AK Gençliğin Buluşma Noktası
Darbeler ve Darbe Girişimleri Darbeler ve darbe girişimleri hakkında bütün haber ve duyuruları bu bölümde paylaşalım.

Stil
Seçenekler

Alt 04-08-2009, 12:05   #1
Kullanıcı Adı
Beyazgülüm
Exclamation SENDE Mİ SARIGÜL
Sarıgül De Cumhuriyet'i Beslemiş

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de Ergenekon'un dökümanlarında çıktı. Sarıgül, Cumhuriyet Gazetesi'nin işlerini halletmiş..

Ergenekon silahlı terör örgütüyle ilgili ikinci iddianamede, eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un medyayla ilgili girişimleri de yer alıyor. Eruygur'un, basını sınıflandırarak ciddi bir takip içine girdiği anlaşılıyor. Eruygur'da ele geçirilen bir CD'de, medya ve köşe yazarlarının fişlendiği ortaya çıktı.

CD'de ulusal yayın yapan gazete, dergi ve televizyonlara ilişkin bilgiler yer alıyor. Cumhuriyet Gazetesi'nin güçlendirilmesi üzerinde durulurken şu ifadeler kullanılıyor: "Cumhuriyet Gazetesi'nin desteklenmesi ve güçlendirilmesi kapsamında, TSK birimlerinde satışı ve TSK'ya bağlı kurum ve iştiraklerce desteklenmesi (Oyakbank'ın reklam vermesi vb.)... İkili görüşmeler ve internet siteleri vasıtasıyla sivil toplum örgütlerinin harekete geçirilmesi..."

5 Ocak 2004 tarihinde Mustafa Balbay, Levent Ersöz ve Hasan Atilla Uğur arasında yapılan görüşmede ise Cumhuriyet Gazetesi'ne Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün destek vermesi üzerinde duruluyor. Cumhuriyet'in Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, Kıbrıs'ın satılmaya çalışıldığını iddia ederek, psikolojik harekât olarak Atatürk'ün üniformalı posterini gazeteyle birlikte dağıtacaklarını ifade ediyor. Basım konusunda Sarıgül'ün yardımcı olacağını belirten Balbay, Sarıgül'ün daha önceden de Cumhuriyet Gazetesi'ne benzer yardımlar yaptığını belirtiyor.

Aktifhaber

Beyazgülüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-08-2009, 13:05   #2
Kullanıcı Adı
Yıldırım
BAZI BÖLÜMLERDEN ANLADIĞIM KADARIYLA ERGENEKONCULAR DENİZ BAYKAL'IN GİTMESİNİ İSTEDİĞİ İÇİN GENEL BAŞKAN SEÇİMLERİNDE MUSTAFA SARIGÜLE DESTEK ARAMIŞLAR.....ACABA NEDEN?

işte mustafa sarıgül'ün iddianamede ki yeri sayfa=199
Alıntı:

5 Ocak 2004 tarihinde Mustafa BALBAY ile Levent ERSÖZ ve Hasan AT
İLLA UĞUR

aras

ında yapılan görüşme çözümünde özetle;
Görüşmenin başlangıcında Kıbrıs’la ilgili
Alıntı:

konu
şma yaptıkları, Kıbrıs’la ilgili politikaları eleştirerek Kıbrıs’ın satılmaya çalışıldığını öne

sürdükleri, bu çerçevede Mustafa BALBAY’

ın psikolojik harekat olarak Atatürk’ün

üniformal

ı resmini poster olarak bastırıp Cumhuriyet Gazetesi ekinde dağıtmayı

şündüklerini, posterin basımı konusunda Mustafa SARIGÜL’ün yardımcı olacağını

söyledi

ği, zaten Mustafa SARIGÜL’ün daha önceden de Cumhuriyet Gazetesine benzer
yardımlarının olduğunu söylediği,
mustafa sarıgül bir başka yerde sayfa=411-412
Alıntı:

