AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-03-2009, 18:21   #1
Kullanıcı Adı
genç_TÜRK
Exclamation Yazıcıoğlu'nun telefonundan da 112 aranmış!
Yazıcıoğlu'nun telefonundan da 112 aranmış
İşte bugün ortaya çıkan son konuşma kayıtları

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter faciasının ardından "Suikast" ihtimalleri gündeme bomba gibi düşerken, acil servis görevlisi ile yaptığı son konuşma nedeniyle Türkiye'yi ağlatan gazeteci İsmail Güneş'in, kendi telefonunun şarjının bittikten sonra Yazıcıoğlu'nun cep telefonunu alarak 112'yi aramaya çalıştığı ortaya çıktı.

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Avukat Kemal Yavuz, enkazın bulunduğu Tüllüce Tepesi'ndeki Turkcell'e ait baz istasyonundan Muhsin Yazıcıoğlu'nun telefonundan 112 Acil Servis'e sinyal gönderildiğinin saptandığını söyledi. Aynı zamanda parti avukatı da olan Yavuz, "Bu aramayı da İsmail Güneş'in yaptığını düşünüyoruz. Ancak, enkazın bulunduğu noktanın 100 metrekare çevresinde telefon irtibatı sağlanmıyor. İsmail Güneş'in kendi telefonunun şarjı bittikten sonra Muhsin beyin telefonunu da alıp, 112'yi aradığını, ancak bu arada kurtulmak için enkazdan uzaklaştığı için bağlantı sağlayamadığını düşünüyoruz" dedi.

BBP MKYK üyesi Yavuz, Yazıcıoğlu'nun cep telefonundan 112 Acil Servis'in arandığını ancak görüşme yapılamadığı belirlediklerini vurgularken, Yazıcıoğlu'nun Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı olduğu yönündeki iddialara da yanıt verdi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun sırdaşı olduğunu belirten Yavuz, Hrant Dink suikastının azmettiricilerinden Yasin Hayal'in duruşmaya çıkarken "Yaşasın BBP, yaşasın Alperen Ocakları" şeklinde slogan atmasından Yazıcıoğlu'nun çok rahatsız olduğunu dile getirdi.

Kaza ile ilgili Kahramanmaraş'ta sürdürülen soruşturmayı partisi adına takip ettiğini söyleyen Avukat Yavuz İHA muhabiri İsmail Güneş'in kendisiyle de 5 dakikalık bir görüşme yaptığını dile getirdi. Yavuz, önce 112 Acil Servisi'ni arayarak durumlarını bildiren İsmail Güneş'in daha sonra bağlı bulunduğu İHA Genel Merkezi'ni aradığını belirtti. Güneş'in İHA Genel Merkezi ile görüştüğünü duyduktan sonra cep telefonu numarasını alarak kendisiyle görüştüğünü belirten Yavuz, "İsmail Güneş'i aradım ve yaklaşık 5 dakika konuştuk. Bana (Bir kişi yaşıyor o da can çekişiyor) dedi. Yerlerini öğrenmeye çalıştığımda bana anlatamadı. Sadece (Bir dağın zirvesine yakın bir yerdeyiz) diye tarif edebildi. Şarjının bitmemesi için (Kapat, biraz sonra seni yeniden arayacağım) dedim. Daha sonra defalarca aradım ancak telefon ya kapalıydı, ya da bulunduğu noktadan çekmiyordu" diye konuştu.

Yavuz, İHA Muhabiri İsmail Güneş'in fotoğraf makinası, kamerası ve laptopundaki görüntü kayıtlarını incelediklerini, içeri hakkında bilgi veremeyeceğini, bu konudaki açıklamayı gerek görüldüğü takdirde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yapacağını kaydetti.

Kemal Yavuz ile İsmail Güneş arasında gerçekleşen son görüşme şöyle:

Kemal Yavuz (KY): Başkan'a ne oldu
İsmail Güneş (İG): Öldü, Başkan parçalandı, eks oldu
KY: Başkan ne yapıyor
İG: (Sesi yükseliyor heyecanlanıyor) Parçalandı, öldü eks oldu dedim ya. Aha şurda yatıyor.
KY: Nerdesiniz?
İG: Yerimizi tarif edemem bir yer görünmüyor
KY: Etrafına iyi bak bakalım, sizi bulmamız için
İG: Biz dağın zirvesine çok yakınız. Bulunduğumuz yer çok meyilli
KY: Kar var mı?
İG: Kar yok sis ve tipi var.
KY: Taşlık, ormanlık mı nasıl bir yer
İG: Tipi var hiç bir yer göremiyorum
KY: Senden başka yaşayan var mı?
İG: Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor.
İG: O ölmek üzere ben de öleceğim. Çünkü kanamam var. Kan kaybından ben de öleceğim. Yetişin muhakkak kurtarın
KY: Bu numaraya dikkat et. Seni tekrar arayacağım. Telefona mutlaka bak, sizi bulmamız için.

