AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-25-2010, 11:41   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Standart Bir asker daha intihar etti
İzmir'de vatani görevini yapan bir er, görev yaptığı Askeri Hastane'de tüfekle intihar etti.

Hatay semtinde bulunan Asker Hastanesi'nde askerliğini yapan 90/1 tertip er Hayrettin Gençarslan (20), piyade tüfeğiyle kendisini çene altından vurdu.

Silah sesini duyup gelen askerler, Gençarslan'ın olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi. Otopsi yapılan Gençarslan'ın cenazesi, memleketi Kilis'e gönderilecek. Olayla ilgili geniş çapıl soruşturma başlatıldı.

AA

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-25-2010, 11:46   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Ne büyük cesaret.

Konuyu asıl açmamaın sebebi bir tek bu sebeb değil,özellikle acemi birliklerinde askerlerin intihar olayı o kadar çok gerçekleşiyor ki,terörle eş değer seviyede neredeyse.

Özellikle İzmir yeni foça ve Manisa Kırkağaç başı çekmekte.
İnsanların aklı dengesini araştırmadan,aile yapısına bakmadan,sadece fiziksel muayene ederek direk askere almalar intihar olaylarının yaşanmasına sebeb oluyor.

Ve tabi ki acemi birliğindeki komutanların davranışı.
Sert olunması gerekir elbet,ama nasıl sert davranacağını bilmiyorlar malesef.
İnsanlara severek yaptımak lazım askerliği,lanet ettirerek değil.
Alt 04-25-2010, 12:31   #3
Kullanıcı Adı
rizzelli
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne büyük cesaret.

Konuyu asıl açmamaın sebebi bir tek bu sebeb değil,özellikle acemi birliklerinde askerlerin intihar olayı o kadar çok gerçekleşiyor ki,terörle eş değer seviyede neredeyse.

İnsanların aklı dengesini araştırmadan,aile yapısına bakmadan,sadece fiziksel muayene ederek direk askere almalar intihar olaylarının yaşanmasına sebeb oluyor.

Ve tabi ki acemi birliğindeki komutanların davranışı.
Sert olunması gerekir elbet,ama nasıl sert davranacağını bilmiyorlar malesef.
İnsanlara severek yaptımak lazım askerliği,lanet ettirerek değil.
intihar eden cesaretli değil aksine korkağın tekidir.

acemi birliğinde intihar edenlerin sayısı o kadar çok mu ki şehit sayısına ulaşabilmiş?
rizzelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 12:35   #4
Kullanıcı Adı
.:Ay_Yıldız:.
Alıntı:

Biri abimin biri de eniştemin acemi birliğini yaptığı yer. Ama gayet yerinde akli dengeleri. Bence İntihar işinin bahanesi yok..
.:Ay_Yıldız:. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 12:39   #5
Kullanıcı Adı
sarar
O Tüfeği Kendisine Değil Onu O Duruma Getirenlere Sıkması Daha Doğru Olurdu . =)
sarar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 12:50   #6
Kullanıcı Adı
depare
İzmir yeni Foçadan dağcı komando biriyle tanışmıştım gerçekten çok ağır eğitim veriyorlarmış bunalım sebebiyle olabilir..
Gerçi bütün acemi birlikleri usta birliğine göre ağır geçiyor...
Biz ne yapsaydık peki Gabar dağın da bir yıl boyunca hemen hemen hiç insan yüzü görmeden yaşadık..
Her an tetikte araziye çıktığımız da her an mayına basma korkusuyla yaşadık intihar etmek kendini helak etmektir mücadeleyi bırakmaktır..
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 12:53   #7
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Alıntı:
rizzelli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
intihar eden cesaretli değil aksine korkağın tekidir.

acemi birliğinde intihar edenlerin sayısı o kadar çok mu ki şehit sayısına ulaşabilmiş?
Yok,cesaret işidir.Askerlik sebebile intihar etmişte olabilir etmemişte olabilir.Hastane gibi rahat yerde yapıyor sonuçta.Aile durumu vs. gibi özel hayatındaki sorunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.

Cümlemi yanlış kurdum sanırım.
Son bir kaç yıl içinde demek istemiştim.
Şu habere bakmakta fayda var.

Sadece jandarma komutanlığı açıklamış.K.K.K. açıklama yapmamış.

http://www.selamhaber.com/haber?id=4258

Tabi rakamların doğruluğu tartışılır.

Alıntı:
depare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Her an tetikte araziye çıktığımız da her an mayına basma korkusuyla yaşadık intihar etmek kendini helak etmektir mücadeleyi bırakmaktır..
Elhamdülillah

Konu Hüdaverdi tarafından (04-25-2010 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir..
Alt 04-25-2010, 13:52   #8
Kullanıcı Adı
rizzelli
Alıntı:
Yok,cesaret işidir.Askerlik sebebile intihar etmişte olabilir etmemişte olabilir.Hastane gibi rahat yerde yapıyor sonuçta.Aile durumu vs. gibi özel hayatındaki sorunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.

Cümlemi yanlış kurdum sanırım.
Son bir kaç yıl içinde demek istemiştim.
Şu habere bakmakta fayda var.

Sadece jandarma komutanlığı açıklamış.K.K.K. açıklama yapmamış.

http://www.selamhaber.com/haber?id=4258

Tabi rakamların doğruluğu tartışılır.

Elhamdülillah
intihar eden cesaretli oluyorsa şehit olan için lügatında karşılayacak bir kelime var mı?

dünyadaki hiç bir neden intiharı meşru kılmaz.

intihar edene cesaretli dersek şehitlerin kemiklerini sızlatırız.
rizzelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 14:04   #9
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Cesaret derken,en büyük günah olması rağmen intihar etmelerini cesaretli buldum.
İntiharın ne büyük günah olduğunu elbet biliyorum,kurtuluş kapısı olarak Rabbimiz önerse idi bu yola herkes başvururdu.Allah'a rağmen bu günahı/cehennemi seçmelerini cesaret olarak gördüm.Kör/faydası olmayan/övünülmeyecek cesaret.Gereksiz adım.
Alt 04-25-2010, 14:12   #10
Kullanıcı Adı
0000000000
Asrın konumuna göre Askeri varlığını dizayn edemessen geleçek kuşaklarda bu tür olayların daha sıklıkla yaşandığına şahit olacağız. Siz cephe savaşlarında kalma mantık ile hala gençleri belli yaşlarda askere alarak mantıksız eğitim sunarsanız başka ne olsun ki
0000000000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)