AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-04-2009, 03:41   #1
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Standart O onurlu bir Yahudi: 'Keşke Erdoğan'ın yerinde ben olsaydım'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e yönelik sözleri, bazı emekli büyükelçiler ile İsrail yanlısı basındaki gazeteciler tarafından eleştirilirken, Şair Roni Margulies, 'Keşke Erdoğan'ın yerinde ben Davos'ta olsaydım, daha ağırını söylerdim' dedi.
CNN Türk televizyonundaki Tarafsız Bölge programına katılan İstanbullu ve Yahudi asıllı Roni Margulies Başbakan'ın Davos'taki çıkışıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

HÜRRİYET VE MİLLİYET YAZARLARI ELEŞTİRDİ

Programa katılan Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan ve Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel, Başbakan'ın Davos'taki çıkışının Türkiye'ye zarar verdiğini ve Anti-Semitizm'i körüklediğini öne sürerken, İstanbullu ve Yahudi kökenli Şair Roni Margulies, bu görüşe katılmadığını söyledi.

TÜRK GAZETECİLER MARGULİES'E KIZDI

Erdoğan'ın Peres'e karşı çıkışına Türk gazeteciler, sert tepki verirken, Margulies, " Ben Kemalist değilim, Orada bir İsrail soykırımı var. Hamas da seçilmiş bir hükümettir. sözüne Yalçın Doğan, Güz Sancısı filmini hatırlattı ve 6-7 Eylül olaylarına dikkat çekti. Margulies ise 6-7 Eylül Hükümetin planladığı bir olaydı. AK Parti, Başbakan, Cumhurbaşkanı özellikle Yahudi ve İsrail hükümeti ayrımına dikkat çekti" dedi.

'BEN OLSAYDIM, DAHA AĞIRINI SÖYLERDİM'

Roni Margulies, Başbakan'ın bu tavrının kamuoyunun ve kendisinin görüşünü yansıttığını belirterek, İsrail'in Filistin'de uyguladığı politikanın bir katliam olduğunu söyledi. Margulies, "Başbakan'ın Davos'taki çıkışı beni de çok heyecanlandırdı ve memnun etti. Keşke ben orada olsaydım da daha ağırını söylerdim. İsrail, bir insanlık suçu işliyor ve bizlerin buna sessiz kalması mümkün değil. Ama ben bu tepkinin sadece sözle kalmasını değil, icraatla da gösterilmesini istiyorum. İsrailli pilotlar hala Türkiye'de eğitim görüyor" dedi.

TEPKİLER, ÇOK HAKLI

Margulies, Yalçın Doğan ve Kadri Gürsel'in İsrail'in Gazze saldırısı sırasında Türkiye'deki gösterilerin Anti-Semitizm ve Yahudi karşıtlığına dönüştüğüne dair görüşlerine "Peki insanlar haklı tepkilerini dile getirmesinler mi? Bu bir haktır" sözleriyle karşı çıktı.

Programda Yalçın Doğan ve Kadri Gürsel, Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışını yanlış bulduklarını ifade ederken, Başbakan'ın bu çıkışının Türkiye'ye ağır faturası olduğunu iddia ettiler.

/ habervaktim.com

FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-04-2009, 03:47   #2
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Margulies, "Başbakan'ın Davos'taki çıkışı beni de çok heyecanlandırdı ve memnun etti. Keşke ben orada olsaydım da daha ağırını söylerdim. İsrail, bir insanlık suçu işliyor ve bizlerin buna sessiz kalması mümkün değil. Ama ben bu tepkinin sadece sözle kalmasını değil, icraatla da gösterilmesini istiyorum. İsrailli pilotlar hala Türkiye'de eğitim görüyor"

Ders Olsun Ders !

Herkes, içimizdeki bazı vatanperverlerin (!) Yahudi Yazar kadar olamadıklarını bilsin, görsün..
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 04:39   #3
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Erdoğan, Doğan yazarlarını birbirine düşürdü VİDEO

Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki sert çıkışının tartışıldığı Tarafsız Bölge programında konuk olan Aydın Doğan'a ait gazetelerin yazarları birbirine düştü.

Ahmet Hakan'ın CNNTürk'teki Tarafsız Bölge programında bu kez Davos konusu gündeme getirildi.

Programın konukları CNNTürk yorumcusu İlter Türkmen, Milliyet'ten Kadri Gürsel, Radikal'den Nuray Mert, Hürriyet'ten Yalçın Doğan, Vatan'dan Yiğit Bulut Radikal'den Ceyda Karan katıldı. Programın konukları arasında Türk vatandaşı Yahudi yazar Roni Margulies de vardı.