genç_TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-03-2009, 18:37   #2
Kullanıcı Adı
Feyza
Herşey neyse ne de İsmail Güneş'in ailesi için çok zor. Nasıl korkular yaşadığını acılar çektiğini birebir biliyorlar. Ben şahsen keşke düştüğü anda ölseydi dedim. Fakat keşkelerle olmuyor. Rabbim haırlı ölüm nasip etsin...
Feyza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-2009, 18:43   #3
Kullanıcı Adı
ultrAstribun
İsmail Güneş'in çaresizce ölüme gittiğini bilmek bu olayın en dramatik yanıdır.
ultrAstribun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-2009, 18:46   #4
Kullanıcı Adı
Ak_Kelebek
arkadaşlar sadece ismail güneş değil ki burda hepsi bile bile ölüme gitmiş çok yazık.... Bu vebalin altındna nasıl kalkacaklar acaba..?
Ak_Kelebek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-2009, 18:58   #5
Kullanıcı Adı
depare
Benim aklımada bu gelmişti hatta 112 acil servisteki kadına kızmıştım..
Bir insan bu kadar basiretsiz olamaz..
Adam sarjım bitiyor diyor insan yanınızdakilerin telefonu vardır onların telefonuna ulaşmaya çalışın der en azından o adam olayın şokuyla belki bunu akıl edemiyor olabilir..
Ama demekki akıl etmiş telefon çekmemiş...
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-2009, 19:55   #6
Kullanıcı Adı
Yıldırım
MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ERGENEKON HAKKINDA BİLDİĞİ ŞEYLER VARDI.....ERGENEKON SANIKLARINDAN YASİN HAYALİN BBP'NİN BAZI YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜĞÜ VE BİR TEŞKİLATTA ÇAYCILIK YAPTIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR BUNUN ÜZERİNE MUHSİN YAZICIOĞLU "BU TARLAYI ÖNCEDEN SÜRMÜŞLER"DEDİ....YANİ ERGENEKON İÇİMİZDE DEMİŞTİ...TARİH OLARAK HATIRLAMIYORUM .....BULDUĞUMDA BİLGİLENDİRİRİM...
Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-03-2009, 20:03   #7
Kullanıcı Adı
Supraliminal
uğur mumcudan bilgiğiniz gibi ergenekonu deşifre edecek diye ergenekocular tarafından öldürüldü gibime geliyor.
m.yazıcıoğlu içinde aynı şey olmuş olabilir ;)
Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-04-2009, 12:58   #8
Kullanıcı Adı
genç_TÜRK
Alıntı:
bur-AK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ERGENEKON HAKKINDA BİLDİĞİ ŞEYLER VARDI.....ERGENEKON SANIKLARINDAN YASİN HAYALİN BBP'NİN BAZI YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜĞÜ VE BİR TEŞKİLATTA ÇAYCILIK YAPTIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR BUNUN ÜZERİNE MUHSİN YAZICIOĞLU "BU TARLAYI ÖNCEDEN SÜRMÜŞLER"DEDİ....YANİ ERGENEKON İÇİMİZDE DEMİŞTİ...TARİH OLARAK HATIRLAMIYORUM .....BULDUĞUMDA BİLGİLENDİRİRİM...

kardeş yasin hayal ergenekon sanığı değildir..öncelikle bunu öğren..yasin hayal hrant dink suikastından yargılanmaktadır...valla aklınıza gelene ERGENEKON yaftasını yapıştırıyosunuz...yuh artık...ben de ergenekondanım(!)... ayrıca merhum başkanım yazıcıoğlu yasin hayalin ''yaşasın bbp, alperen ocakları'' diye bağırmsından çok rahatsız olmuştur.. ve ayrıca bil ki yasin hayal o malum cinayetten önce tam 3 ay alperen ocaklarına uğramamıştır..bu konuda yasin hayalin çok yakın arkadaşları '' hal ve hareketlerinden karanlık işlere bulaşmasından şüpheleniyorduk'' demişlerdir...
Alt 04-04-2009, 13:07   #9
Kullanıcı Adı
genç_TÜRK
Alıntı:
bur-AK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardeş öncelikle şunu söliyim ki yasin hayal ergenekondan değil hrant dink suikastından yargılanmaktadır..valla önünüze gelene , sevmediğiniz herkese ERGENEKONCU yaftasını yapıştırıyosunuz.. ben de ergenekoncuyum(!)...merhum başkan yazıcıoğlu , yasin hayal in ''yaşasın bbp, alperen ocakları '' şeklinde bağırmasından rahatsızlığını dile getirmiştir..yasin hayal alperen ocaklarına en son o malum cinayetten 3 ay önce uğramıştır ve daha sonra hiç uğramamıştır...yasin hayal in yakın arkadaşları ''hal ve hareketlerinden karanlık işlere bulaşmış olduğundan şüpheleniyorduk'' dediler...yani hayal karanlık işlere alperen ocağından ayrıldıktan sonra bulaşmıştır...
Alt 04-04-2009, 13:09   #10
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Gülen hocaefendi bu işi araştırın dedi Hocaefendi böyle diyorsa var bunda bir iş bence

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)