AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 05-09-2011, 22:53   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Standart Rezillik dizboyu
15 yaşında olan bir kız çocuğunu çıkarıp, 45 yaşındaki adamla buluşturan programa ceza...

RTÜK, 15 yaşındaki bir kız çocuğunun karşısına 45 yaşında eş adayı çıkaran evlilik programı nedeniyle, Fox TV'ye 500 bin lira para cezası verdi.

RTÜK, henüz 15 yaşında olan bir kız çocuğunu, evlendirme programına çıkarıp, 45 yaşındaki adamla buluşturan ''Su Gibi'' adlı program nedeniyle, Fox TV'ye 500 bin lira para cezası verilmesini kararlaştırdı. Program, “Yayınların toplumun milli ve manevi değerlerine ve Türk aile yapısına aykırı olmaması” ilkesine aykırı bulundu.

Programda, 1996 doğumlu genç bir kız çocuğunun karşısında eş adayı olarak kendisinden 30 yaş büyük ve 45 yaşında bir adam çıkarılması tepki topladı ve RTÜK'e şikayet yağdı. Kız çocuğunun babası da, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Gazeteport'un edindiği bilgiye göre, RTÜK toplantısında bu konu ele alındı ve para cezasına karar verildi.

RTÜK üyesi Hülya Alp ise, programda yaşananların aynı zamanda Medeni kanuna da aykırı olduğunu vurguladı ve ''Programda hem bir çocuk istismarı örneği sergilenmiş, hem de reşit yaştaki insanların evlenebileceği hükmünü taşıyan yasa ihlal edilmiştir'' dedi.

habervaktim

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-09-2011, 22:54   #2
Kullanıcı Adı
Tarantula_
Bu tür yozlaştırma çalışmaları yapan her kanala astronomik cezalar kesilmesi taraftarıyım. Densizler, Allah'ım Ya Rabbim sen hidayet eyle...! Bunları yayınlayanlar belli... İzleyenlere ve katılanlara ne demeli...!
Alt 05-09-2011, 22:57   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
tnt uçtu zaten,bir yarışma programları var bunların,baktılar ki izlenmiyor,izlensin diye cinselliği ön plana çıkarıyorlar.Duştan çıkmış birisi kamera karşısında giyinirmi ? Geçen akıncıya dedim gel la molotof atalım diye Katılmak isteyen varsa başvuru formunu doldurabilir :p
Alt 05-09-2011, 22:59   #4
Kullanıcı Adı
Tarantula_
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tnt uçtu zaten,bir yarışma programları var bunların,baktılar ki izlenmiyor,izlensin diye cinselliği ön plana çıkarıyorlar.Duştan çıkmış birisi kamera karşısında giyinirmi ? Geçen akıncıya dedim gel la molotof atalım diye Katılmak isteyen varsa başvuru formunu doldurabilir :p
Aman abi dikkat et izleme öyle şeyler tamam Cübbeli hoca dansöz izleyin dedi ama abartmayalım...

Organize işler bunlar... Abi başvuru formunu nerden tedarik edeceğiz...
Alt 05-09-2011, 23:01   #5
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Cübbelim ne derse odur
Yok la izlemiyorum,internetten haberlerini alıyorum ne izlicem deli miyim
Ezel var bak ne güzel aç izle melankolik takıl :p
Alt 05-09-2011, 23:01   #6
Kullanıcı Adı
Seyyah
Devlet nasıl 1920 lerde kültüre el attıysa, toplum mühendisliği yaptıysa,
aksi yönde dolaylı olarak çağımızdada yapmalıdır. Medya özgürlüğüymüş bilmem neymiş.. RTÜK'ün denetimini ve yaptırımlarını ağırlaştırması lazım.
Akparti'nin en büyük özelliği medya'dan korkmadı.
Şimdi onu dizginlemeside lazımdır.
Seyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2011, 23:06   #7
Kullanıcı Adı
Tarantula_
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cübbelim ne derse odur
Yok la izlemiyorum,internetten haberlerini alıyorum ne izlicem deli miyim
Ezel var bak ne güzel aç izle melankolik takıl :p
Tabi ki abi ona ne şüphe...

