AK Gençliğin Buluşma Noktası
Protesto Tüm protestolarımızı burada paylaşıyoruz. Küfür ve hakaret etmek yasaktır.

Stil
Seçenekler

Alt 04-11-2009, 15:13   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart Ayşe Arman Fethullah Gülen'e niçin düşman olmuş !
Fethullah Gülen'e niçin düşman olmuş !
Ayşe Arman bugün Hürriyet'te ilginç bir röportaja imza atmış. Röportaj başlığı "Kocamı Fethullahçılara kaptırdım oğlumu asla vermeyeceğim!"

Sanıyorsunuz ki ezilen, dövülen ve ihanet edilen bir kadın söz konusu... Metinde "Fethullahçı" kocanın kusurları şöyle sıralanıyor: ". ... kâbus başladı... barların altını üstüne getirdiğiniz adam, Ramazanda içki içen, dünyanın en bohem adamı, Kuran'ı elinden düşürmüyor, 5 vakit namaz kılıyor..."

Ayşe Arman kendisine baskı yapıp yapmadığını soruyor: "Sizden dini kurallarına uygun olarak yaşamanızı istedi mi?

- Yok hayır. Ama ruhen iki ayrı uca yuvarlandığımızı hissettim. Bana, "Sana asla kapan demem. Dinde zorlama yoktur. Benim görevim bunları sana anlatmak, ister yaparsın, ister yapmazsın!" diyordu."

Arman da kocanın kötülüğü(!) hakkında ikna olmuyor. "Ne alaka..." ve "Tüm bu hikâyede sizi en çok rahatsız eden şey ne?" sorularıyla şaşkınlığını ifade ediyor.

Kadının önyargılarıyla fark etmeden bahsettiği kötü kocanın tek suçu evine çoluk çocuğuna bağlı, bar pavyon gezmeyen, CentralPark'ta Türk günü düzenleme gibi sosyal aktivitelere katılan bir koca tipi. Ama kadının tutkuları, çok farklı bir atmosferi işaret ediyor.

Kötülemelerle aslında kocasını methettiğinin farkında değil. Fethullah Hoca düşmanlığı sınır tanımıyor. Şunları söylüyor: "Bu kadar iyi olmalarının sebebi nedir? Neden dünyanın her yerinde okullar açıyorlar, neden küçücük çocukları topluyorlar, dini eğitim veriyorlar... CentralPark'ta Türk günü yaptılar mesela. Türk günü yapmak onlara mı kaldı? ..."

Kadın o kadar öfkeli ki "büyüklerinin elini öpen saygılı bir çocuk" olmasından korkuyor ve şunları diyor: "Ya çocuğumun uyuşturucu kullanan arkadaşları olursa, çocuğuma musallat olurlarsa, diye korkar ya, benimki de o hesap. Resmen uyuşturucudan beterler..." diyor. Ayşe Arman'ın bu önyargılı kadının yanında eşiyle de görüşmüş olmasını kadını çıldırtan kötülüklerini(!) sorgulamasını temenni ederdik.

Ama yine de Fethullah Gülen'e düşman olanların "okulları gezmeden, kimseyi tanımadan, faaliyetleri görmeden düşman olabilme psikolojisini" açığa çıkardığı için Arman'a teşekkür etmek gerek...