Yalçın Doğan, İsrail'in bu hükümeti iki kez refüze ettiğini , Başbakan Erdoğan'ın arabuluculuk için Filistin ve İsrail'deki görüşmeleri sırasında iki tarafın da Erdoğan'ı reddediklerini Cumhurbaşkanı Gül'ün de İsrail tarafından da dışlandığını anlattı.

Türkiye'nin kendi iç meseleleri yerine Gazze ile uğraştığını anlattı ve Türkiye'nin Gazze' ile ne işi var diye sordu. Program konuklarından Yiğit Bulut, kendisinin sürekli hükümet ve Erdoğan aleyhine yazılar yazdığını ancak bu olayda Erdoğan'ın baştan sona kadar haklı olduğunu anlattı. Yiğit Bulut, Büyük devlet olma hedefindeki bir ülkenin mutlaka Gazze ile ilgilenmesi gerektiğini savundu.

Yiğit Bulut, bir ülkenin başbakanına el ile müdahale edilemeyeceğini belirterek "Başbakan'a bir taraftan yüksek sesle hitap ediliyor diğer taraf ise konuşmasını sürekli elle müdahale ile kesiyor ve Başbakan'ın eşi de izleyiciler arasında. Başbakan bu durumda yapalıbilecek hareketi yaptı. Bu harekete de Türk insanının ihtiyacı vardı dedi. Yiğit Bulut vatandaşların global kriz yüzünden büyük bunalımda olduğunu, içerde ve dışarda dışlanmışlık yaşadığını böyle bir çıkışla halkın moral bulduğunu savundu.

MARGULIES AK PARTİ HÜKÜMETİNİ SAVUNDU DOĞAN YAZARLARI KIZDI

Yalçın Doğan'ın krizlerden hükümeti tutması üzerine Yiğit Bulut ile Yalçın Doğan arasında tartışma büyüdü. Türk vatandaşı Yahudi yazar Roni Margulies Başbakan Erdoğan'ın Şaron'a karşı çıkışına destek vermesine Türk gazetecilerden sert tepki geldi. Margulies, " Ben Kemalist değilim, Orada bir İsrail soykırımı var. Hamas da seçilmiş bir hükümettir. sözüne Yalçın Doğan, Güz Sancısı filmini hatırlattı ve 6-7 Eylül olaylarına dikkat çekti.

Margulies ise bu kez 6-7 Eylül Hükümetin planladığı bir olaydı. Oysa Ak Parti hükümeti Başbakan ve Bakanlar Cumhurbaşkanı özellikle Yahudi ve İsrail hükümeti ayrımına dikkat çekti" dedi.

Programda tartışma Erdoğan'ın resimlerinin Ortadoğu ülkelerinde ön plana çıkması tartışmayı daha da alevlendirdi.

İŞTE O TARTIŞMADAN İLGİNÇ ANLAR

04 Şubat 2009 03:43
haber7
Alt 02-04-2009, 07:44   #4
Kullanıcı Adı
Beritan
Alıntı:
'BEN OLSAYDIM, DAHA AĞIRINI SÖYLERDİM'

Roni Margulies, Başbakan'ın bu tavrının kamuoyunun ve kendisinin görüşünü yansıttığını belirterek, İsrail'in Filistin'de uyguladığı politikanın bir katliam olduğunu söyledi. Margulies, "Başbakan'ın Davos'taki çıkışı beni de çok heyecanlandırdı ve memnun etti. Keşke ben orada olsaydım da daha ağırını söylerdim. İsrail, bir insanlık suçu işliyor ve bizlerin buna sessiz kalması mümkün değil. Ama ben bu tepkinin sadece sözle kalmasını değil, icraatla da gösterilmesini istiyorum. İsrailli pilotlar hala Türkiye'de eğitim görüyor" dedi.

