AK Gençliğin Buluşma Noktası
Ankara Ak Parti Gençlik Kolları,Teşkilatı Ve Ankara'nın Kültürü ve Özellikleri.

Stil
Seçenekler

Alt 03-31-2009, 23:21   #1
Kullanıcı Adı
sevdesu
Standart ANKARA'DA SEÇİM SONUÇLARI
AK PARTİ Ankara'da 14 ilçe belediye başkanlığını kazanırken üç önemli ilçeyi kaybetti.
AK PARTİ MELİH GÖKÇEK
939.365 %38,5

CHP MURAT KARAYALÇIN
769.299 %31,5

MHP MANSUR YAVAŞ
656.895 %26,9

CHP'NİN KALESİNDE SÜRPRİZ YOK
CHP'li aday Bülent Tanık belediye başkanı seçildi. CHP Yenimahalle'de sürpriz yaptı ve AKP'nin yönetiminde bulunan bu ilçeyi Fehmi Yaşar ile aldı. Mamak Belediye Başkanlığı'nı CHP'nin adayı Veli Gündüz Şahin kazandı. Şahin, toplam oyların yüzde 38.73'ünü aldı.

AK PARTİ, Ankara'da önemli bir ilçeyi de MHP'ye kaptırdı. Gölbaşı Belediye Başkanlığını MHP'li aday Yakup Odabaşı kazandı. Ankara'da AKP 14, MHP 6 ve CHP ise 5 ilçeyi kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre ilçeler ve kazanan adaylar şöyle:

AK PARTİ (14):
Altındağ: Veysel Tiryaki

Keçiören: Mustafa Ak

Akyurt: Gültekin Ayantaş

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çubuk: Lokman Özden

Elmadağ: Gazi Şahin

Etimesgut: Serhat Kemal Yılmaz

Güdül: Hüseyin Erdoğan

Haymana: Hacı Aysu

Kazan: Lokman Ertürk

Mamak: Mesut Akgül

Polatlı: Yakup Çelik

Pursaklar: Selçuk Çetin

Sincan: Mustafa Tuna

Şereflikoçhisar: Hakverdi Altuğ

MHP (6):
Gölbaşı: Yakup Odabaşı

Bala: H.İbrahim Gürbüz

Beypazarı: Mehmet Cengiz Özalp

Evren: Nedim Keskin

Kızılcahamam: Coşkun Ünal

Nallıhan: Ahmet Adnan Okur

CHP (5):
Çankaya: Bülent Tanık

Yenimahalle: Fethi Yaşar

Kalecik: Nevzat Şahin

Ayaş: Ali Başkaraağaç

kaynak=en son haber sitesinden

Konu sevdesu tarafından (03-31-2009 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir..
sevdesu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-31-2009, 23:35   #2
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Hayırlı uğurlu olsun..
Yalnız ''akp'' ibaresi yerine AK PARTİ ibaresini kullansak daha uygun olacak..
Selametle..
Alt 03-31-2009, 23:37   #3
Kullanıcı Adı
sevdesu
Alıntı:
duyguseli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayırlı uğurlu olsun..
Yalnız ''akp'' ibaresi yerine AK PARTİ ibaresini kullansak daha uygun olacak..
Selametle..
TAMAMDIR
sevdesu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-24-2009, 22:33   #4
Kullanıcı Adı
melih218
Standart Moraran rakipler
Moraranlar aşağıda

Yavaş: %51 ile kazanacağım

Kesin kazanacağımı anlıyorum çünkü son yaptığımız ankette ben önde çıktım. Birinci benim ve 10 gün içerisinde farkı iyice açacağımı düşünüyorum. Her iki aday da birbiriyle korkutarak oy istiyor Ankara'da böyle bir demokrasi anlayışı olabilir mi? Anketteki sonuçları görünce korkularından çıkarak bana oy vereceklerini düşünüyorum. Hala inanarak söylüyorum yüzde 51 benim için çok uzak ihtimal değil.

http://melihgokcek.info/k491-mansur-...m-19-mart.html

Karayalçın: Yüzde 45 oyu görüyorum

ZK: Rakipleriniz bir çok anket yaptırdı. Bazı kuruluşlar da anket yaptı. Sonuçları elbette görüyorsunuz. Nasıl buluyorsunuz?
MK: Tabii, bir çok anket var ortada. Tabii her kuruluşa saygı gösteriyorum ama ciddi manüpilasyon yapıldığı kanısını taşıyorum. Benim bu seçim sonuna ilişkin şöyle bir tahminin var. Bence bu değerlendirmem asıl ankettir.

ZK: Nedir o?
MK: Geçen seçimde solda tek aday yoktu. Yılmaz Ateş ile benim aldığımız oy oranı yüzde 33’tü. Biz bu seçime en az yüzde 33 asgari oyla başladık. Yani geçen seçimin iki sol adayı olarak sayın Yılmaz Ateş ve benim toplam oyumuz. Yüzde 33. Bunun üzerine konulması gerekenler var. Geçen seçimde 560 bin Ankaralı sandığa gitmedi. Ankara tarihinin en düşük katılımıydı. Seçmenin yüzde 70’i sandığa giderken yüzde 30’u gitmedi. Sandığa gitmeyenlerin tümünün tek aday olsaydı sandığa gideceklerini iddia edemem ama hiç olmazsa yarısının yani 300 bininin tek aday olmadığı için gitmediklerini biliyorum. Bu yüzde 10’a tekabül ediyor. Yani yüzde 33’ün yanı sıra, birlikteliğin sağlanması, tek aday çıkması nedeniyle yüzde 10 artı var. Bu da geçen seçimin yüzde 33 olan oyunun üzerine konulunca en az yüzde 42 eder. Yani yüzde 42 asgari oy görüyorum.

ZK: Yüzde 42 yetiyor mu?
MK: Dahası var. Buna CHP ve SHP dışındaki partilerin de eklenmesi gerek. DSP aday çıkartmıyor ve destekliyor. İP aday çıkartmıyor destek veriyor. Anavatan ve Demokrat Parti’li, hatta MHP ve AKP’li hemşerilerimden oy almaktayım. Bu nedenle ben oy oranımı en az yüzde 45’lerde görüyorum.

http://melihgokcek.info/k493-karayal...m-19-mart.html
melih218 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
ankara, melih gökçek, seçim 2009, sonuÇlari

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)