AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-19-2009, 19:37   #1
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Standart Saldırdığı İlahiyatçı, Ahmet Hakan'ı nasıl bozdu?

İlahiyatçı Prof. Dr. Faruk Beşer, Vatan'ın iftirası üzerine köşesinden kendine saldıran Hürriyet yazarı Hakan'a şu cevabı verdi; "Ahmet Hakan beni çok iyi tanır. Bakmayın 'Faruk Beşer denen ilahiyatçı' dediğine. Ben de onu çok iyi tanırım. Çünkü en az beş yıl aynı kurumda çalıştık.

Benim ne dediğimi rahatlıkla açıp bana sorabilirdi. Kişilikli, dürüst ve haysiyetli olma bunu gerektirirdi." Faruk Beşer, Vatan gazetesinin maksatlı yayınlarına bugün bir açıklamayla cevap verdi. Beşer "Sayın Aydın Doğan'a açık mektup" başlıklı cevabında medyadaki çarpıtmaları dillendirdi ve beş yıl aynı kurumda çalıştığı Ahmet Hakan'ın hakaretlerine cevap verdi. İşte o mektup;

Sayın Aydın Doğan'a açık mektup

1994'ten beri kendi kulvarımda televizyon programları yaparım ve halkımızın dinî ihtiyaçlarını, İslam'ın en ılımlı yorumlarıyla karşılamaya ve sorularını cevaplamaya çalışırım. Son iki yıldır Mehtap TV'de program yapıyorum.

17 Şubat 2009 günü sizin grubunuzdan Vatan Gazetesi, iki ayrı konuşmamdan seçme cümleler alarak, söylediğimin tam aksini, ben söylemişim gibi bir haber yaptı. Arkasından, aynı haberi Hürriyet de internet sayfasında "flaş" olarak verdi. Sonraki gün Ahmet Hakan da yine bu habere (sadece o uydurulan başlığına bakarak) hakaretamiz bir yorum yaptı.

Haber, iki ayrı konuşmamdan, maksadı çarpıtacak şekilde alınan cümlelerden oluşuyordu, başlığı ise benim söylediğimin tam aksine bir hüküm içeriyordu:

"Namaz kılmayanı boşa, aldatanı boşama".

Oysa ben ne bu ifadeyi, ne de bu anlama gelen bir cümleyi asla telaffuz etmedim.

Konuşmamın tamamını STV Haber kendi sesim ve görüntümle Vatan'ın haberine cevap olarak tekrar verdi ve gazetede yazılan haberin yanlışlarını ortaya koydu, merak ederseniz Mehtap TV'nin sayfasından sizler de izleyebilirsiniz. Ayrıca şu adresten de çözülmüş halini okuyabilirsiniz:

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=816422&title=vatan-roportaji-nasil-carpitti

Ve bu haberi gören yüzlerce insan, aynen Ahmet Hakan gibi, sadece bu uydurulan başlığa bakarak internet sayfasında hakaret dolu yorumlar yaptılar. Sövdüler, saydılar.

Şimdi sizlere soruyorum:

Bu tür saptırma haberlerle, gerçekten ne yapmak istiyorsunuz?

Siz gazetelerinizin böyle yapmasından memnun musunuz, ya da böyle yapmadıkları kanaatinde misiniz?

Birilerinin haysiyetine dokunup incitmekten zevk almış olabilir misiniz?

Sizin gibi düşünmeyenlere sövülmesi, hakaret edilmesi sizleri memnun mu ediyor?

Kul hakkı denen kavram, sizlere hiçbir şey anlatmıyor mu?

Birilerine mesaj iletip, sizin gibi düşünmeyen insanların hakkından gelmelerini mi hedefliyorsunuz?

Diyelim ki biz hukuki başvurularımızdan bir şey elde edemedik, o takdirde siz doğru mu yapmış olacaksınız?

Son bir not: Ahmet Hakan beni çok iyi tanır. Bakmayın "Faruk Beşer denen ilahiyatçı" dediğine. Ben de onu çok iyi tanırım. Çünkü en az beş yıl aynı kurumda çalıştık. Benim ne dediğimi rahatlıkla açıp bana sorabilirdi. Kişilikli, dürüst ve haysiyetli olma bunu gerektirirdi.

Şeref ve dürüstlük kelimeleri sözlüklerimizde hala varsa, sizlerden rahatlatıcı bir açıklama bekliyorum. Saygılarımla…

PROF. DR. FARUK BEŞER

/ HABERVAKTİM

FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)