AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 03-30-2011, 17:43   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Standart Şivan Perwer PKK'yı Çizdi

Çocuklarınıza sahip çıkın okutun. Bunlar gibi soytarı olup kendi halklarına saldırmasınlar. Bize terbiyeli bilgili akıllı çözüm üreten gençler lazım.

30 Mart 2011 / 10:08

Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın Den Haag kentinde Kürt derneklerinin organize ettiği konseri bastı. Daha önce PKK tarafından tehdit edilen Şivan Perwer, polis hoparlöründen PKK yandaşlarına, “Çocuklarınıza sahip çıkın okutun. Bunlar gibi soytarı olup kendi halklarına saldırmasınlar” sözleriyle tepki gösterdi.

Artık yeter ayıptır

PKK yandaşı yaklaşık 200 kişi, geçtiğimiz pazan günü Hollanda'danın Den Haag kentindeki Nevruz kutlamalarını bastı. Kürt sanatçı Perwer'in konser vereceği etkinliği sabote etmek için içeriye girmek isteyen grup alınmayınca sahte bomba ihbarı ile şenlik havasına gölge düşürdü. Ancak Perwer'i dinlemeye gelen yaklaşık 2 bin kişi dağılmayınca Hollanda polisi çareyi, Perwer'i kalabalığa hitap etmek için çağırmakta buldu. Polis otosunun hoparlöründen vatandaşlara seslenen Perwer, kutlamaları zehir eden PKK'lılara sert tepki gösterdi. Olay çıkarmak isteyenleri 'soytarı' diyerek kınayan Perwer, şunları söyledi: “Biz halaya duracaktık. Bunlar bizi bütün dünyaya rezil etti. Ayıptır, artık yeter günahtır. Bu tarz şeyleri bırakın. Ben halkımın dostuyum. Ben sizin işçiniz ve Şıvanınızım. Sizden bir ricam var. Çocuklarınıza sahip çıkın okutun. Bunlar gibi soytarı olup kendi halklarına saldırmasınlar. Bize terbiyeli bilgili akıllı çözüm üreten gençler lazım. Nevruzlarını gecelerini yıkan değil.” Daha sonra 4 Kürtçe şarkısını hoparlörden okuyan Perwer, kalabalığın dağılmasını sağladı.

Kanlı 1 Mayıs'ı hatırladım

Konseri organize eden kuruluşlardan Hollanda Komkar Başkanı Sidar Bingöl de PKK yandaşlarının geceyi sabote etmek istediğini anlattı. Perwer nezdinde Nevruz'un hedef alındığını aktaran Bingöl, “Bu saldırı dominant ve 'bana biat edeceksin' kültürünün eseridir. O gece bana kanlı 1 Mayıs olaylarını hatırlattı. Çünkü o günü yaşadım ve insanlar ezilerek can vermişti. Vatandaşlar bayram elbiselerini giyerek gelmişti. Biz yeni Dehak'lar için uğraşmıyoruz. Diktatörlerin çağı bitti. Şivan orada bu provokasyonu protesto etti ve 4 tane türkü söyleyerek gece 11'e kadar bekleyenlerin dağılmasını sağladı” dedi.

Bugün

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-30-2011, 17:46   #2
Kullanıcı Adı
Eşref
Helal olsun
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-30-2011, 17:59   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Cigerim benim
İnşallah pes etmez.
Alt 03-30-2011, 18:57   #4
Kullanıcı Adı
Seyyah
Hani hep duyuyoruz ya aydınlar aydınlar...
İşde sana adam gibi aydın, hani bu aydınada kulak verin...
Seyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-30-2011, 20:42   #5
Kullanıcı Adı
Gönülden
Topluma hitap eden sanatcılardan böyle açıklamaların gelmesi yerinde olmuş...adam Kürt onun programını bile yapmasına izin vermiyorlar...herkes amacını yavaş yavaş ortaya döküyor...bir zamanlar Şivan'nın üzerinde siyaset yapıp konuşanlar bugün onun özgürlük dairesine göz dikmiş haldeler

Gönülden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-31-2011, 01:46   #6
Kullanıcı Adı
ALmi´
Helal olsun adama.
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-31-2011, 10:33   #7
Kullanıcı Adı
LâHuTî
Valla da billa da helal olsun işte budur!
LâHuTî isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)