AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-15-2010, 13:50   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart Başbuğ polise ağır ithamında ısrarlı

Başbuğ 'bu bir kağıt parçası, polis sızdırdı' dedi, askeri savcılık albay Çiçek sızdırdı iddiasında, Başbuğ ise sözünden dönmüyor...

Genelkurmay Başkanı Başbuğ, askeri savcılığın raporuna rağmen, Ak Parti ve Gülen'i bitirme planının polis tarafından sızdırıldığı iddiasının arkasında durmaya devam ediyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un daha önce kağıt parçası dediği ancak birden fazla resmi kurumun raporları tarafından gerçek olduğu kanıtlanan "Ak Parti hükümeti ve Fethullah Gülen'i bitirme planı"yla ilgili ilginç tartışmalar ve Başbuğ'un dikkat çeken açıklamaları devam ediyor.

Genelkurmay Başkanı Başbuğ, Star TV’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlarken, Albay Dursun Çiçek’in hazırladığı iddia edilen, daha önce gerçek olduğunun kabul etmediği İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın içeriği ve hazırlayanları hakkında sessizliğini korurken planın basına yansımasıyla ilgili olarak konuşmuş ve “Gazeteye polis tarafından servis edildiği açık” demişti.

Başbuğ'un bu açıklamasından sonra Askeri savcılığın hazırladığı iddianamede ise, Albay Dursun Çiçek’in terfi edemediği için Türk Silahlı Kuvvetleri’ni zor durumda bırakmak amacıyla belgenin yayımlanmasını sağladığı görüşü yer almıştı.

Bu ifadeler, Org. Başbuğ’un Askeri savcılıkla ters düştüğü, iki görüş arasında çelişki bulunduğu yorumlarına neden oldu.

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ’un bu saptamayla ilgili olarak ne düşündüğü merak uyandırdı.

Milliyet'ten Fikret Bila'nın iddiasına göre Başbuğ, bir kez daha belgenin içeriği ve belgeyi hazırlayanlar konusunda birşey demezken, belgenin polis tarafından sızdırıldığı iddiasının arkasında duruyor.

Bila'ya göre Başbuğ'un yeni tavrı “Ortada bir çelişki yok. Sözlerimin arkasındayım. Askeri savcılığın ifadeleri dikkatli okunduğunda ve olayların seyri izlendiğinde bir çelişki olmadığı görülecektir” biçiminde.

Yine Bila'ya göre Başbuğ raporun detaylarından yola çıkarak sızdırmanın polis tarafından yapıldığı sonucunu çıkarabiliyor.

KAĞIT PARÇASI

Org. Başbuğ, 26 Haziran 2009 tarihinde bir basın toplantısı düzenlemişti. Başbuğ, o basın toplantısında söz konusu fotokopi için, “Bu aşamada hukuken bir kâğıt parçasıdır” demişti.

Aradan belli bir zaman sonra belgenin orjinal hali ortaya çıktı ve raporlarla da doğruluğu kanıtlandı. Ancak yapılan soruşturmalar bir türlü sağlıklı birşekilde ilerleyemedi. Çiçek ve Genelkurmay Başkanı hala belgenin doğruluğunu sorguluyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-15-2010, 13:53   #2
Kullanıcı Adı
manifesto
Lenn defoll git artık nere hangi deliğe gideceksen
sayılı günün kalmış
sövdürtme kendine..
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2010, 14:34   #3
Kullanıcı Adı
Akl-ı Selim
Aslında kimin sızdırdığının bir önemi olmasa gerek,bu belgenin orijinal olup olmamasıda o kadar önemsenmemeli desem, ve şöyle bağlasam: bu düşünceler sorgulansa, bu nasıl bir eğitim planıdır bile dense yeter sebep sorgulamak için.Ordumuz ne ifadelerle eğitim yapma zihniyetinde ben bunun peşindeyim.Beni bu yıktı.........Bana ne kimin sızdırdığından.Ben yaşayan ve yaşatılmaya çalışılan zihniyetten tiksiniyorum.Ben bu insanları komutan olarak göremem......Saygı duymak zorunda da değilim........
Akl-ı Selim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2010, 14:38   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Bir kağıt parçasıyla milyar dolarlık işler yürütülmüyor mu ? Silah alımı,satımı ? Bir kağıt parçasıyla operasyona çıkılmıyor mu ? Sanırım bunları öpücükle gerçekleştiriyorlar ki kağıtların üstünde yazanların ve imzaların bir önemi yok günümüzde.

LAW'a ''boş boru'' diyen zihniyetten ben hayır beklemem.Neyse ki ağustosta gidecek.
Bakalım yerine gelen kendisini aratacak mı ?
Alt 07-15-2010, 14:45   #5
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Bu başbuğ ne muhterem bir adam sayesinde soba borusu nasıl olur kağıt parçası nasıl olur öğrenmiş olduk ha birde yalan söyleyipde yalanı çıktığında yüz nasıl kızarmaz....
Alt 07-15-2010, 14:48   #6
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Lav silahına boru diyen birinden başka bir şey beklemek abes...
Kağıt parçası belge çıkıyor...
Polis sızdırdı diyo...
Emrindeki Savcılık belgeyi Albay sızdırdı diyo...
Anlamadım bişi...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2010, 16:42   #7
Kullanıcı Adı
manifesto
Bol borulu emeklilik dilemek yeterli bu zat için
Efendim falan sızdırdı filan sızdırdı
Ulan sana kim sızdırdı diye soran yok
Bu belge ve çalışmada yazanlar doğru mu?
TSK da bu ihanet planlarının NE İŞİ VAR
Ona cevap ver?

Bunlar böyledir
28 Şubatta da yasadışı BATI ÇALIŞM GRUBU nu deşifre eden Emniyet İstihbarat Daire Başkanını ve Onbaşı Kadir Sarmusak'ı yargılamışlardı.Bu çeteyi nasıl deşifre edersiniz diye
Allah topunun belasını verecek yakında..
ARTIK yumuşak konuşamıyorum bu zevatlara karşı
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2010, 16:53   #8
Kullanıcı Adı
Hakan Özkan
Söylenmesi gerekli her şeyi söylemişsiniz arkadaşlar.
Hakan Özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2010, 16:55   #9
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Bunlar hakkında daha çok söylenecek şey var da....

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)