Aman ağabey biran tırsmadım değil...

O diziye alışamadım gitti gerçi bir bölüm dahi izlemedim ama alışkanlık edemiyorum...

Alıntı:
Seyyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Devlet nasıl 1920 lerde kültüre el attıysa, toplum mühendisliği yaptıysa,
aksi yönde dolaylı olarak çağımızdada yapmalıdır. Medya özgürlüğüymüş bilmem neymiş.. RTÜK'ün denetimini ve yaptırımlarını ağırlaştırması lazım.
Akparti'nin en büyük özelliği medya'dan korkmadı.
Şimdi onu dizginlemeside lazımdır.

Çok haklısın abi...

Ama...
Onlar yapınca devrim oluyor biz yapınca irticai faaliyetlerin odağı haline geliyorsun...
Alt 05-09-2011, 23:13   #8
Kullanıcı Adı
HaArP
'Ruppert Murdock'ın Fox'undan 'Tahrik Kültürü' stratejik Fitnesi !

Biliyorlarki iki kesim var !

a) İslami hassasiyetleri yüksek bir kesime göre İslam'da yaş sınırlaması yoktur...!

b) Laikler'de 'çocuğu yaşındaki kızla ha' anlayışı

Ve anlayış stratejisi üzerinden kamplaştırma ve Laik hassasiyeti hortlatma ! Çünkü biliyor ki bu fitne ''bluğ'' çağı kavramlarıyla tartışmalar sürüp gidecek !!! Deccali bir strateji !

Gizli Mesajıda Peygamberimizin evliliğine dönüşmesine çevirmek ! Alay ediyor aslında !!!
HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2011, 23:35   #9
Kullanıcı Adı
Eşref
Alıntı:
HaArP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
'Ruppert Murdock'ın Fox'undan 'Tahrik Kültürü' stratejik Fitnesi !

Biliyorlarki iki kesim var !

a) İslami hassasiyetleri yüksek bir kesime göre İslam'da yaş sınırlaması yoktur...!

b) Laikler'de 'çocuğu yaşındaki kızla ha' anlayışı

Ve anlayış stratejisi üzerinden kamplaştırma ve Laik hassasiyeti hortlatma ! Çünkü biliyor ki bu fitne ''bluğ'' çağı kavramlarıyla tartışmalar sürüp gidecek !!! Deccali bir strateji !

Gizli Mesajıda Peygamberimizin evliliğine dönüşmesine çevirmek ! Alay ediyor aslında !!!
Din bir bütündür. Kurallarını bilmek ve eksiksiz uygulamak gerekir. Şöyle ki; eğer orucunu tutmazsan, o bereket dolu, lezzet dolu, iftarı da yapmazsın.

Bunlar, din adına bir sofra etrafına oturmuş. Lakin, biz biliriz ki onların sofrası, sıradan bir yemek sofrasıdır. Bırakın onlar bizi taklit edip "iftar ediyoruz" sansınlar. Gerçeklerle yüzleştiklerinde, kıyamet onlara çok acı bir tecrübe olacaktır.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2011, 23:38   #10
Kullanıcı Adı
HaArP
Alıntı:
Eşref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Din bir bütündür. Kurallarını bilmek ve eksiksiz uygulamak gerekir. Şöyle ki; eğer orucunu tutmazsan, o bereket dolu, lezzet dolu, iftarı da yapmazsın.

Bunlar, din adına bir sofra etrafına oturmuş. Lakin, biz biliriz ki onların sofrası, sıradan bir yemek sofrasıdır. Bırakın onlar bizi taklit edip "iftar ediyoruz" sansınlar. Gerçeklerle yüzleştiklerinde, kıyamet onlara çok acı bir tecrübe olacaktır.
Eşref kardeşim MaşaAllah diyorum...
HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)