AK Gençliğin Buluşma Noktası
Alt 04-02-2010, 18:10   #1
Kullanıcı Adı
EZEL
Standart Söz Market
merak
Malum geçenlerde CHP İzmir Milletvekili Sayın Ahmet Ersin Erzincan’da gizli tanık Munzur ile görüşmüştü...
Sayın Ersin, önce bu görüşmeyi yalanlamış, görüntüler kameralara yansıyıp ortaya çıkınca da “Munzur’un gizli tanık olduğunu bilmiyorum” demişti.
Şimdi de piyasaya CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal’ın Dr.Dz.P.Kur.Kd. Albay Dursun Çiçek ile görüştüğüne dair ses kayıtları ortaya çıktı.
Şimdi ben bir okur-yazar olarak iki şeyi merak ediyorum.
1-Acaba Sayın Baykal Dr.Dz. P.Kur.Kd. Albay Dursun Çiçek’i görüşme öncesi tanıyor muydu, tanımıyor muydu?
2 - Bu görüşme esnasında Sayın Baykal’ın yanında da bir çanta ve içinde de pijama ve tıraş takımı var mıydı yok muydu?
Merak işte...
(...Mustafa Koç-Okur/Yazar)

hayata dair
-Bir insanı bulunduğu mevkiyle değil göz koyduğu mevkiyle ölçmek gerekir.
-Bütün mutlu aileler birbirlerine benzerler her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır.
-Gerçek aşk daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir...
-İnsanlar seni istedikleri kadar bilsinler ama kendi kendini aldatabilir misin?...
-İktidar ancak onu eğilip alabilme cesaretini gösterenlere verilir.
-Menfaat karşılığı yapılan iyilik iyilik değildir. İyilik sebep ve netice zincirinin dışındadır.
-Mutluluğu ihtiraslarda değil kendi yüreğinizde arayın. Mutluluğun kaynağı dışımızda değil içimizdedir.
-Sıkıntı sürecinde olgunlaşan düşünceyle yoğunlaşan emekle hazırlanan ve en iyiyi vermeyi amaçlayan faaliyete sanat denir...
-İnsanların birbirlerini tanımaları için en iyi zaman ayrılmalarına yakın zamandır...
-Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır...
-Bir insanın hayatının ikinci yarısı ilk yarıda kazanılan alışkanlıkların sürdürülmesinden ibarettir...
(...Lev Tolstoy)

söz der ki
“-Evdeki her şeyi tamir eden erkek; kırdığı kalbi onaramıyorsa, usta sayılmaz...”
(...Puan farkını iyice açtığı müthiş S.Ö.Z.’leri)

kadınlar & erkekler
(... “Evliliğe Dair” başlıklı Engin Mutlu derlemesi)
-Evlilik güzel bir birlikteliği bitirmenin en kısa yoludur...
-Sakın para için evlenmeyin. Şimdi çok daha uygun şartlarda kredi alabilirsiniz...
-Eşlerden ilk uyuyan her zaman en yüksek sesle horlayandır...
-Ne zaman ve nerede evlendiğinizi hatırlarsınız, ama niçin evlendiğinizi hatırlayamazsınız.
-Erkek, eğer karısında artık bir hata bulmuyorsa, boşanmış demektir...
-Her başarılı erkeğin arkasında fesat bir kaynana vardır...
-Her başarılı kadının arkasında kompleksiyle kıvranan bir erkek vardır...

temel’in yeri
Temel yolda giderken bir trafik levhası görmüş, başlamış beklemeye... Arkasındaki araçlar kuyruk olmuş, kimse niçin durduğunu bilmiyormuş...
Trafiğin sıkıştığını gören bir trafik polisi, Temel‘in yanına gelmiş, niçin beklediğini sormuş;
-Yol bomboş, niye gitmiyorsun?... Arabanda arıza mı var?...
“-Valla ben de anlamadım memur bey?... Trafik işaretinde, yayalara yol verin diyor... Yarım saattir yol verdim bekliyorum, ne gelen var ne giden...”

bizimkiler
Hüseyin gözlerinden ameliyat olduktan sonra doktor, “Sargılar iki gün kalacak” demiş...
Sormuş doktora,
“-Telefonla konuşmamın bir sakıncası
var mı?...”

İğnelik

> TAKOZ TİMİ

Yeni Anayasaya,
Statükocu karşı...
Kapaklanmış masaya,
Umurunda mı çarşı!

Resmen inâd ediyor,
Tutamağı derinde...
Eskisi kalsın diyor,
Benim keyfim yerinde!

Anası danasıyla,
Muhâlefet tutkalcı...
En açık ma’nâsıyla,
Takoz timi Baykal’cı!..

Türkiye Gazetesi

Konu EZEL tarafından (04-02-2010 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir..
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)