AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-12-2012, 12:51   #1
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
Smile Namazını camide kıl, puanını topla :)
Namazını camide kıl, puanını topla
12 Şubat 2012 / 12:36

İzmir’de bir camide, ‘Namazını camide kıl, puanını topla, ödülü kap’ sloganıyla ödüllü yarışma düzenlendi.

İzmir’de bir camide, ‘Namazını camide kıl, puanını topla, ödülü kap’ sloganıyla ödüllü yarışma düzenlendi. Bayraklı İlçe Müftülüğü’ne bağlı Beşkubbeli Camii’nde ilköğretim ve liseli öğrencileri kapsayan yarışmada, birinci olana dizüstü bilgisayar, ikinciye bisiklet, üçüncüye çeyrek altın, dördüncü ve beşinciye mp3 çalar verilecek.

Bayraklı Müftüsü Adem Dobur, “Bugünün gençleri, inanç ve ibadetlerimiz konusunda biraz maneviyattan yoksun yaşamaktadır. Bu da kendini bilmez, başıboş ve amaçsız bir nesil yetişmesine yol açmakta, toplum mânen çürümektedir. Etrafımızdaki gençlerin birçoğu, amaçsızca ve madde düzenine dayalı bir halde yaşamaktadır. Camilerimize gelen gençler ise çok az. İnanıyoruz ki gençlerimiz, camilerimizle buluşursa manevî kimliklerine bürünüp kendilerine çeki düzen verecekler. Bunun her camide olmasını arzu ediyor ve destekliyoruz. Ayrıca camiye birlikte gelen dedeyle torununun fotoğrafını çekiyor, internet sitemize koyuyoruz.” dedi.

SABAH NAMAZINDA GENÇ YOKKEN ŞİMDİ BİR BUÇUK SAF OLUYOR

Kampanya hakkında bilgi veren Beşkubbeli Camii müezzin kayyumu Yasin Güngör, yarışmayı imam hatip Rıza Kara ile birlikte yürüttüklerini, ödüller için sponsor bulduklarını söyledi. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin form doldurduğunu belirten Güngör, “Genç ihtiyar, zengin fakir, amir memur demeden bütün insanların bir araya geldiği, aynı safta omuz omuza Allah’ın huzuruna durdukları yegâne mekânların camilerimiz, toplumumuzun geleceğinin de gençlerimiz olduğunu düşünerek bu işi başlattık. 3 Şubat’taki Mevlid Kandili’nde başlayan müracaatların ardından 60 gün sürecek yarışmada en çok puan toplayıp dereceye giren öğrenciler, ödüllerine Kutlu Doğum Haftası’nda kavuşacak. Eskiden sabah namazında bir genç bile yokken şimdi yaklaşık bir buçuk saf oluşuyor. Bize 70 müracaat oldu. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazları, tatiller ve Pazar günleri için ayrı puanlama yapılıyor. Birinci kategori katılımcılar ilköğretim 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf, ikinci kategoridekiler lise 1, 2, 3 ve 4. sınıf kız ve erkek öğrenciler olacak. 60 gün sürecek yarışmada en çok puana ulaşıp dereceye girenlerden birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere çeyrek altın, dördüncü ve beşincilere mp3 çalar, yarışmaya katılan herkese kitap, namaz takkesi veya başörtüsü gibi hediyeler vereceğiz.” şeklinde konuştu.
Cihan

_Ednâ_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-12-2012, 12:56   #2
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
çok güzel bir yarışma olmuş, darısı diğer camilere
çocuklara yönelik olması daha anlamlı yapmış
izmirde olmasıda,izmir adına çok umutlandırıcı gerçektende
Alt 02-12-2012, 14:12   #3
Kullanıcı Adı
ali1986
Alıntı:
_duygu_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok güzel bir yarışma olmuş, darısı diğer camilere
çocuklara yönelik olması daha anlamlı yapmış
izmirde olmasıda,izmir adına çok umutlandırıcı gerçektende
sizin o taraf peygamberler diyarımı izmir adına umutlandırıcı ne demek yaa neyse izmirede gelecek akp zaten yakındır o zaman bir ayağımızı cennete atmış oluruz öteki tarafta sorduklarında izmirden geliyorum akpli belediye diye torpil yaparlar belki kendinizi ve memleketinizi din konusunda bişey zandetmekten vaz geçin lütfen birde yetiştireceğiniz nesil ödülle namaz kıcaksa devlet adamı olduğunda rüşvetle iş yapacak oda güzel ağaç aşken eğilir

