AK Gençliğin Buluşma Noktası
Galatasaray (GS) AK Parti Forum Galatasaraylılar !

Stil
Seçenekler

Alt 10-21-2009, 19:13   #1
Kullanıcı Adı
sudaduran
Thumbs up Ulubatlı Souness ve KADIKÖY'ÜN FETHİ (destan + tarihi video)

Anlar vardır tarihin en önemli ayrıntılarını oluşturan. Anlar vardır insanların hafızalarında köşe taşları gibi yer tutan. Anlar vardır ancak yaşıyanlar tarafından anlatılabilen. Anlar vardır sonucu tahmin edildiği halde önüne geçilemeyen. Anlar vardır yaşayan insana yaşadığını hissettiren. Anlar vardır ilk olmanın ve bir daha yaşanmayacağının farkında olan.

İşte o anlardan biriydi 5 Nisan 1996 gecesi Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadında yaşanalar. Galatasaray ve Fenerbahçe Türkiye Kupası Finalinin ikinci maçında karşı karşıya gelmişlerdi. Oynanan ilk maçı Galarasaray Saunders'ın golü ile 1-0 kazanmış ve maça bu avantaj ile çıkmıştı. Maçın normal süresi Fenerbahçenin 1-0 üstünlüğü ile sonuçlanmış ve uzatma dakikalarına geçilmişti.

O an yavaş yavaş geldiğini hissettirmeye başlamıştı. Ve herkes o anın gelişini engelliyemiyeceğinin farkındaydı. O anı başlatan olay maçın 117. dakikasında Saunders'ın ayağından çıkan müthiş füzeydi. Top Fenerbahçe kalesinin 90 tabir edilen üst köşesine takılmış ve Galatasaraylı futbolcuları sevinç yumağı haline getirmişti. Bitiş düdüğü o anın yaşanma zamanının geldiğini haber veren son işaret olmuştu.

Tribünlere koşan Galatasaraylı futbolcular ve Teknik Direktör Graeme Souness o anın duyguları ile coşmuş bir şekilde kendilerinden geçmişlerde. Ve o an gelip çatmıştı Souness daha sonra kendine Ulubatlı lakabının takılacağı anı yaşatmaya hazırlanıyordu.

Tribünlerden aldığı büyük bir Galatasaray bayrağı ile tur atmaya başladı ve aniden sahanın ortasına doğru yöneldi. Santraya ulaştığında tüm tribünler onu seyretmekteydi. Ve o Galatasaray bayrağını Kadıköyün tam ortasına dikiverdi. O an artık yaşanmıştı ve Galatsaraylılar için bir zevk ve kıvanç Fenerbahçeliler için bir öfke kaynağı olmuştu. Ve bu hırslı İskoç, tarihi oluşturan önemli anlardan birinin başrol oyuncusu olmuştu ...

İ
ŞTE TARİHİ ANIN VİDEOSU: http://www.dailymotion.com/video/x87jzz_ulubatly-souness-kadykoyun-fethi-24_sport
KAYNAK:ULTRASLAN

sudaduran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-21-2009, 19:52   #2
Kullanıcı Adı
çiğdem1905
daha önce videoyuyu defalarca izledim ama destanın özetini burda okudum,çok güzel paylaşım
teşekkürler
çiğdem1905 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-21-2009, 19:52   #3
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Karşı tarafı tahrik edebilir paylaştığın konu.Neden tartışma ve gerilim ortamı yaratmak istiyorsunuz ? Hoşunuza mı gidiyor ?

Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-21-2009, 19:56   #4
Kullanıcı Adı
çiğdem1905
Alıntı:
[O]bjektif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karşı tarafı tahrik edebilir paylaştığın konu.Neden tartışma ve gerilim ortamı yaratmak istiyorsunuz ? Hoşunuza mı gidiyor ?

bence tahrik yok,konuda ne bi küfür,ne hakaret ne de saldırı var tarihte yaşanmış bi olayın aktarılması,demokrasi yanlısıysak bu sitem niye objektif?
Alt 10-21-2009, 19:59   #5
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Böyle konular çok gördük biz çiğdem hanım !.Bildiğimiz için konuşuyoruz -tecrübe konuşuyor. ;).

Uyarmadı demeyin bu konu polemik yaratır.
Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-21-2009, 20:03   #6
Kullanıcı Adı
çiğdem1905
Alıntı:
Böyle konular çok gördük biz çiğdem hanım !.Bildiğimiz için konuşuyoruz -tecrübe konuşuyor. ;).

Uyarmadı demeyin bu konu polemik yaratır.
forumdaki birçok konuda polemik yapılıyor zaten
polemikler olmazsa forum eksik kalır
polemikler olsun yeter ki karşılıklı saygı çerçevesinde olsun ,küfür hakaret olmasın yeter haksızmıyım?
Alt 10-22-2009, 00:50   #7
Kullanıcı Adı
sudaduran
Alıntı:

herhangi bir saldırı olduğunu düşünmüyorum ayrıca konu ''Galatasaray'' bölümünde açıldı
sudaduran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2009, 12:52   #8
Kullanıcı Adı
hipermuhafazakar
Gerek yok böyle şeylere arkadaşlar bence açmasaydınız hatta mümkünse kaldırılsın..

Ama o maçı dün gibi hatırlıyorum o zamanlar ilkokula veya ortaokula gidiyordum misafirlikte seyretmiştik o Türkiye Kupası maçını çeyrek finaldi galiba uzatmada golü atmıştı Sanderrs idi galiba futbolcumuzun adı tüm herkes fenerliydi bir ben çocuktum o zaman galatasaraylıyım içlerinde nasıl havalara zıplamıştım
hipermuhafazakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-30-2009, 18:42   #9
Kullanıcı Adı
çiğdem1905
bayrak böyle dikilir işte

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
bayrak, fenerbahçe, galatasaray, kadıköy

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)