tepkinin 'somut'luğunu göremez iseniz, ama, lakin vs. diye geçiştirirseniz gayrı hiç bir şeyin somutluğunu zaten göremezsiniz.. Göremeyiz ..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)