AK Gençliğin Buluşma Noktası
Şiir Şairler, şiirler ve öz geçmişleri.

Stil
Seçenekler

Alt 01-05-2009, 16:54   #1
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
Standart Küçük Şeyma'nın Ağlatan Filistin Şiiri.. --Mutlaka Dinleyin--..

Küçük Şeyma'nın ağlatan Filistin şiiri Video

İsrail, kadın, çocuk demeden Filistin'e bombalar yağdırırken küçük Şeyma, Filistinli çocukların duygularına tercüman oldu. Göz yaşlarının sel olduğ o şiir:

İki yıl önce İstanbul’da Filistin ve Lübnan yararına düzenlenen gecede okuduğu şiirle herkesi gözyaşlarına boğan Şeyma’nın o şiiri Kanal 7 Haber Saati’nde tekrar yayınlandı.
İzleyenleri derinden etkileyen şiire tekrar ulaşmak, bir daha dinlemek isteyenler için şiiri yayınlıyoruz.

VİDEO İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN>>>

“Ben Filistinli çocuğum, yoksul aç… Bir dilim ekmeğe, bir yudum suya muhtaç…” diyen Şeyma’nın “Ben Filistinli Çocuk” adlı şiiri:

Beylerbeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-05-2009, 17:19   #2
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
arkadaşlar dinlemeyen kalmasın. daha önce birçok TV kanalında anahaberde yayınlanmıştı. çok ilgi gördüğü için internete verildi. mutlaka dinleyin küçük Şeymayı.
Alt 01-05-2009, 18:55   #3
Kullanıcı Adı
reyAKbay
Allah razı olsun paylaşım için.Tüylerim diken diken,yüreğim paramparça...Şuan ki duygularımı yazıya dökmek çok zor...Diyebileceğim tek şey Allah yar ve yardımcıları olsun...Dualarımız,desteğimiz,yüreğimiz onlarla...
reyAKbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2009, 19:25   #4
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
şiiri dinleyipte ağlamayan veya gözleri dolmayan var mı? gerçekten çok etkileyici
Alt 01-05-2009, 19:34   #5
Kullanıcı Adı
Beritan
bu çocukları görünce israile daha bi öfkeleniyorum...Allah kahretsin israili....
Beritan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2009, 20:00   #6
Kullanıcı Adı
rukayye
kelimelerin tükendiği zamanlardayız...ne yazsam az geliyor...
rukayye isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2009, 21:08   #7
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
Alıntı:
Ümmü_Seleme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu çocukları görünce israile daha bi öfkeleniyorum...Allah kahretsin israili....

amin inşallah.
Alt 01-05-2009, 21:18   #8
Kullanıcı Adı
rukayye
Bana bir masal anlatsana baba!
Hani, çocukların bombasız bir gökyüzünde uçurtmalarını uçurabildiği; rengârenk oyuncaklarla oynayabildiği; akşamları bembeyaz yataklarında annelerinin söylediği ninnilerle, kansız, savaşsız rüyalara dalabilen çocukların olduğu masalları anlat bana...

(Uygunsuz kelime. Yönetimle irtibata geçiniz)Sahi, var mıdır baba böyle bir yer? Yani çocukların ağlatılmadığı, öldürülmediği, sapan taşsız diyarlar? Benim için bir masal ülkesi olan böyle diyarlar var mıdır baba?
Ne bileyim işte... Ben savaşların çocuğuyum! Filistinli, Çeçenistanlı, Bosnalı veya başka bir ırktan... Ne fark eder ki? Ben bir çocuğum işte! Bombaların gölgeleri altında, elinde sapan taşlarıyla, neyin mücadelesini yaptığımı bile tam olarak bilemeyecek bir çocuğum! Nerden bileyim oyuncakları, uçurtmaları, annelerin söylediği ninnileri... Ben... Ben, bunları bilmem ki! Ben savaşı bilirim, bombaları, sapan taşlarını, her gün ölümle burun buruna gelmenin ne demek olduğunu bilirim... Çünkü bunları öğretti büyüklerim bana. Bir de annesizliği çok iyi bilirim baba!
Biliyor musun baba? Dün rüyamda annemi gördüm. Bembeyaz elbiseler içinde gülümsüyordu bana. Koşup sarıldım... Sarıldım doyasıya... Tıpkı, bir düşman askeri annemi öldürmeden önceki gibi... Yani hayattayken, bomba seslerinden korkup, annemin kucağına sığındığım zamanki gibi sarıldım anneme.
Neden baba? Neden annesizim ben? Neden annesiz, babasız, evsiz benim ülkemdeki çocuklar? Savaş... Savaş neden baba? Bu savaşlar, ölümler, yıkımlar ve ayrılıklar neden?
Hadi baba, bir masal anlat bana!
Tüten bir bacası olsun masaldaki evlerin ve içinde çocuklar olsun rengârenk oyuncaklarla oynayan... Sonra kocaman bir bahçesi olsun çiçeklerle dolu. Bisiklet sürsün çocuklar, çiçekler içinde. Ama sakın girmesin o bahçeye askerler. Savaşlar ve bombalar olmasın anlatacağın masallarda...
Bak baba! Toprağa çizdiğim şu eve bak! Tıpkı bizim yıkılmadan evvelki evimiz gibi... Bak bir de bacası var, tüten bir bacası. Bu da kardeşim ve ben... Sahi, kardeşim... Kardeşim de artık yok değil mi baba? Ne istemişlerdi ondan? Ve hala ne istiyorlar biz çocuklardan?
Baba bak şu ellerime! Bak nasıl da kararmış... Ellerim kanıyor baba, ellerim! Baba, başka çocukların da elleri benim ki gibi nasır tutmuş mudur? Onların da ellerinde taşlar ve sapan var mıdır düşmanlardan korunmak için kullandıkları?
Biliyorum, ben savaşların çocuğuyum. Ben Filistinli, ben Bosnalı, ben Çeçenistanlı... Ne fark eder ki? Ben, savaşın tam ortasında büyüyen eli sapan taşlı bir çocuğum işte!
Boş ver baba! Boş ver artık masalları! Sen, sen ver elime taşları, bir de sapanımı... Atayım her bir taşı sonsuz karanlıklara... Ve attığım her taş yok etsin düştüğü yeri...
Taşlardan birini; annemi benden ayıran bombalara, mermilere, silahlara atayım ve onları yapan kirli ellere...
Bir diğerini, çocukluğumu bu savaş meydanlarında öldüren katillere atayım...
Bir diğerini, bizleri evimizden, ailemizden ayıran, onları yıkan tanklara atayım...
Bir diğerini daha atayım tam savaşların ortasına...
Ve bir daha, bir daha...
Elimdeki taşlar bitmeden, savaşlar bitmiş olsun baba!
Hadi baba! Doldur taşları avucuma!
İrem (alıntıdır)
Alt 01-05-2009, 21:18   #9
Kullanıcı Adı
rukayye
okuyunca bu şiirle uyacağını düşündüm...

Konu rukayye tarafından (01-05-2009 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir..
Alt 01-05-2009, 21:56   #10
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
Alıntı:
rukayye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
okuyunca bu şiirle uyacağını düşündüm...

eline sağlık..

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
akparti forum, filistinli çocuk, küçük şeyma, şiir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)