Erdoğanın o çıkışı gerçekten çok güzeldi...o kalkışı felan hayran kaldım...işte dedim bu tepkiyi tam 29 aralıkta verseydi ....ve basın mensuplarna bu konuşmayı yapsaydı...
ama bu tepki evet çok güzel olabilir...evet hayran kalabilirim ama geç bir tepkiydi..
hadi geç olmasını geçtim sonda benim tepkim israile değil moderetörlere demseydi...

neyse bu tepkiyi vermeside iyi..
Beritan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 13:49   #5
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Alıntı:
Ümmü_Seleme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Erdoğanın o çıkışı gerçekten çok güzeldi...o kalkışı felan hayran kaldım...işte dedim bu tepkiyi tam 29 aralıkta verseydi ....ve basın mensuplarna bu konuşmayı yapsaydı...
ama bu tepki evet çok güzel olabilir...evet hayran kalabilirim ama geç bir tepkiydi..
hadi geç olmasını geçtim sonda benim tepkim israile değil moderetörlere demseydi...

neyse bu tepkiyi vermeside iyi..
Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'i darmadağın eden Başbakan Erdoğan, Gazze konulu oturumda yaşanan tatsızlık konusunda asıl tepkinin başta oturumun moderatörüne sonrasında da İsrail yönetimine karşı olduğunu vurguladı. Erdoğan, üzerine basa basa İsrail halkı ya da Yahudilerle alıp veremediği herhangi bir sorunun olmadığını söyledi.

İkisi arasında çok fark var.. Ayrıca o akşam neler olduğunu herkes gördü, bazıları her ne kadar yolcuyu görünen köyden saptırmak istese de görünen köy kılavuz istemez..
Alt 02-04-2009, 13:52   #6
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Alıntı:
özgün genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'i darmadağın eden Başbakan Erdoğan, Gazze konulu oturumda yaşanan tatsızlık konusunda asıl tepkinin başta oturumun moderatörüne sonrasında da İsrail yönetimine karşı olduğunu vurguladı. Erdoğan, üzerine basa basa İsrail halkı ya da Yahudilerle alıp veremediği herhangi bir sorunun olmadığını söyledi.

İkisi arasında çok fark var.. Ayrıca o akşam neler olduğunu herkes gördü, bazıları her ne kadar yolcuyu görünen köyden saptırmak istese de görünen köy kılavuz istemez..

Körlük için çabalayanlar iyi cevap olmuş...
Alt 02-04-2009, 22:38   #7
Kullanıcı Adı
Beritan
Alıntı:
FarukARSLAN. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Körlük için çabalayanlar iyi cevap olmuş...
o kör benim demi..
inan çok güldüm...
ama bu benim fikrim e dedim bunda ne yanlış var....herkese doğru gelen bana doğru gelmek zorunda değil demi
Alt 02-04-2009, 22:55   #8
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Alıntı:
o kör benim demi..
inan çok güldüm...
ama bu benim fikrim e dedim bunda ne yanlış var....herkese doğru gelen bana doğru gelmek zorunda değil demi
Cevabınızı 'iyi' almışsanız sorun yok o zaman kör olsanızda olmasanızda..
Ama ben 'sinsice' övüp sonra araya AMA lafını katıp asıl 'sadede' gelenlerden hazzetmiyorum. Yani perde arkasından konuşuyorlar gibi..
Ne desen arada bi 'dönme' payı bıraktıkları için...

Yani bize doğru gelenin size de doğru gelmek zorunda olmadığı gibi..
Yoksa ikimizinde bi yerde kesiştiği yer ver değil mi?
'' Erdoğanın o çıkışı gerçekten çok güzeldi...o kalkışı felan hayran kaldım... ''
Alt 02-04-2009, 23:01   #9
Kullanıcı Adı
Beritan
Alıntı:
FarukARSLAN. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevabınızı 'iyi' almışsanız sorun yok o zaman kör olsanızda olmasanızda..
Ama ben 'sinsice' övüp sonra araya AMA lafını katıp asıl 'sadede' gelenlerden hazzetmiyorum. Yani perde arkasından konuşuyorlar gibi..
Ne desen arada bi 'dönme' payı bıraktıkları için...

Yani bize doğru gelenin size de doğru gelmek zorunda olmadığı gibi..
Yoksa ikimizinde bi yerde kesiştiği yer ver değil mi?
'' Erdoğanın o çıkışı gerçekten çok güzeldi...o kalkışı felan hayran kaldım... ''

evet 40 defa dinledim....çok şıktı mükemmel duruyordu...ama ben lafından dönen biri değilim...
dediğim sabittir...
Alt 02-04-2009, 23:08   #10
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Alıntı:
evet 40 defa dinledim....çok şıktı mükemmel duruyordu...ama ben lafından dönen biri değilim...
dediğim sabittir...

Çok şıktı mükemmel duruyordu..
Evet evet öyledir..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)