AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölümü,resimler bilgiler ve paylaşımlar.

Stil
Seçenekler

Alt 09-16-2009, 17:14   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart Başbakan Erdoğan'ı yıkan haber
Başbakan Erdoğan'ı yıkan haber

Gecekondu ziyaretinde Başbakan'dan asfalt yol isteyen Ayşe Nine, dün yapımına başlanan yolu göremeden hayatını kaybetti.Acı haberi duyan Erdoğan büyük üzüntü yaşadı.Yazı Boyutu 10 12 14 16 Foto Galeri - Erdoğan gecekonduları gezdiBaşbakan Erdoğan'ın geçen ay yaptığı gecekondu ziyaretinde yaşanan 'asfalt yol' olayının baş kahramanı Ayşe Nine, dün başlayan çalışmaları göremeden vefat etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ağustos'ta Bakanlar Kurulu toplantısının ardından felçli Çöllü ve Ayşe Olgun'u ziyaret etmişti. Çankaya Bağcılar Mahallesi'ndeki bir gecekonduda oturan çifte yapılan ziyarete asfalt yol tartışması damgasını vurmuştu.

İKİ KEZ FELÇ GFEÇİRDİ

Evin hanımı Ayşe Olgun, komşularıyla birlikte Başbakan'dan yolun asfaltlanmasını istemişti. Başbakan ise bunun için Çankaya Belediyesi'ni adres göstermişti. Büyükşehir ile Çankaya Belediyesi arasında da polemiğe neden olan asfaltlama tartışması, dün her iki belediyeye ait iş makinelerinin mahalleye gelmesiyle sona erdi.
Ancak mahalleye asfalt gelmesinin en büyük aktörlerinden biri olan 72 yaşındaki Ayşe Olgun, mahallesine geç de olsa gelen hizmeti göremedi. Yaklaşık iki hafta içinde iki kez felç geçiren Ayşe Nine, geçen pazar günü hayatını kaybetti.

Hasta 74 yaşındaki eşi Çöllü Olgun'a bakan Ayşe Olgun, ziyareti şöyle anlatmıştı:

"Başbakan'ı karşımda görünce dilim damağım durdu, heycanlandım, konuşmadım. Sürekli 'bir isteğin var mı, bir şey istiyor musunuz, maaşınız var mı' diye sordu. 400 TL aylık alıyoruz. Eşime bez almadığımız zaman para yetiyor. Başbakan bez ihtiyacımızı karşılayacaklarını söyledi. 'Para lazım mı' diye sordu, geçen yıl 2 bin 500 TL eve giren hırsız tarafından çalınmıştı onu söyledim bin 500 TL, maaş aldığımız bankaya yatıracağını söyledi.

Durmadan benden isteğim olup olmadığını sordu. Ama isteğimin çoğunu isteyemedim. Şimdi olsa isterim. Birden eve girince korktum. Bana haber verselerdi, torunum için iş isteyecektim, çocuklarıma iş isteyecektim. Kredi kartına borcu olan oğlumun durumunu söyleyecektim. Gecekondu yıkıldıktan sonra daire yapılıncaya kadar bir ev isteyecektim. İsteyemedim."

16.09.2009 14:54:45 stv

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 09-16-2009, 17:50   #2
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alt 09-16-2009, 18:10   #3
Kullanıcı Adı
xhidayet
Açıkçası ben de üzüldüm..
xhidayet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-16-2009, 18:11   #4
Kullanıcı Adı
ravzanur
ALLAH rahmet eylesin
ravzanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-16-2009, 18:15   #5
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Takdir-i İlahi..Allah taksirattını af eylesin.
Alt 09-16-2009, 19:19   #6
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alt 09-16-2009, 22:35   #7
Kullanıcı Adı
DavosKralı
Üzüldüm :S
DavosKralı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
erdoğan, gecekondu, iftar, ziyaret

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)