AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 06-15-2011, 17:04   #1
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
Standart Seçim sonrası ilk anket...
Seçim sonrası ilk anket

12 Haziran günü oy kullanıldıktan sonra yapılan seçim anketinde ilginç sonuçlar çıktı.

İşte A&G'ninseçimanketinden çıkan sonuçlar

Soru: Oyumu ....'e verdim, dediniz. Diyelim ki oy verdiğiniz bu partiye herhangi bir sebepten dolayı oy vermeseydiniz, bu durumda hangi partiye oy verirdiniz, yani ikinci tercihiniz ne olurdu?

- Bugün oyumu AK Parti'ye verdim diyen seçmenlerin %16,5'i AK Parti'ye oy vermeseydim 2. tercihim MHP, %13,3'ü ise Saadet Partisi olurdu demiştir. AK Partililerin %48,7'si AK Parti'den başka bir partiye asla oy vermezdim, 2. tercihim yok demiştir.

-CHPseçmeninin %30,5'i 2. tercihim MHP, %12,6'sıDSPdemiştir.MHPseçmeninin ise %23,0'ünün 2. tercihi CHP, %13,1'inin ise AK Parti'dir. BDP'nin bağımsız adaylarına oy veren seçmenlerin %14,9'u 'ikinci tercihim CHP olurdu' cevabı vermiştir.

Soru: Oy verdiğiniz partinin bu akşam sonuçlar açıklandığında Türkiye genelinde % kaç oy alacağını tahmin ediyorsunuz ?

- Oyumu Ak Parti'ye verdim diyenlerin Ak Parti'nin bu seçimde alacağı oy tahmininin genel ortalaması %50,4'dür. CHP'liler partilerinin %36,6, MHP'liler ise %25 oy alacağını tahmin etmektedir.

- Ak Parti kadınlardan %53,8, erkeklerden ise % 46,2 oranında oy aldı. MHP ve BDP seçmeni ise erkek ağırlıklı. Ak Parti'ye oy veren her 100 kişinin yaklaşık 47- 48'i erkek iken, 52-53'ü kadın. MHP'ye oy veren her 3 kişiden 2'si erkek.

_Ednâ_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)