AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-08-2010, 07:16   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart YARSAV: Karar beklentimizi karşılamadı

YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, "Anayasa Mahkemesi'nin kararı beklentimizi karşılamadı" dedi.

YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, Anayasa Mahkemesi'nin Anayasa Değişikliği Paketi'nin iptali ve yürürlüğünün durdurulmasına ilişkin davada verdiği kararın beklentilerini karşılamadığını ifade etti. Tarhan, “Henüz süreç devam ediyor. Daha önümüzde referandum süreci var. YARSAV olarak bizim mücadelemiz sürecek” dedi.

Tarhan, AYM'nin 5982 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna ilişkin iptal davasında, Anayasa Mahkemesi ve HSYK ile ilgili bazı maddelerin kısmen iptaline yönelik kararını ANKA'ya değerlendirdi. Tarhan, YARSAV olarak mücadelelerini sürdüreceklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Karar, beklentimizi karşılamıyor. Bizim görüşlerimiz belli. Değişikliğin, Anayasa'ya aykırı olduğunu düşünüyorduk. Ve iptal edileceğini umuyorduk. Söz konusu 2 madde de hukuk devletine aykırıdır. Verilen karar dediğim gibi beklentimizi karşılamıyor. Güçler birliğine aykırılık devam ediyor. Özellikle HSYK'nın yapısındaki değişiklikle Adalet Bakanı ve Müsteşarı kilit rol oynuyor. Bu kabul edilemez. Sonuçta mahkemenin kararına saygılıyız. Fakat mücadelemiz bitmiş değil. Mücadelemiz bitmiş değil. Umutsuz değiliz. Umudumuzu kaybetmedik.”

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-08-2010, 10:11   #2
Kullanıcı Adı
Feride
Şimdi bakıyorum da bu karardan, ne Yarsav, ne chp, ne de ak parti tam manasıyla tatmin oldu.

Tamam biz balık baştan kokar hesabı, Aym'nin böyle bir kararı ele almasını en baştan hatalı buluyoruz lakin, onların yani chp ve de tayfasının bundan duydukları büyük memnuniyetsizlik de gene de biraz olsun içime su serpmiyor değil..

"Mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir" demiş de Yarsav başkanı, acaba nasıl bir mücadele içerisine gireceği de tabi merak konusu...

Bu demokrasiye aykırı mücadelelerinde, şimdi olduğu gibi her zaman başarısızlıklar diliyorum Allah'tan. Hüsranları (bu konular çerçevesinde) daim olsun..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-08-2010, 10:22   #3
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
Feride Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi bakıyorum da bu karardan, ne Yarsav, ne chp, ne de ak parti tam manasıyla tatmin oldu.

Tamam biz balık baştan kokar hesabı, Aym'nin böyle bir kararı ele almasını en baştan hatalı buluyoruz lakin, onların yani chp ve de tayfasının bundan duydukları büyük memnuniyetsizlik de gene de biraz olsun içime su serpmiyor değil..

"Mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir" demiş de Yarsav başkanı, acaba nasıl bir mücadele içerisine gireceği de tabi merak konusu...

Bu demokrasiye aykırı mücadelelerinde, şimdi olduğu gibi her zaman başarısızlıklar diliyorum Allah'tan. Hüsranları (bu konular çerçevesinde) daim olsun..
Anayasa Mahkemesi'nin hukuk dışı kararı CHP'den çok AK Parti'nin yararınadır. Referandumda Evet oyu çıkarsa, Anayasa Mahkemesi'nin ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapıları değişecek ve üye sayıları artacaktır. Ayrıca Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun kararları hukuk denetimine açılacaktır.

Yarsav'ın mücadelesi bundan sonra 12 Eylül 2010 Referandumundan Hayır oyu çıkartabilmek için olacaktır. Refaranduma kadar AK Parti ile CHP arasında büyük bir mücadele geçecektir. Türk Milleti'ne güveniyorum.Türk Milleti, 12 Eylül 2010 Referandumuna % 50'den fazla Evet oyu kullanacak ve Anayasa Değişiklik Paketi milletimiz tarafından kabul edilecektir inşaallah.

Konu Cihannur tarafından (07-08-2010 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir..
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-08-2010, 10:29   #4
Kullanıcı Adı
Feride
Alıntı:
Cihannur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Anayasa Mahkemesi'nin hukuk dışı kararı CHP'den çok AK Parti'nin yararınadır. Referandumda Evet oyu çıkarsa, Anayasa Mahkemesi'nin ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yapıları değişecek ve üye sayıları artacaktır. Ayrıca Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun kararları hukuk denetimine açılacaktır.

Yarsav'ın mücadelesi bundan sonra 12 Eylül 2010 Referandumundan Hayır oyu çıkartabilmek için olacaktır. Refaranduma kadar AK Parti ile CHP arasında büyük bir mücadele geçecektir. Türk Milleti'ne güveniyorum.Türk Milleti, 12 Eylül 2010 Referandumuna % 50'den fazla Evet oyu kullanacak ve Anayasa Değişiklik Paketi milletimiz tarafından kabul edilecektir inşaallah.
Evet, zira bu alana yönelmekten başka bir alternatifleri kalmadı. Referandumun sonucunu kendi lehlerine döndürüp, hayır oyunun çıkması..

O biraz zor.. Hele hele de bu kadar hukuksuzlukla, hile-i şer ile halkın yetkisini halktan almaya teşebbüs..
Bu suç ile nasıl halkın arasına inip, kendi tercihlerini nasıl ve de hangi yüzle empoze edecekler orası da tabi ayrı bir merak konusu..

Ben de ne kadar oy alır tabi ki net bir tahmin belirtemem lakin, şöyle bir objektif bakış açısı ile bakınca % 50'nin üzerinde olacağını tahmin ediyorum.

İnşaAllah milletimiz için en hayırlısı olur..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-08-2010, 10:56   #5
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
Evet, zira bu alana yönelmekten başka bir alternatifleri kalmadı. Referandumun sonucunu kendi lehlerine döndürüp, hayır oyunun çıkması..

O biraz zor.. Hele hele de bu kadar hukuksuzlukla, hile-i şer ile halkın yetkisini halktan almaya teşebbüs..
Bu suç ile nasıl halkın arasına inip, kendi tercihlerini nasıl ve de hangi yüzle empoze edecekler orası da tabi ayrı bir merak konusu..

Ben de ne kadar oy alır tabi ki net bir tahmin belirtemem lakin, şöyle bir objektif bakış açısı ile bakınca % 50'nin üzerinde olacağını tahmin ediyorum.

İnşaAllah milletimiz için en hayırlısı olur..

Referandumda Evet oyları çok büyük bir ihtimalle % 50'yi aşar ve referandum kabul edilir. Referandum sonucunda Anayasa Değişiklik Paketine % 60'ın üzerinde Evet oyu verilecektir diye tahmin ediyorum. Eğer MHP'li vatandaşlarımızın çoğu referandumda Evet yönünde oy kullanırlarsa, Anayasa Değişiklik Paketine muhalif olarak % 20'lik % 25'lik Merkez Sol kesim kalır. Böyle bir durumda referandumda Evet oyları % 70'lerin üzerine çıkabilir. Hayırlısı olsun.
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-08-2010, 14:23   #6
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Alıntı:

Feride Anayasa Mahkemesi üyesi olsun...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)