AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 10-12-2010, 10:26   #11
Kullanıcı Adı
EZEL
Kürdistanı bi tarafına sokarlar senin ... Milleti birbirine düşman ediyorsun adi köpek
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 10:29   #12
Kullanıcı Adı
Mavera
bu aciklamayi türkce mi yapmis yoksa kürtce mi..merak ediyorum acaba sayin yildiz kürtce biliyor mu!
Mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 17:23   #13
Kullanıcı Adı
ALmi´
http://www.akpartiforum.com/ozerk-ku....html?t=139179

Birleştirilsin.
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 18:19   #14
Kullanıcı Adı
depare
Bu devleti Türkiye için de kurmayı planlıyorlarsa avuçlarını yalarlar eğer Türkiye dışıysa o zaman bir çift lafta ben söyliyeyim

Tabi şimdi Türkiye dışın da bir Kürt devleti kurulursa bu devlette Türkçen'in ikinci dil olması çok enteresan olurdu muhakkak

Hani Türkçeyi zorla dayattık ya..! kendilerine ülke kurarlarsa bu ülkede de muhakkak birinci dil Türkçe olmalı...!

Stalin görseydi bu ırkçı yaklaşıma ağlardı herhalde...
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 20:30   #15
Kullanıcı Adı
hipermuhafazakar
Bu vatanın düşmanlarının taşeronları maşaları sadece buraları karıştırmak mikserlik çin ortaya çıkıyorlar. Herkes anadilinde eğitim görecek konuşacaksa BDP'lleride ermenice konuşıurken görebiliriz
hipermuhafazakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 21:26   #16
Kullanıcı Adı
Asi_isyankar
Konuya hiç yorum yazmaya gerek görmedim
çünkü birilerince çok çirkin bir üslupla ele alınmış.
Yönetim de bu çirkin üsluba seyirci kalmış.
Asi_isyankar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 21:35   #17
Kullanıcı Adı
murat kurt
Bu açıklamayı yapanlar demokratik çözümden yana olmayanlardır.

Bu tahrik dolu konuşma ancak ve ancak kürt sorununa demoktatik arayışları engellemek amacıyla yapılmıştır.

Türkiyenin sınırları içinde kurulacak bir kürdistan bunca yıldır verdiğimiz canların boku bokuna olduğu sonucunu çıkarır ki bu sıradan bir şey değil savaş nedenidir.

Böyle bir şeyin olmayacağı açıktır.Herkesçe de malumdur.Bu konuşma klasik köpekçilerin ve de kıro kazmaların ülkenin gittiği yoldan memnun olmadıklarını,bir karın ağrısı çektiklerini gösteriyor.Bu ülke açısından hayırlı bir durum.
murat kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-12-2010, 21:39   #18
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Efendim şimdi sizin niyetiniz özerk kürdistan değil
Özerklik öyle kafamızda büyüttüğümüz kadar korkunç bir kavram değil aslında
Bugün eyalet sistemine geçilse pekala kürdistan özerk yönetimi kurulacak. Ama kürtler halkların çelikleştiği bir vatanda özgür ve birlikte yaşamı tercih ettiği için bugün kürdistan bölgesi kürdistan ülkesi yok.
Ama olabilirdi çünkü bu bir hak.
Kürtler anadolunun asli unsurları ve topraklarının binlerce yıllık koruyucusu olduğu için ve şimdiye kadar özgür ve özerk yaşadığı için böyle bir talepte bulunma hakları var.
Anadolu coğrafyasının asli unsuru bu halk
mülteci değil
Oradan buradan da gelmemiş. Hep buradaydı ve burada olmaya devam edecek.
80 yıllık vahşi asimilasyon tehlikesini öyle böyle az bir zararla atlatmış bir halk.
Ve bütün bu zorbalıklara ve devletin acımasız faşist yüzüne karşın kültürünü korumuş bir halk.
Bunları bu halk bu etnik grubu yüceltmek için söylemiyorum.
Fakat anadolu coğrafyasında yaklaşık 20 milyon nufuza sahip başka bir etnik grup 80 yıl boyunca vahşi asimilasyon faaliyetleriyle karşı karşıya kalsaydı eminim ülkemiz tek parça olmazdı.

Fakat kürtlerin hak taleplerini özlük taleplerini seslendirecek kişiler bu kadın ve onun derin arkadaşları değildir. Gizli güçlerin yabancı sermayenin piyonu olmuş bu insanlar lütfen benim haklarımı savunmak için ortaya çıkmasınlar. Kürt halkı kendi hakkını kendi savunsun o zaman göreceksiniz ki ne kan ne kan kalacak ne gözyaşı

Özerk kürdistan korkunç bir kavram değil ama olacak bir olayda değil.

Bu coğrafyanın özgür bireyleri olarak tek çatı altında kültürel , etnik ve mezhepsel haklarımızın anayasal güvence altına alındığı bir vatanda birlikte yaşamı savunuyorum. Ayrılıkçı bölücü mesajlardan şu ortamda kaçınılması gerektiğine inanıyorum. Hak mücadelesinden vazgeçme ama hak mücadelesinede sivri mesajlarınla darbe vurma !

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)