AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 10-15-2010, 18:00   #1
Kullanıcı Adı
Asi_isyankar
Arrow Türkiye Kürtçe eğitime başlasın
Bir grup Avrupalı parlamenter tarafından hazırlanan tasarıda PKK ile ateşkesi denetleyecek komisyon kurulması, Kürtçe eğitime izin verilmesi ve seçim barajının düşürülmesi istendi

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) üyesi bir grup parlamenter, Türkiye’de 2011 yılında yapılacak genel seçimler öncesinde Kürt sorununun çözümü için Türk Hükümeti’ne öneriler içeren bir karar tasarısı hazırladı.
NTV’nin haberine göre İngiliz İşçi Partisi üyesi John Austin öncülüğünde kaleme alınan, “seçimler öncesi güven önlemleri” başlıklı karar tasarısında, isim verilmeden “taraflar” arasında ateşkes çağrısında bulunulup, ateşkesin denetimi için uluslararası bir komisyon kurulması öneriliyor.
Karar tasarısında seçim barajının yüzde 10’un altına indirilmesi ve devlet okullarında Kürtçe eğitime başlanması yönünde öneriler de sıralanıyor.

Altında 28 imza var

Şu ana kadar 28 Avrupalı parlamenter tarafından imzalanan tasarı metninde, Türk Hükümeti’nden Avrupa Ulusal Azınlıkları Korunma Sözleşmesi ile Avrupa Bölgesel ve Azınlık Dilleri Şartı’nı imzalayıp onaylaması ve Avrupa Yerel Özerklik Şartı temelinde ademi merkeziyetçilik reformuna gitmesi talep ediliyor.
Tasarının Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde nasıl ele alınacağına önümüzdeki haftalarda karar verilecek. Karar tasarısı, BDP Milletvekili Emine Ayna’nın geçen hafta Strasbourg’daki AKPM temasları sonrasında dün yayımlandı.

Taraf - Istanbul - 15.10.2010

Asi_isyankar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-15-2010, 18:03   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Aşırı merak ediyorum hatat meraktan çatır çatır çatlıcam sabahleyin yağın üstüne atılmak üzere olan yumurta kabuğu gibi,kürtçe eğitim başgösterse pkk tamamen bitecek mi ve oradaki öğrencilerin başarı oranı %100 artacak mı ? %100'ü geçtim %60 artacakmı ?
Tabi ki hayır
Boşnakça eğitim vermeli devlet,bu da bizim hakkımız,söke söke alırız
AKPM bunu değerlendirsin.
Hem isim benzerliğide varmış AKPM ile
Alt 10-15-2010, 18:08   #3
Kullanıcı Adı
EZEL
Bu gün hatta biraz önce anladımki bu ülkede kürt vatandaşları hiç bir hakkı bence haketmiyor . Şu an itibari artık faşistim ırkçıyım Aşırı milliyetçiyim ya onlar kendilerini düzeltecekler yada ben böyle olacağım .

