AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-25-2012, 19:30   #1
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Thumbs up Burkay, Karayılan'a Cevap Verdi !

Murat Karayılan'a yazılı bir açıklamayla cevap veren Burkay, "PKK, halkın gerçekleri öğrenmesinden korkuyor." dedi.
PKK'nın lideri Murat Karayılan, 30 yıllık sürgünün ardından Türkiye'ye dönen Kemal Burkay'a ağır hakaretlerde bulundu. Karayılan, geçtiğimiz hafta TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na PKK'nın kuruluş süreciyle ilgili bilgi veren Burkay'ı ajan ilan etti. ANF'ye konuşan Karayılan, "Fedaice direnen Kürdistan halkına karşı zerre kadar saygı duymadığı gibi gelmiş bir de AKP'nin kucağına oturmuş. (...) Bu kadar ahlaksızlık, alçaklık, bu kadar şerefsizlik ve palavra olmaz ki! Bunun tek bir tanımı vardır. Bu ihanet ve şerefsizliktir. Kendisi ajanlık pozisyonundadır." şeklinde konuştu.

Kemal Burkay, Karayılan'ın sözlerine yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Burkay, şu ifadeleri kullandı: "PKK çevrelerinin son günlerde bana karşı yürüttükleri düzeysiz, yalana dayalı karalama kampanyasının farkındalar. Fırat Haber Ajansı (ANF) bu işin başını çekiyor, tipik soğuk savaş yöntemlerini kullanıyor. Belli ki Öcalan yakalanıp İmralı'ya konduktan sonra, varılan uzlaşmayla, ya da vaat edilen 'hizmetin' bir ürünü olarak, bu ajansın başına da derin devletin güvenilir elemanları yerleştirilmiş. Elimde silah yok. PKK gibi, devrimci ve yurtsever örgütlere, kişilere, örgüt içindeki farklı seslere, bizzat halka karşı silah kullanmadım. Çok şükür elim temizdir. Benim tek silahım düşüncelerim. Gerçekleri söylüyorum. Ülkeye döndükten sonra da yaptığım budur. Ama PKK da sömürgeci-militarist güçler gibi işte bundan korkuyor. Korkmakta haksız sayılmazlar. Bu bayların en korktukları şey halkın gerçekleri öğrenmesidir. Ama dertlerine derman yok. Halk eninde sonunda gerçekleri öğrenecek. Bu süreç başlamıştır."

Kemal Burkay, PKK ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan terör alt komisyonuna ifade veren Burkay, PKK'nın 1977 yılında derin devlet tarafından kurulduğunu, 1980'den sonra ise Suriye'nin kontrolüne girdiğini aktarmıştı. Burkay, örgütün elebaşısı Abdullah Öcalan'ın ise yakalandığı 1999 yılından sonra Ergenekoncu komutanlar tarafından yönlendirildiğini söylemişti.

Zaman

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-25-2012, 20:02   #2
Kullanıcı Adı
İntifada
bi şekilde burkay gibi isimlerin sesini daha çok duyurması sağlanmalı...
Alt 01-25-2012, 20:19   #3
Kullanıcı Adı
Yıldırım
Alıntı:
"...Elimde silah yok. PKK gibi, devrimci ve yurtsever örgütlere, kişilere, örgüt içindeki farklı seslere, bizzat halka karşı silah kullanmadım. Çok şükür elim temizdir. Benim tek silahım düşüncelerim. Gerçekleri söylüyorum. Ülkeye döndükten sonra da yaptığım budur. Ama PKK da sömürgeci-militarist güçler gibi işte bundan korkuyor. Korkmakta haksız sayılmazlar. Bu bayların en korktukları şey halkın gerçekleri öğrenmesidir. Ama dertlerine derman yok. Halk eninde sonunda gerçekleri öğrenecek. Bu süreç başlamıştır."
Gerçekten güzel bir cevap.
Kemal Burkay konusunda hep içimden bir "acaba" diyordum ama gün geçtikçe samimiyetine ve yarınları için çaba gösterdiğine inanıyorum.
Kemal Burkay belki bir ilkti ama bundan sonra bu tarz insanların sayısının artması hepimiz için hayırlı olacaktır.
Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-25-2012, 21:24   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Bir ara çıkıp özerlik mözerklik ayrı devletçilik diyordu
Sinsilik var bunda,fena tilki,az kurnaz değil,çok kaçal,biraz da akbaba
Alt 01-25-2012, 21:31   #5
Kullanıcı Adı
onurcan
ilk geldiği günlerde pek bir güven vermiyordu bana ama gerçekleri anlamaya başlamış vesselam...
onurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-25-2012, 21:37   #6
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Yok hacı tilki bu,geldiğinde dedi 'silahsızda bölünme talebi istenebilir' diye ki bunun yapılması gerektiğini söyledi,ee haliyle destekçisi bununda.Onun kafasında da bölünme talebi var.Aynı terane aynı kaka aynı koku.Tek farkı kurumuş biraz
Alt 01-25-2012, 21:50   #7
Kullanıcı Adı
EZEL
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir ara çıkıp özerlik mözerklik ayrı devletçilik diyordu
Sinsilik var bunda,fena tilki,az kurnaz değil,çok kaçal,biraz da akbaba
Aynı fikirdeyim ...
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)