AK Gençliğin Buluşma Noktası
Teknoloji Teknolojiyle ilgili tüm yenilikler burada paylaşılıyor.

Stil
Seçenekler

Alt 06-27-2008, 18:22   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Standart Pardus 2008 hizmette (indir)

Ulusal işletim sistemi Pardus, kendini yeniledi ve Windows ile savaşmaya hazır. Ücretsiz, hızlı ve kolay kullanım vaad eden Pardus 2008 sistemi kullanıcıların hizmetine sürüldü.
27 Haziran 2008 / 16:56
Reklam

Yurtdışında geliştirilen işletim sistemlerinin dikkatini çekmeyi başaran, Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ve Tübitak tarafından desteklenen Pardus, uzunca bir süreden sonra kendini yeniledi ve son hali ile indirilmeye hazır.

Tamamen özgür bir yazılım olan Pardus, ücretsiz olarak isteyen herkese dağıtılıyor. Linux dünyasına adım atmak isteyenler, bu işletim sistemi ile başlangıcı gerçekleştirebilirler.

Windows'tan Pardus'a Geçiş Pardus 2008'de gelen Göç Aracı sayesinde Windows'tan Pardus'a taşınmak oldukça kolay. Bunun yanı sıra, Windows'ta da olan sistem geri yükleme özelliği, artık Pardus'ta da var.

Sisteminiz çökse bile, o tarihten önce çalışan en iyi ayarlara geri dönüş yapabiliyorsunuz.

İnternete Yük Olmayacak

Bir diğer yenilik de güncellemelerde. Yüklü olan bir paketin yeni sürümü çıktığında, paketin tamamı yerine sadece değişiklikleri indirebileceksiniz.

Bu yenilik, internet bağlantınıza yük getirmeyecek.

Pardus 2008'de yüklü olan Firefox ve OpenOffice gibi önemli yazılımların en güncel sürümleri de hazır. Böylece temel bilgisayar uygulamalarını, Pardus 2008 ile kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

shiftdelete

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-27-2008, 18:25   #2
Kullanıcı Adı
LoNeLiNeSS
Forumda kullanan varmı acaba :-X :-X :-X
LoNeLiNeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-27-2008, 19:31   #3
Kullanıcı Adı
AK_Türk
Ben bir indiriyim
AK_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2009, 21:26   #4
Kullanıcı Adı
Sametdagli
ben kullanıyorum gayet güzel ançak uzun zamandır windows kullananlar için biraz karışık gelebilir çünkü parduste program çalıştırmak gerçekten çok güç windows için yapılmış programlar pardusta çalışmıyor ancak bazı programlar sayesinde windows programlarını pardusta çalıştırabiliyorsunuz ama oda her zaman işe yaramıyor ama nasıl bişey olduğunu merak edenler için bu işletim sisteminin cd üzerinden ( Kurulum yapmadan ) çalışan versiyonları var

Pardus 2008
Kurulum cd: ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/k...08-Kurulan.iso

Pardus 2008.1 Hyaena hyaena
Kurulum cd: ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/k...ena_hyaena.iso
Çalışan cd: ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/c...ena_hyaena.iso

Pardus 2008.2 Canis aureus ( Son Sürüm)
Kurulan cd: ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/k...nis-aureus.iso
Çalışan cd: ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/c...alisanKDE3.iso
Sametdagli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2009, 22:04   #5
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
denemek lazım
Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)