AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 11-13-2009, 22:40   #11
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Standart CHP'YE DERSİM DERSİ!
Erdoğan'ın CHP'ye Dersim cevabı

Meclis Genel Kurulu'nda demokratik açılımla ilgili gönel görüşmede konuşan Başbakan Erdoğan CHP'lilerin sataşmalarına cevap verirken CHP'li Onur Öymen'in Dersim İsyanı'yla ilgili sözleri için de ağır konuştu.

"İnsanlıktan Nasibini Almayanlar"

Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-13-2009, 22:48   #12
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Standart AZ KALSIN MHP DE ÇIKIYORDU!
Bahçeli'nin bu hareketi MHP'yi oturttu!

Erdoğan'ın konuşması sırasında CHP'liler Meclis'i terketmişti. Bu sırada MHP'li vekili Faruk Bal da Bahçeli'nin yanına gelmişti ki MHP liderinin bir hareketi ile yerine geçti ve MHP de CHP'nin durumuna düşmedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'ın söz almasıyla birlikte özellikle CHP sıralarından sataşmalar had safhaya çıktı.

Konu şehitler üzerine geldi ve Erdoğan 'Şehitler üzerinden prim yapmak isteyenler var' dedi. Bu sırada CHP lideri Baykal ve grubu Meclis Genel Kurulu'nu terketti.

Konuşmasına devam eden Erdoğan MHP'yi de hedef alan açıklamalara gelince bu kez MHP sıralarından tepkiler gelmeye başladı.

Arka sıralarda oturan MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Genel Başkan Bahçeli'nin yayına kadar gelerek 'Başkanım biz de çıkalım mı?' teklifi sundu.
Bahçeli el işaretiyle 'Geç otur yerine' dercesine tek bir söz bile etmeden Bal'ı yerine yolladı ve Erdoğan'ı sözleri bitinceye kadar dinledi.

Gözlerden Kaçan Ayrıntı

Videoyu izlemek için tık

Haber7
Alt 11-14-2009, 00:10   #13
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Standart AÇILIM TBMM'DE

CafeSiyaset'e teşekkürler
Alt 11-14-2009, 00:17   #14
Kullanıcı Adı
Berr Ak
Oturumların açık olmasının halkın bu konudaki önyargılarını hafifletmek adına güzel olduğunu düşünüyorum.Zaman ilerledikçe,MHP ve CHP saçmalamakta ısrarlı olduğu için açılım yerini bulacaktır.Çünkü kürtler meclis tv'yi bugün canlı yayında izledi.Ve büyük bir umut ve hayranlıkla izlediklerini gözlerinden okudum.Müthiş bir andı benim için..
Berr Ak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 01:01   #15
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
CHP Meclis'i terkederken MHP son anda vazgeçti. Beraber ayaklanmıştılar dışarı çıkmak için ama Bahçeli oturun dedi. İşte millet kimin çözüm için kimin uğraştığını kimin çalışmaları tıkadığını görmüş oldu. Bu millet birçok şeyi umursamayabilir ama Meclisine yapılan saygısızlığı umursar. Bunu aklına yazar. Bir tarafta iş yapmak iş yapmak işin uğraşanlar öbür yanda Meclisten kaçanlar.

Günün Sözü de şu olsun:

Bahçeli: ''BUGÜN BURADA NEYİ TARTIŞACAĞIZ?''
Alt 11-14-2009, 13:30   #16
Kullanıcı Adı
Terennüm
Smile Ufuk Uras CHP'yi madara etti
İşte Meclis'te yaşanan söz düellosu;

Mehmet Ali Şahin: Sayın Uras süreniz doldu, size makul bir süre daha veriyorum. İki dakika da toparlayabilir misiniz?

(CHP sıralarından itirazlar yükseliyor. Protestolardan rahatsız olan Uras, CHP'nin bulunduğu bölüme doğru konuşuyor)

Ufuk Uras: Efendim bağırmanıza gerek yok! Bağıranlar haklı olsaydı, otobüs terminallerindeki çığırtkanlar, en haklı meslek grubu olması gerekirdi!

(Bu sözlerin ardından CHP sıralarından sesler giderek yükseliyor. Uras itirazlara rağmen konuşmasını sürdürüyor)

Çok özür dilerim. Biz 10 Kasım gibi çok özel bir günde milletvekilliğimizi unutup, "aç aç gecesinde zanneden milletvekillerinden değiliz"...

(CHP'den itirazlar giderek yükseliyor. Bazı milletvekilleri ayağa kalkarak Şahin'den Uras'ın konuşmasını sonlandırmasını istiyor. İşte AK Parti'den büyük alkış toplayan Uras'ın o sözleri;)

- Bu mesele de sizin itiranızın muhatabı Milli Eğitim Bakanıdır! Mantık derslerine biraz ağırlık verilse, böyle manzaralarla karşılaşmayız.

Uras'ın Milli Eğitim Bakanı'ı Nimet Çubukçu'yu işaret ederek, CHP'lilerin mantık dersleri alması gerektiğini ima eden sözleri Erdoğan'ı da güldürdü. Erdoğan, Çubukçu'ya uyararak Uras'ın konuşmasını işaret etmesi, Bakanlar Kurulu heyetini bir hayli keyiflendirdi
(Gürültülerin yükselmesine üzerine)

Herşeyle başettim sizin yalanlarınızla başedemedim. Hala yalan söylemeye devam ediyorsunuz.

Aç aç gecesi nedir?: Askeri birliklerde, kadınların soyunarak dans ettiği geceye verilen isimdir.
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 13:32   #17
Kullanıcı Adı
Terennüm
bu gün okuduğum en keyifli meclis haberi)
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 13:34   #18
Kullanıcı Adı
BlueMoon
chp zihniyeti yine kendisinden beklenen bir hareket sergiledi.

o meclisi bırakıp çekip gitmek ne demektir ? artık söyleyecek sözümüz kalmadı, diyaloğa giremiyoruz, sorunun nasıl çözüleceğini bilmiyoruz, vatana millete hayırlı bir iş yapamıyoruz, şurada seviyeli olarak iki tartışma konusunu bile yürütmeyi beceremiyoruz bizden bu kadar anlamına geliyor o meclisi terketmek..

erkeklik ve marifet o meclisi o gün terk etmek değildir. komple terk etmektir. eğer c.başanlığı seçimine gelmeyecekseniz, demokratik açılım toplantılarına katılıp çözüme katkınız olmayacaksa bir de üstüne üstlük yakın tarihi bilmeyip söyleyecek söz bulamayınca kaçarcasına meclisi terk edecekseniz orada işiniz yok ey chp zihniyeti !

halk istemiyor sizi artık. şu meclisten komple çekin gidin.. halk sizi meclisi terk etmeniz için seçmedi. aklınızı başınıza ne zaman alacaksınız baykal ve ekibi ??
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
açılım mecliste, ak parti, ayrımcılık komisyonu, chp, demokratik açılım, dtp, kürt açılımı, mhp

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)