Konu EZEL tarafından (10-15-2010 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir..
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-15-2010, 18:14   #4
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Ne yapak abi bir fikrin varmı
Alt 10-15-2010, 18:24   #5
Kullanıcı Adı
EZEL
Alıntı:
Furkanca Bakış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne yapak abi bir fikrin varmı
Ben sana şunu söyliyeyim ben kürt olsaydım benim kanımdan insanları hatta bebekleri bile hunharca katleden bir örgütün liderinin posterin altında konser veren birisini ne bu dünyada nede mahşerde affederdim en azından senin biraz önce yaptığını yapmazdım . Adamın yaptığı ayıbı görmemezlikten geliyorsun ayıbını söylemeden adamı savunmaya geçiyorsun . Sanki hiç bir şey olmamış hiç bir yanlış durum yokmuş gibi .
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-15-2010, 18:31   #6
Kullanıcı Adı
yusuf11
Alıntı:
EZEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben sana şunu söyliyeyim ben kürt olsaydım benim kanımdan insanları hatta bebekleri bile hunharca katleden bir örgütün liderinin posterin altında konser veren birisini ne bu dünyada nede mahşerde affederdim en azından senin biraz önce yaptığını yapmazdım . Adamın yaptığı ayıbı görmemezlikten geliyorsun ayıbını söylemeden adamı savunmaya geçiyorsun . Sanki hiç bir şey olmamış hiç bir yanlış durum yokmuş gibi .
Bundan önce darbeler ile iki milleti birbirine kırdıran komutanları ,pkk ile işbirliği yapan askeri yetkileleri sorgulasak
yusuf11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-15-2010, 18:32   #7
Kullanıcı Adı
depare
Avrupa kendi içinde ki ırkçı,faşist grupları halletsin de sonra bize akıl versin..
Akıl alacağımız son asalaklardır kendileri..
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-15-2010, 18:36   #8
Kullanıcı Adı
yusuf11
kendi asalaklarımızdan daha medeniler
yusuf11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-15-2010, 18:41   #9
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı

Bu konuya yazarken erbakan hocanın bir dersini dinliyordum bak ne diyor
İnancımız böyle olmalıdır ırkçılık diye bir ideoloji olamaz gayemiz saadet nizamını el birliğiyle kurmak ve yönetmektir. sömürüldükten sonra kürt olsan ne olur türk olsan ne olur.
Şiwan perwer bir kere türkiyenin yetiştirdiği en büyük sanatçıdır dünyada ilk 10'a giren bir sanatçıdır. Sanatçıların genelde ideolojisine bakmamaya çalışırım. apo paçavrasının altında konser verdiğini gösteriyorsun apo marksist bir islam düşmanıdır günahım kadar sevmem azıcık sempatim varsa Allah bin belamı versin. Ama bu insanlar neden apo paçavrasının altında konser veriyor bunu hiç düşünüyormusun ? pkk uzaydanmı indi pkk nın büyüyüp serpilmesinin nedenleri neler ?
Elbette şiwan perver doğru olanı yapmamış ama şiwan perveri ve bu halkı o noktaya iten en büyük güç devlettir. Yıllarca bu halkın üzerinden silindir gibi geç sonra baş kaldırınca pis kürt de itekle
Sen diyorsun ki derin güçlerin katliam yaptığına inanmıyorum ? Madem derin devlet hiç bir şey yapmadı bu insanlar neden ayaklandı ?

Alt 10-15-2010, 18:41   #10
Kullanıcı Adı
Terennüm
ilk olarak şunu söylemek istiyorum.avrupa bu işe karışmasın bu sorun bizim iç meselemizdir..çok samimi iseler pkknın avrupadaki varlığını yok etsinler..eğer bunu yapmıyorlarsa onların bu talepleri bizi bağlamaz..biz kendimi milletimizi avrupadan daha iyi düşünürüz..
bir diğer mevzu ise şudur..eğer bu sorun kürtçe eğitimle çözülecekse ki ben buna inanmıyorum yapılan diğer adımlar hiç ciddiye alınmamış demektir..kürtçe kanal istendi devlet eliyle açıldı..kürtçe öğrenmek istiyoruz dendi kurslar açıldı ne kadar kişi gidiyor bilmiyorum ama açıldı..
kandilden dönüş için kapılar açıldı siyasi şova dönüştürüldü..
çözüm için referandum çok iyi bir fırsattı (Allahtan evet çıktı) boykot ederek çözüme katkı sağlandı!!!
çocukları okula göndermeyerek sivil itiatsizlikle kendi halkının eğitim özgürlüğünü kısıtladılar..
şimdi bütün bu yapılanlar varken kürtçe eğitim hakkı mı? kusura bakmayın devletin resmi dili bellidir ama kim öğrenmek isterse buyursun kurslar açık...görüşlerim bunlardır...
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)