AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-25-2010, 08:39   #1
Kullanıcı Adı
.:Ay_Yıldız:.
Standart Kamer Genç terbiyesizliği!

'AKP'ye 'Akabe' benzetmesi fitili ateşledi 'AKP'ye 'Akabe' benzetmesi fitili ateşledi

Genel Kurulda, Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in ''AKP, Mekke'de şeytan taşlanan yerin adı'' şeklindeki sözleri tartışmaya yol açtı. AK Parti adına Suat Kılıç çok sert bir cevap verdi..

Anayasa değişikliği teklifinin 15. maddesinin üzerinde konuşmaların tamamlanmasının ardından verilen 7 değişiklik önergesinin görüşülmesine geçildi.

Madde metninin tekliften çıkarılmasına ilişkin CHP'nin önerisi üzerine söz alan Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in Genel Kurulu ''tarafsız yönetmediğini'' ileri sürdü. Öztürk, ''Burada yasaların anasını yapıyoruz, yani Anayasayı yapıyoruz. Yasaları nasıl yaptığımızı milletin takdirine bırakıyorum. Genel Kurul süreci demokratik değildir'' diye konuştu.

TBMM Başkanı Şahin, kendisine yönelik eleştirilere cevap vermeyeceğini, kendisi incinse bile incitici olmayacağını söyledi.

Bağımsız Tunceli Milletvekili Genç, kendi önergesi üzerinde söz aldı. Genç'in ''AKP, Mekke'de şeytanın taşlandığı yermiş. Onun için Tayyip Bey, 'AKP' diyenlere 'edepsiz' diyor. Sen seçmedin mi bu ismi'' demesi AK Parti'li milletvekillerin tepkisine yol açtı.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, sataşma gerekçesiyle söz alarak ''Biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus insan sansınlar'' atasözünü anımsattı.

AK Parti Tüzüğünün 1. maddesinde partinin kısa adının ''AK Parti'' olarak yer aldığını, bunun da herkes için aynı olduğunu ifade eden Kılıç, partilerinin ismini içine sindiremeyen, hazmedemeyenlerin inadına ''AKP'' gibi kısaltma kullandığını söyledi. Kılıç, şöyle konuştu:

''Genç'in partimizin adını benzettiği yer AKP değil Akabe'dir. İslam tarihini bilmiyorsan konuşmayacaksın. Milletin inancıyla, milletin peygamberiyle dalga geçmeyeceksin. Söylediğin sözlerin anlamını bileceksin. Akabe, İslam peygamberine geniş bir kitlenin biat ettiği, İslam dinini benimsediği yerdir. Akabe'nin, şeytanla da şeytan taşlamayla da uzaktan yakından bir alakası yoktur. Ama hatip ile şeytan arasında bir bağlantı vardır. Şeytan gecenin karanlığında karşılaşacak olsa muhtemelen yolunu değiştirmeyi tercih eder.''

Kamer Genç, kendisine sataşma olduğu gerekçesiyle söz aldı. Genç'in ''Soner Yalçın'ın kitabında var'' diyerek konuşmasına başlaması üzerine TBMM Başkanı Şahin, mikrofonun sesini kapattı.

Şahin, Genç'e ''hatasını düzeltmesi ve özür dilemesi için kürsüye çağırdığını'' belirterek, ''hata üstüne hata yaptığı'' gerekçesiyle söz vermedi. Şahin, Genç'i yerine oturması için defalarca uyardıktan sonra oturuma ara verdi. Ara sırasında da bazı AK Parti'li milletvekilleri Kamer Genç'e tepkilerini sürdürdü. Araya giren AK Parti'liler, tartışma çıkmasını önledi.

AA

.:Ay_Yıldız:. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-25-2010, 09:22   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, sataşma gerekçesiyle söz alarak ''Biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus insan sansınlar'' atasözünü anımsattı.

Bilmem fazla söze gerek varmı ?
Bu herif tunceliden nasıl o kadar oy patlattı anlamadım gitti.
Alt 04-25-2010, 09:40   #3
Kullanıcı Adı
unnamed
İşin özü belli, bu adam bu sıralar MHP'nin maşalık görevini görüyor, bu lafı atıyor ortalığı karıştırıyor, arkdasından da mhp'de bizimkilere saldırıyor...
Alt 04-25-2010, 11:27   #4
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Bunun ipini kim kopartmış yine...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 13:21   #5
Kullanıcı Adı
İntifada
Valla abi ipini kim kopardı bilmiyorum ama suat kılıç kamer gence yine gereken ayarı verdi

Ama hatip ile şeytan arasında bir bağlantı vardır. Şeytan gecenin karanlığında karşılaşacak olsa muhtemelen yolunu değiştirmeyi tercih eder."
off bee çok güzel demiş
Alt 04-25-2010, 13:33   #6
Kullanıcı Adı
Ak Koza
Bu herif tunceliden nasıl o kadar oy patlattı anlamadım . Abi adamın Tuncelide köyleri var yani köy ağası qibi bişi

Konu Ak Koza tarafından (04-25-2010 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir..
Ak Koza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 15:43   #7
Kullanıcı Adı
0000000000
Rahatsızlığı bir hayli ilerlemiş .
0000000000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 15:44   #8
Kullanıcı Adı
EZEL
Kamer Genç bir yavşak gibi korktuğu zaman MHP'lilerin arkasına saklanıyor ...
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 15:59   #9
Kullanıcı Adı
El Emin
Çok süper cevap verdi videosunu seyir ettim.

Fakat anlamadığım orada hatip ile şeytan arasında bağlantı var diyor.Hatip kime diyor onu anlamadım.
El Emin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2010, 16:03   #10
Kullanıcı Adı
ALmi´
Başbakandan sonra Suat Kılıçı çok beğeniyorum. Her söze çok mantıklı bir şekilde karşılık vermeyi iyi biliyor.
Kamer Genç'e gelince ; Ben onu şu ajdar'a benzetiyorum.Kendi çalar kendi söyler. Ciddiye almaya gerek yok.

Konu ALmi´ tarafından (04-25-2010 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir..
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)