Konu ali1986 tarafından (02-12-2012 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir..
ali1986 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-12-2012, 15:04   #4
Kullanıcı Adı
Mavera
Alıntı:
ali1986 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sizin o taraf peygamberler diyarımı izmir adına umutlandırıcı ne demek yaa neyse izmirede gelecek akp zaten yakındır o zaman bir ayağımızı cennete atmış oluruz öteki tarafta sorduklarında izmirden geliyorum akpli belediye diye torpil yaparlar belki kendinizi ve memleketinizi din konusunda bişey zandetmekten vaz geçin lütfen birde yetiştireceğiniz nesil ödülle namaz kıcaksa devlet adamı olduğunda rüşvetle iş yapacak oda güzel ağaç aşken eğilir

insalah ak parti izmire gelirde izmirin gavurlugu gider .. ama bazen diyorum ki bu izmirlilere arsenikli su, kötü yollar, düzensiz yapilasma, kirli deniz müstehak..
Mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-12-2012, 15:23   #5
Kullanıcı Adı
ak sevda
güzel bir yarışma
emeği geçenlerden Allah razı olsun
ak sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-12-2012, 15:27   #6
Kullanıcı Adı
ali1986
Alıntı:
Mavera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
insalah ak parti izmire gelirde izmirin gavurlugu gider .. ama bazen diyorum ki bu izmirlilere arsenikli su, kötü yollar, düzensiz yapilasma, kirli deniz müstehak..
tüm memleketi DÜZelttiler bize izmiri düzelsinler diyosun sende haklısın ama biz memnunuz yaa
Alt 02-12-2012, 15:29   #7
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
Alıntı:
benim sözlerimde art niyet görmeniz, bakış açınızın art niyetindendir...
bazı illerimizde iflah olmayan maneviyat söz konusu, edirne, izmir, antalya vs ... iflah olmama durumuna binaen söylediğim bir söz...
nereye çekerseniz çekin görünen köy kılavuz istemez...
Alt 02-12-2012, 15:38   #8
Kullanıcı Adı
ali1986
Alıntı:
_duygu_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim sözlerimde art niyet görmeniz, bakış açınızın art niyetindendir...
bazı illerimizde iflah olmayan maneviyat söz konusu, edirne, izmir, antalya vs ... iflah olmama durumuna binaen söylediğim bir söz...
nereye çekerseniz çekin görünen köy kılavuz istemez...
parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler ben sadece memlekete bakarak yorum yapmanıza tepki gösterdim insanların içini bilemezsiniz ben konak meydanında başörtülü bi kızı uygunsuz vaziyettede gördüm ve polise şikayet ettim bu durumda izmirin bir suçu yok insan işte beşer şaşar
Alt 02-12-2012, 16:02   #9
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
Alıntı:
parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler ben sadece memlekete bakarak yorum yapmanıza tepki gösterdim insanların içini bilemezsiniz ben konak meydanında başörtülü bi kızı uygunsuz vaziyettede gördüm ve polise şikayet ettim bu durumda izmirin bir suçu yok insan işte beşer şaşar
başörtülü kızı uygunsuz görmenizle pek ilişki kuramadım
parayla imanın kimde olacağı belli olmaz gibi klişe sözlere göre değil,
''Allah sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar" hadisi şerifine itibar edenlerdeniz,
onun için kimseyi dış görünüşüne ve bulunduğu yere mekana göre yargılamak elbette haddimize değil...
söylediğimden aksine bir anlam çıkararak haksızlık yaptınız...

Konu _Ednâ_ tarafından (02-12-2012 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir..
Alt 02-12-2012, 17:00   #10
Kullanıcı Adı
ali1986
aslında bende sizin son yazdığınızla aynı şeyi söylüyorum ama arada bir anlaşamamazlık var demek istediğim insanın kalbi onu siz yada ben göremem allahın işi o yüzden insanlara dinsiz demek yada çok dindar demek bizim haddimiz değil

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)