AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-31-2012, 03:39   #1
Kullanıcı Adı
Ammar
Standart Kur'an Dersi Verilen Binayı Yıktılar!
Konya'nın Karatay ilçesinde bir kişinin kendi arsasında Kur'an dersi vermek için yaptığı 40 metrekarelik oda mahalle sakinlerinin tüm tepkilerine rağmen Belediye ekipleri ve yüzlerce polis eşliğinde yıkıldı.

KONYA - Konya'nın Karatay ilçesinde Ferit Akkuş adlı vatandaşın Başak-Der'e okuma salonu olarak kendi arsasında yaptığı 40 metrekarelik odaya önce yıkım kararı çıktı, ev sahibi polis tarafından taciz edildi. Üzümcü Mahallesi'nde Yenigün sokakta imar izni olmayan çok sayıda ev yerine bu odaya yıkım kararı çıkmasına tepki gösteren mahalle sakinleri ise çözüm bulunmasını istedi ancak belediye ekipleri, bu sabah yüzlerce polis eşliğinde yıkımı gerçekleştirdi.

Buranın Dindar Bir Belediye Tarafından Yıkılması Acımızı İki Kat Arttırdı
Yıkıma tepki gösteren mahalle sakinleri, "Burada çocuklarımız, kızlarımız, kadınlarımız ve tüm gençlerimiz Kur'an-ı Kerim'i öğrenip, İslami anlamaya çalışıyordu. Böyle bir yerin Mevlana'nın kenti olarak bilinen ve sözde dindar AKP'li Karatay Belediyesi tarafından yıkılması acımızı iki kat daha arttırmıştır" dedi.

Mağdur olduğunu belirten Ferit Akkuş ise gerçekleşen yıkımın tüm mahalleliyi üzdüğü gibi kendisini de fazlasıyla üzdüğünü belirterek, "Karatay Belediyesinin yıkımı gerçekleştireceğinden haberim yoktu. Sabah işe giderken yolda ekiplerin geldiğini gördüm, burası için geldiklerini tahmin etmedim. Çünkü belediyenin yaklaşık bir hafta önce gönderdiği tebligatta daha önce kesilen 4 bin 561 TL'nin 15 gün içinde ödenmesi gerektiği belirtiliyor, yıkımla ilgili herhangi bir madde yer almıyordu" sözleriyle şaşkınlığını dile getirdi.

"Böyle Bir Yer Ancak İslam Düşmanları Tarafından Yıkılır"
Gelen tebligatın ardından bir hafta bile geçmeden yıkımın gerçekleştirilmesini manidar bulduğunu ifade eden Akkuş, böyle bir hayır yerinin ancak İslam düşmanları tarafından yıkılabileceğini söyledi.

Ferit Akkuş, "Bugün böyle İslami çalışmalar yapan bir yerin AKP'li Karatay Belediyesi tarafından yıkılması beni ve tüm mahalle sakinlerini derinden sarsmıştır. Ama kendilerini dindar bilip ve oylarımız ile seçtiğimiz Karatay Belediyesinin böyle bir yıkımı gerçekleştirmesi ve bunu kadın, çocuk ve yaşlıların gözü önünde yapması yüreklerde silinmesi güç bir etki yapmıştır.'' dedi.

Hatırlanacağı üzere; Konya merkez Karatay ilçesi Taşra Karaaslan Üzümcü Mahallesi Yenigün sokakta yaptığı 40 metrekarelik tek odaya yıkım kararı çıkaran ve daha sonra TEM polislerinin tacizine uğrayan Ferit Akkuş ajansımıza müracaat ederek başından geçenleri anlatmıştı.

Bu Kadar İmarsız Yapı İçinde Niye 40 Metrekarelik Oda Yıkılıyor
Medrese eğitimi gördüğünü bundan dolayı mahalledeki çocuklara İslami ve Kur'an-ı Kerim derslerinde yardımcı olduğunu ifade eden Ferit Akkuş başından geçenleri şöyle dile getirmişti: "Kadın ve çocuklar sık sık evime ders için geliyordu. Eşim kadınların ben de çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenmelerine yardımcı oluyordum. Bunun için kendi tapulu arsamda 40 metrekarelik bir okuma odası yaptım ve yardımcı olmaları için bir STK'ya başvurdum. Onlar da siz her şeyi resmi prosedüre göre yaptığınız takdirde size yardımcı olabiliriz dediler. Ben de odayı kendi imkânımla inşa ettim. Her hangi bir sorun ile karşılaşacağımı tahmin etmiyordum. Çünkü mahallede 100'den fazla ev var ve bildiğim kadarıyla bunların yalnız 3-5 tanesinin imar izni var.

Odayı bitirdikten sonra belediye ekipleri geldi ve odayı yıkmamı söylediler. Ben de yıllardır burada oturuyorum bu kadar imarsız ev olmasına rağmen sadece çocukların Kur'an derslerine yardımcı olmak için yapılan bu yeri yıkacaklarına bir anlam veremiyorum." demişti.