ZAMAN

11.Nisan.2009 12:18:08

Konu ishakyilmaz tarafından (04-11-2009 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir..
ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-11-2009, 15:14   #2
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
kakajan 11.Nisan.2009 14:02:54gel ne olursa yine gel
benim diyecegim su ki
guzel goren guzel dusunur guzel dusunen hayattan tad alir
ve yine soyle bir sey varki onu bulan neyi kaybeder onu kaybedeb neyi bulur gel ne olursan ol yine gel
Alt 04-11-2009, 15:14   #3
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
AHMET AFGANİSTAN 11.Nisan.2009 14:02:27allah herkese basiret versin ve bu hanımefendiye hem bas
herşeyden önce şunu söylemek istiyorum şok oldum. bu kadar kin nefret saçmak nedemek .ben de o okullarda okudum yurtdışında bu fedakar türk anadolu insanının çömertçe afganistanda açtığı bir okulda okudum. bu insanlardan ben drüstlük fedakarlık dinine ülküsüne ve ülkesine bağlılıktan başka birşey görmedim. ordaki okulları, ordaki fedakarlıklar görmeyince anlayamazlar. varsın anlamasınlar ben bir afgan olarak bu insanlara müteşekkirim çünkü afganistan en zor dönemlerinde bizi yanlız bırakmadılar beraber oldular ve bunun meyvesi bugun türkiyeye geldim burda bir universitede eğitim alıyorum . ve duygulanarak şunu ifade etmek istiyorum bu insanların sayesinde afgan öğrenciler uluslararası olimpiyatlarda altın medalyalar kazanarak hep terörle anılan bir ülkenin bayrağını uluslararası arenada dalgalandırıyorlar. bu insanların hepsinden allah razı olsun diyorum allah bu yolda daha gayret etmelerini istiyorum sadece afganistan değil dünyanın her tarafı böyle güzel insanlara ihtiyacı var. tekrar allah bu işe vesile olanları bu işe çömertçe davranıp çüzdanlarını boşaltanları hep rahmetiyle muamele etsin . BİRŞEY DAHA İLAVE ETMEK İSTİYORUM TÜM DÜNYA BU İNSANLAR BUNLARIN FAALİYETLERİNİ ALKIŞLIYOR VE BAŞLARINA TAC EDERKEN BİR KISIM TÜRK İNSANI HALA BUNLARIN KADRİNİ BİLEMİYOR BUNA ÇOK ÜZÜLÜYORUM
Alt 04-11-2009, 15:14   #4
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
idrak etmek
Rabbim bu dusuncelerinden dolayi bu kadina ve onun gibilere hidayet nasip eylesin ve ALLLAH dostlarina dusmanlik etmektende mahrum eylesin insaallah.
Alt 04-11-2009, 15:15   #5
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
kafayı yemiş
bu nasıl mantık herkes can atıyo oglum ıyı temız durust olsun diye hele bu zamanda uyusturucunun kol gezdıgı fuhusun cogaldıgı ama hanımefendinin derde bak.
Alt 04-11-2009, 15:21   #6
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Açık sözlü kadınmış helal olsun,içindekileri çekinmeden söyleyebilmiş,bu sayede ne kadar din düşmanı,ne kadar ahlak düşmanı birisi olduğunu göstermiş.

Anlaşılan geceleri fantazi yapan eski kocasını özlüyor -kendisini ne olduğu da ortaya çıkıyor-,Allah kimseyi bu kadın gibi azdırmasın,azanlardan da uzak tutsun.

Kocası için;
“Harâbât ehline hor bakma zâkir, Defineye mâlik virâneler var…”

ayşecik için;
“Bozulduğu zaman, insandan daha korkunç yaratık yoktur.” (Sophokles)

Konu Hüdaverdi tarafından (04-11-2009 Saat 15:25 ) değiştirilmiştir..
Alt 04-11-2009, 15:27   #7
Kullanıcı Adı
Üsküdarlı_Genc
gel arman sende gel biz herkesi kabul ederiz hocaefendinin en sevmediği kelimelerdendir "Fethullahçılık"
Üsküdarlı_Genc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-11-2009, 15:52   #8
Kullanıcı Adı
ed@

insanların bu zihniyetlerini anlamak gerçekten çok zor..yazık walla Allah hidayet versin ne diyelim.!
ed@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-11-2009, 20:06   #9
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alt 04-11-2009, 20:09   #10
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
bence bu kadının böyle yazıp başkıcı olduklarını düşünmesi kendinin başkıcı dışarıya kapanık olmasından kaynaklanıyor herksi kendi gibi zannediyor
Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
arman, ayşe, cahil, chp, deli, doğan, medya, tırlatı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)