AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 05-06-2009, 00:20   #1
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Thumbs up Uğur Dündar RTÜK'ten ceza aldı

Uğur Dündar, Star Haber'de çıkan bir haber bir haberde gizli reklam yapıldığı gerekçesiyle ceza aldı.

Uğur Dündar'ın sunduğu Star Haber'de yayınlanan ''Çankaya köşküne kurşun geçirmez cam takıldı'' haberi, RTÜK'ten ''Gizli reklam yapıldığı'' gerekçesiyle uyarı cezası aldı.

Uğur Dündar'ın sunduğu Star Haber'de yayınlanan ''Çankaya köşkünde kurşun geçirmez cam takıldı'' haberi, RTÜK'ten uyarı aldı. RTÜK haberde, köşke takılan camları üreten firmanın reklamının da yapıldığını belirterek ''Gizli reklam'' gerekçesiyle, Star Haber'e uyarı cezası verilmesini kararlaştırdı.

RTÜK toplantısında oy çokluğu ile alınan karara üyelerden Şaban Sevinç karşı çıktı. Sevinç karara muhalefet şerhi de yazarak '' Habere esas olan konu Cumhurbaşkanlığı Köşküne güvenlik gerekçesiyle kurşun geçirmez camlar takılmasıdır'' dedi ve şu görüşleri savundu:

"REKLAM DEĞİL, HABER"
''STAR TV'nin haberinde Cumhurbaşkanlığındaki tadilat çalışmalarında güvenliğinde arttırıldığı ve olası saldırı girişimlerine karşı Cumhurbaşkanlığının güvenliğinin üst düzeye çıkarıldığı vurgusuna yer verilmektedir. Yayıncı kuruluş Cumhurbaşkanlığı Köşküne takılan kurşun geçirmez camları görüntüleme olanağına sahip olmadığından, bu camları üreten bir firma merkezinde camları görüntüleyerek kurşun geçirmez olduğunu haberin daha anlaşılır olması bakımından test ettirerek yayınlamıştır. Bu haberde gizli reklam söz konusu değildir''

Bir süre önce Çankaya köşkünde çalışma ile çalışma ofisinin camları kurşun geçirmez hale getirilmişti. Köşk içindeki tadilat için bütçeden yaklaşık 18 milyon lira ayrılırken, bu bütçenin ağırlıklı bölümü güvenlik için harcandı. Cumhurbaşkanlığı ofisinin bazı camları iptal edilip duvar örüldü. Kalan pencerelere de 14 santimlik kurşun geçirmez cam takıldı.

Haberkapısı

Necip Fazıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-06-2009, 00:24   #2
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Beter Olsun ! Gözlerini petlete petlete adamın sinir katsayısını yükseltiyor ! aydın doğanın mmuru uğur dündar
Alt 05-06-2009, 09:49   #3
Kullanıcı Adı
"Beritan"
Ben uğur dündarın samiyetsiz buluyorum Tarafsız diyor ama çok güzel taraflı haberler yapıyor bence bu mesleği bıraksın hiç beceremiyo
"Beritan" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2009, 10:06   #4
Kullanıcı Adı
redyellow
Bu ülkede uğur dündar kadar takiyyeci, uğur dündar kadar yanlı, uğur dündar kadar taraflı, uğur dündar kadar sinci bir haberci belki de yoktur.

Adı da dürüst gazeteciye çıkmış.

O dürüst ise ben dürüst kelimesinin anlamını yanlış biliyorum demektir!!!
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2009, 10:07   #5
Kullanıcı Adı
"Beritan"
Alıntı:
redyellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu ülkede uğur dündar kadar takiyyeci, uğur dündar kadar yanlı, uğur dündar kadar taraflı, uğur dündar kadar sinci bir haberci belki de yoktur.

Adı da dürüst gazeteciye çıkmış.

O dürüst ise ben dürüst kelimesinin anlamını yanlış biliyorum demektir!!!
Aynen
"Beritan" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2009, 10:24   #6
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Alıntı:
EzgininGünlüğü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Komik şeyler sizi. Uğur DÜNDAR kadar başınıza taş düşsün emi. Tabi RTÜĞÜN başinda şakşakçınız var ve suçlu olduğu alman makamlarınca tescilli bir dolandırıcı. O rtük başkanı ilk önce kendisine baksın. Marifet değil o devletin makam arabası ile kahvehaneye gidip okeye dönmek. Sizler sizin sırtınızı sıvazlayan okşayan yağdanlık tv leri izlemeye devam edin. Uğur DÜNDAR gibiler sizin kuyruğunuza bastıkça sizler daha böyle çok bağırırsınız. ama Uğur ABİ gibiler olacak ve sizin gibilerin kuyruklarına basacaklar.

Haddinizi aşmadan yorum yapın... miyadınızı gelir gelmez doldurmayın isterseniz...
Alt 05-06-2009, 10:31   #7
Kullanıcı Adı
EzgininGünlüğü
Neden sizler yukardaki yorumlar gibi yorumlar yapğarken haddınızı aşmış olmuıyor musunuz bana acıklar mısınız. Kactane yorum var hakret içerikli benım yorumuma gelınce haddı aşmamı oluyor
EzgininGünlüğü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2009, 10:33   #8
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Alıntı:
Neden sizler yukardaki yorumlar gibi yorumlar yapğarken haddınızı aşmış olmuıyor musunuz bana acıklar mısınız. Kactane yorum var hakret içerikli benım yorumuma gelınce haddı aşmamı oluyor

Evet haddinizi aşmayın siz Dündar'ı savunurken bize hakaret edemezsiniz...

Eğer bu şekilde devam ederseniz hak ettiğinizi alacaksınız...
Alt 05-06-2009, 10:45   #9
Kullanıcı Adı
EzgininGünlüğü
Benim Uğur DÜNDAR'ı savunmam haddi aşmak oluyor, diiğerlerinin yaptığı hakaretler haddi aşmamış oluyor öyle mi? Peki bu durumu hangi demokratik balkış açısına göre yorumluıyorsun bana söyler misin? Senin burada yönetici olarak bulunmam tarafsız olmanı gerektirmez mi? Birde ADALET kavramından dem vuran bir partiye üye olduğun halde nasıl bir adalet algılayışı bu?
EzgininGünlüğü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2009, 10:51   #10
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Alıntı:
Benim Uğur DÜNDAR'ı savunmam haddi aşmak oluyor, diiğerlerinin yaptığı hakaretler haddi aşmamış oluyor öyle mi? Peki bu durumu hangi demokratik balkış açısına göre yorumluıyorsun bana söyler misin? Senin burada yönetici olarak bulunmam tarafsız olmanı gerektirmez mi? Birde ADALET kavramından dem vuran bir partiye üye olduğun halde nasıl bir adalet algılayışı bu?

Sizde anlama kıtlığı var sanırım...

Dündar'ı savuunun buna bşey demiyoruz fakat savunurken bize hakaret etmeyin ve edemezsiniz de eğer ederseniz de uyarılmanız normaldir...

Daha ileriye gitmeyin ve hakaret etmeyin...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)