*Tape No: 7710 da kayıtlı 19.06.2008 günü saat 18:53’de Ahmet Tuncay

ÖZKAN’ın, Metin AKPINAR’ı aramasıyla yapılan görüşmede; Ahmet Tuncay’ın görüşme

isteğini belirterek “Ona göre organizasyon yapacam bir ara kaçıp yanınıza gelecem bazı

konularda bilgi vermek istiyorum,…, Tamam abiciğim bir aklınıza ihtiyacım var bir

kaç konuda,…, Bide size bizim yaptığımız çalışmaları göstermek istiyorum ondan sonra

devam edelim abiciğim” dediği, Metin’in çok sevineceğini belirttiği, devam eden

görüşmede Ahmet Tuncay’ın “…hazırlıklarımızı toplayıp sana gelecem Metin abiciğim
dediği, Metin’in Mümtaz SOYSAL’ı kastederek “...Mümtaz hocam nasıl iyi mi?,…,

Biliyorsun ilk ben onlan çok uğraştım,…, İstanbul ayağını kurmak için uğraştım” dediği,

Ahmet Tuncay’ın “Biliyorum Mümtaz Hoca şey bitmiş abi,…, Bitmiş ıı şeyden de bahsetti

sizden de bahsettim o da sizden bahsetti,…, Görüşmeler sırasında da artık şey değil yani yani

o bir şey değil zaten ben... diye bakmıyorum hani dedim bir merkezde oluşum için

Cumhuriyetçi seferberlik şeyi,…, Ama partinin tamamı (Bağımsız Cumhuriyet Partisini -
BCP- kastediyor.) bizim kadrolar tarafından oluşturulacak burda önemli olan şey abi ne
kadar çok merkezde insanla yolculuk yapabilirsek ne kadar çok merkeze insan katabilirsek
o kadar çok şey olacak ıı kabulü artacak TABİ BU ARADA İŞTE ŞEYLE
ABDÜLLATİF LE MUSTAFA SARIGÜL LE FALAN BİRLİKTE EPEYCE BİR YOL
ALAN BAZI ARKADAŞLAR VAR” dediği, Metin’in BEN MUSTAFA SARIGÜL...
OLMAZ APTÜLLATİF ŞENER ÇALIŞIYOR AYNI ZAMANDA TURAN ŞEY DE
ÇALIŞIYOR ÇÖMEZ” dediği, Ahmet Tuncay’ın “ÇÖMEZ ŞEYDE BİZİMKİLERLE

Alıntı:

GÖRÜŞÜYOR,…, Yani o bizimle birlikte hareket eder ama onunla ilgili bir kaç şey

aktaracam size” dediği, Metin’in “Anlaşıldı çalışkan bir çocuk ama bende biraz şeyim

belirsizim” dediği, Ahmet Tuncay’ın Abi yok ya böyle bir duruş duruyor yani bir kaya

gibi abi ya yani bir garipliği var neyse ben size BİRKAÇ ŞEY SÖYLEDİ YALÇIN

KÜÇÜK BEN SİZE ONLARI AKTARACAM ABİ” dediği,

BİR BAŞKA YERDE MUSTAFA SARIGÜL
Alıntı:

*Tape No: 7690 da kayıtlı, 28.05.2008 saat: 22:53 de Ahmet Tuncay ÖZKAN’ın,

Yaşar OKUYAN ile yaptığı görüşmede; Yaşar OKUYAN’ın “Sayın Cumhurbaşkanım

nerelerdesin” “Nasıl işleri yoluna koyuyon...” “Tuttun mu İstanbul’da yani” dediği,

Ahmet Tuncay ÖZKAN’ ın “Ankara’da yerimizi tuttuk” “NTV’nin orayı tuttuk eski şeyi
Bugün biz toplantı yaptık sivil toplum örgütleri Hilton’da” “Mustafa SARIGÜL kapıda
yakalamış sakın bu adamla birlikte olmayın demiş” dediği, Yaşar OKUYAN’ın
Kamuran İNAN bilmem ne 3 gün önce bi toplantı yaptık” “O Ufuk SÖYLEMEZ’le
Hasan İNAN denilen çok affına sığınarak söyleyecem (Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz)(Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz)(Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz)(Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz)(Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz)(Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz) çocuklarının
Eşşeoğlueşekler neyse onlar önemli değil ama iyi oldu sonra hocayla konuştuk
HABERAL hocayla” “Yani çok çok iyi oldu hocayla da yani götürüyoruz şeyi” dediği,

Alıntı:

Ahmet Tuncay ÖZKAN’ın “Önümüzdeki hafta emrinize amadeyiz efendim” dediği,

Konu Yıldırım tarafından (04-08-2009 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir..
Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)