AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 10-26-2010, 15:50   #1
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Standart İlköğretim Öğrencisi Ece Nur Özel Sınıftan Atıldı
Ece Nur Özel Sınıftan Atıldı

Diyarbakır’da başörtülü olduğu gerekçesiyle sürgün edilen Ece Nur Özel, sürgün edildiği YİBO’da müfettişin saldırısına uğradı.

26.10.2010 - 13:10

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesi Hamravat İlköğretim Okulu 6-A sınıfı öğrencisi iken başörtülü olduğu gerekçesiyle sürgün edilen ve bin bir zorlukla başörtüsüyle okuluna devam eden Ece Nur Özel okula giden müfettiş tarafından sınıftan atıldı.

Ak Parti milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül'ün çocuklarını okula başörtüsüyle göndermeye teşebbüs eden ailelere "Aileler mevzuata karşı koymakta direnirlerse, suç işliyorlar demektir. Bu iş daha ileriye giderse, o zaman çocuk aileden alınır" şeklindeki ilkel tehdidinin ardından başörtüsü zulmü farklı bir boyut kazandı.

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesi Hamravat İlköğretim Okulu 6-A sınıfı öğrencisi iken başörtülü olduğu gerekçesiyle arkadaşlarından alınarak Vali Nafiz Kayalı YİBO'ya sürgün edilen Ece Nur Özel'in müfettiş tarafından zorla sınıftan atıldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre her gün olduğu gibi başörtülü olarak sabah dersine giren küçük Ece, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Hacı Andıç adlı müfettiş tarafından tehdit ve hakaretlerle sınıftan çıkarıldı.

Ece Nur'un babası Murat Özel'den aldığımız bilgiye göre, sabah saat on sıralarında Ece Nur'un sınıfına giren müfettiş, Ece Nur'u zorla sınıftan çıkardı. Murat Özel, "kızım her gün olduğu gibi bugün de sürgün olarak gönderildiği okuluna başörtülü olarak gitti. Kızımın sınıftan zorla çıkarıldığına dair telefon geldi. Hemen okula gittim. Gittiğimde kızım ağlıyordu. Müfettişin başını açmaya çalıştığını buna izin vermeyince sınıftan zorla çıkarıldığını söyledi. Çok korkmuştu. Müfettişe buna hakkının olmadığını söyleyince aynı saldırganlıkla bana sözleriyle saldırdı. Provakasyon yapmak için geldiği açıktı. 'Ne hakkı ulan, ne hakkı...' diyerek bana tehditler savurdu. 'Kim kim olduğumu biliyor musun" cümlesini tekrarlayarak üzerime yürüdü."şeklinde konuştu.

Vali Nafiz Kayalı'da tansiyonun yükselmesi üzerine polisin okula çağrıldığı öğrenildi. Şu an müfettiş ve küçük Ece ile beraber karakolda bulunan Murat Özel, provakatör müfettiş hakkında suç duyurunda bulunacağını açıkladı.

Islah-Haber

Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-26-2010, 18:16   #2
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Müfettiş ya cemaat adamıdır yada kemalist
Zaten son zamanlarda iki tarafta ağız birliği yapıp direnen müslümanlara ''provakatör'' yaftası yapıştırıyorlar.
Ve ellerindeki bütün basın yayın medya unsurlarını kullanıyorlar.
Geriye tıpkı eski zamanlardaki gibi direnen samimi bir avuç müslüman kalıyor.

Şu süreçte yapılan yavşaklıklardan (Tdk : yılışık , yalaka ) tiksinmeye başladım. Çünkü yavşak kemalistlerin yanında yavşak müslümanlar türedi !
Alt 10-26-2010, 19:15   #3
Kullanıcı Adı
merveZR
Bizim milletimizde bu kafa oldukça kardeşlerimiz zor okur başörtüsü ile..
Beklemiyorlar ki herşey yavaş sağlam ve sırasıyla olsun..
Her şeyi zorlaştırmakta üzerlerine yok maşallah...
merveZR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-26-2010, 19:17   #4
Kullanıcı Adı
Mavera
asagi tükürsen sakal, yukari tükürsen biyik misali..
Mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-26-2010, 19:54   #5
Kullanıcı Adı
ak sevda
Alıntı:
merveZR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizim milletimizde bu kafa oldukça kardeşlerimiz zor okur başörtüsü ile..
Beklemiyorlar ki herşey yavaş sağlam ve sırasıyla olsun..
Her şeyi zorlaştırmakta üzerlerine yok maşallah...
aslında size katılmıyorum bir şey yapıldımı tam yapılmalı bu gün sadece üniversitede serbest olsun denilse ve böyle bir karar alınsa.

yarın gündem ve meclis ilköğretim için bu konuya yoğunlaşacak öyle olacağını sanmıyorum.
eğer ilköğretim 8 yıl olmasaydı bunlar yaşanmayacaktı çünkü ortaöğretim için böyle bir uygulama daha rahat olacaktı
ak sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-26-2010, 20:11   #6
Kullanıcı Adı
merveZR
Alıntı:
ak sevda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aslında size katılmıyorum bir şey yapıldımı tam yapılmalı bu gün sadece üniversitede serbest olsun denilse ve böyle bir karar alınsa.

yarın gündem ve meclis ilköğretim için bu konuya yoğunlaşacak öyle olacağını sanmıyorum.
eğer ilköğretim 8 yıl olmasaydı bunlar yaşanmayacaktı çünkü ortaöğretim için böyle bir uygulama daha rahat olacaktı

Başımızda müslümanım diye geçinip, dinsizlerden beter davranan insanlar oldukça herşey sıraya tabi yapılmalı..
Ben üniversitedeyken de çözümlenmek üzereydi başörtüsü sorunu sabah örtülü giren öğrenciler öğlen tekrar başları açtırıldı !
Neden ? İşte bu tip olaylar yüzünden.

Olmuyor, yapılamıyor, izin verilmiyor...
İnanmak istemeseniz de "bizim iznimiz olmadan hiçbirşey yapılamaz bu ülkede" diyen insanların yönetimindeydi bu ülke bir avuç azınlığın yani..

Ama şimdi devir değişti. Pat diye değil, yavaş yavaş sindire sindire yapılıyor herşey, Başbakanımızda bu politikayı izliyor zaten...
Yolu açık olsun inşallah..
merveZR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-28-2010, 16:25   #7
Kullanıcı Adı
İntifada
Alıntı:
ak sevda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

recep tayyip erdoğan 8 yıllık kesintisiz eğitim kediye yavrusunu boğdurma formülüdür kabul etmeyelim dediği zaman bu iş çocuk oyuncağı değil diyenler utansın...
Alt 10-28-2010, 16:28   #8
Kullanıcı Adı
ak sevda
Alıntı:
ak sevda Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı:
AKıncı 34Alıntı:

recep tayyip erdoğan 8 yıllık kesintisiz eğitim kediye yavrusunu boğdurma formülüdür kabul etmeyelim dediği zaman bu iş çocuk oyuncağı değil diyenler utansın...
onlar hiç utanmayı bilmiyor ki
ak sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)