Akkuş ayrıca bu süreçte TEM polisleri tarafından da rahatsız edildiğini belirtmiş ve "Terörle Mücadele Ekibi'nin yıkımla ne ilgisi var" diye sormuştu. (M. Sait Adiyaman - İLKHA)

Ammar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-31-2012, 04:04   #2
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
İmarsız ha
İmarsız

öyle mi ?
Alt 01-31-2012, 05:30   #3
Kullanıcı Adı
Ammar
Alıntı:
Furkanca Bakış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İmarsız ha
İmarsız

öyle mi ?
öyle diyorlar !

hemde TEM söylüyor TEM'in yıkımla alakası ne isse artık " Akkuş ayrıca bu süreçte TEM polisleri tarafından da rahatsız edildiğini belirtmiş ve "Terörle Mücadele Ekibi'nin yıkımla ne ilgisi var" diye sormuştu."

Konu Ammar tarafından (01-31-2012 Saat 05:35 ) değiştirilmiştir..
Alt 01-31-2012, 12:01   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
İznş mizni cartu curtu yoksa elbet yıkılacak.Ufacık çoluk çocuk giriyor,bir bela gerçekleşse yazık günah.Daha önce Konya da Kuran kursunda kazan patlaması olmuştu,18-20 kadar ufacık beden ölmüştü hatırlamakta fayda var.Hani laikçilerin sevinçten apaçi dansı yaptığı olay,veya 'kaçak kuran kursu' diye yapılan haberler.

Ben tem'in açılımını türkiye emniyet müdürlüğü diye hayal ediyordum la Terörle mücadelemişymiş ?
Alt 01-31-2012, 13:07   #5
Kullanıcı Adı
Ammar
tabii tabi bizim çocuklarımızı bizden çok düşünüyorlar adamı duymadın mı 100 den fazla ev var 5 tane bile ruhsat yoktur diyor. diğerleri çocuk değil mi ? yoksa kuran öğrenenleri çok sevdiklerinden mi ?
Alt 01-31-2012, 13:16   #6
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Ev ile,insanların toplandığı yerler arasında fark var.1 ev yansa veya yıkılsa sadece o evin halkı zarar görür eğer evdeyse.1 ailede en az 4 kişilik,en fazla 8 kişilik de.O kuran kursunda kaç çocuk var ? Çoğuda küçük.Başlarına bir bela gelse,ev yıkılsa,kazan patlasa,kara delik açılsa hem ailelerin başı yanacak hem belediyenin hem devletin,yine apaçi dansı yapacak olan kemalistler türüyecek,yine 'kaçak kuran kursu' diye saçma sapan sanki ayıpmış gibi haberler yapılacak.O Konya da patlayan kursun ardından kaç hafta kafa şişirildi ne çabuk unutuldu ? Bir evin izinsiz mizinsiz olması doğal karşılanabilir göz de yumurlabilir ama bu tür yerler de gözde yumulmaz doğalda karşılanmaz.Her türlü tetbiri almak zorundalar yangına karşı olsun,hırsızlığa olsun,saldırıya olsun,depreme olsun,patlamaya olsun vs.

Camii de mi yokmuş orada ? Camii de yapsınlar eğitimlerini misler gibi.
Alt 01-31-2012, 13:46   #7
Kullanıcı Adı
Ammar
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ev ile,insanların toplandığı yerler arasında fark var.1 ev yansa veya yıkılsa sadece o evin halkı zarar görür eğer evdeyse.1 ailede en az 4 kişilik,en fazla 8 kişilik de.O kuran kursunda kaç çocuk var ? Çoğuda küçük.Başlarına bir bela gelse,ev yıkılsa,kazan patlasa,kara delik açılsa hem ailelerin başı yanacak hem belediyenin hem devletin,yine apaçi dansı yapacak olan kemalistler türüyecek,yine 'kaçak kuran kursu' diye saçma sapan sanki ayıpmış gibi haberler yapılacak.O Konya da patlayan kursun ardından kaç hafta kafa şişirildi ne çabuk unutuldu ? Bir evin izinsiz mizinsiz olması doğal karşılanabilir göz de yumurlabilir ama bu tür yerler de gözde yumulmaz doğalda karşılanmaz.Her türlü tetbiri almak zorundalar yangına karşı olsun,hırsızlığa olsun,saldırıya olsun,depreme olsun,patlamaya olsun vs.

Camii de mi yokmuş orada ? Camii de yapsınlar eğitimlerini misler gibi.
TEM orda olması TeM'in Ev sahibinin yolunu kesmesi eve gitmesi herşeyi değiştiriyor ! yani yazdıklarının hiç birinin umurlarında olmadığının göstergesidir.

ayrıca devlet gitsin cami yapsın onları tutan mı var ! her sokak başında bir cami olsun isteriz.
Alt 01-31-2012, 14:11   #8
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Gözaltı göremiyorum Umur olmasa yıkmazlardı,bu kadar açık net olay
Alt 01-31-2012, 14:42   #9
Kullanıcı Adı
Ammar
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gözaltı göremiyorum Umur olmasa yıkmazlardı,bu kadar açık net olay
onu bende söylüyorum zaten de senin dediğin şekilde umur değil. sen hiç kaçak yada ruhsatsız yıkımlarda TEM gördün mu ? yıkımdan önce TEMin ev bastığını Tehdit ettiğini ve TEM im yol kestiğini gördün mü ?

bu kadar karışık işte...
Alt 01-31-2012, 14:46   #10
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Aga dava açsın olsun bitsin Allah Allah görende TEM içeri girdi kız çocukalrına tecavüz etti sanacak.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)