AK Gençliğin Buluşma Noktası
Önden Giden Atlılar Önlerinde okyanus, Kızgın bir çöl arkada, Asıl içlerindedir, Zaptedilmez bir deniz, Önden giden atlılar...

Stil
Seçenekler

Alt 06-17-2009, 09:44   #1
Kullanıcı Adı
elif zeynep
Standart Sigarayı Kurtarın Sigarayı
Edebiyata düşkünlüğü ile tanınan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şener, ünlü şair Necip Fazıl ile ilgili ilginç anılarını da anlattı. 15 yıllık siyaset hayatında birçok kez konuşma yapan Şener, ilk konuşmasını Necip Fazıl’ın konferansında yaptığını söyledi. İşte Şener’in unutamadığı Necip Fazıl ile ilgili iki anısı:

‘SİGARAYI KURTARIN’

“1976 ya da 1977 yılıydı. Sivas’ta edebiyat okuyordum. Sivaslı bir grup genç olarak, Necip Fazıl’ı Sivas’a konferansa çağırdık. Üstadı getiren organizasyonda ben de vardım. Necip Fazıl konuşmasına başlamadan önce, topluluğu hazırlama görevi bana verildi. Ve ben Necip Fazıl konferansa başlamadan önce, salonda bulunanlara Necip Fazıl ile ilgili bir konuşma yaptım. Bu, benim kalabalığa yaptığım ilk konuşmadır. Konuşmamı yaparken, arkadaşlar Necip Fazıl’ın hazır olduğunu belirtip, konuşmamı bitirmemi istediler. Necip Fazıl ise, konuşmamı beğendiği için, ‘bırakın konuşmaya devam etsin’ demiş.”

“Necip Fazıl’ı Sivas’a geldiğinde bir otele yerleştirmişler. Biz de bir ihtiyacı olup olmadığını öğrenmek için, odasında ziyaret ettik. Baktık, Necip Fazıl konferans metnini hazırlıyor. Masanın üzerinde konferans notları, çay ve sigarası vardı. Bir anda çay döküldü. Hepimiz birden notları kurtarmak için koşturduk. Hep birimizin bir kağıdı tutmaya çalıştığını gören Necip Fazıl bize, “bırakın notları sigarayı kurtarın sigarayı’ diye bağırdı.”

24 ARALIK 2005 Akşam Gazetesi

elif zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-17-2009, 09:48   #2
Kullanıcı Adı
Acil Servis
Evet sigarayı kurtarın. Ama maalesef ki, ÖTV ve KDV deki indirimin devam etmesini sağlayan hükümet sigaraya 50 kuruş zam yapıcak. Yani sigara kurtulmuyor.
Acil Servis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:50   #3
Kullanıcı Adı
Terennüm
işte iki farklı bakış açısı....
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:53   #4
Kullanıcı Adı
LeyaL
Sigarayı kurtarın

Üstadın her kelimesine hayranım..Ah şu sigara içmeseler ne olur anlamıyorum..

Teşekkürler paylaşımdan ötürü ilk kez okudum üstad hakkında bu türde birşeyi..
LeyaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:53   #5
Kullanıcı Adı
elif zeynep
Alıntı:
adem etyemez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
işte iki farklı bakış açısı....
elif zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:54   #6
Kullanıcı Adı
Gökmen
Necip FAZIL gibi bir muhterem bunu söylediyse şayet ALLAH c.c sigra içenlerin yardımcısı olsun ve bu zilletten (alçalmadan) onları en kısa zamanda kurtarsın demekten başka bir şey diyemiyorum...
Gökmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:56   #7
Kullanıcı Adı
Acil Servis
NFK'nin edebiyatını seven siz islamcı kesim. Soreuyorum kaçınız bir NAZIM HİKMET, bir ATİLLA İLHAN, bir AZİZ NESİN gibi dünyaca kabul görmüş yazarları okudunuz veya hiç içinizden bu üç yazardan birini okuyan var mı?
Acil Servis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:56   #8
Kullanıcı Adı
Milli Görüş'lü
Sigaraya Zammı sonuna kadar destekliyorum.. İngilteredeki gibi olsun .. en son hatırladığım 1 paket 6£ falandı.. yani 12-14 lira falan.. kimse sigara içmesin ne güzel olur.. Ekonomi bile bir nebze olsa iyileşir.. Zira Senelik sigara masraflarımız 20Milyar $'ı buluyor malesef !...

Not: Ben 5 sene aktif olarak sigara içimiş ve hamdolsun bırakabilmiş birisi olarak konuşuyorum
Milli Görüş'lü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:57   #9
Kullanıcı Adı
Terennüm
Alıntı:
Acil Servis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
NFK'nin edebiyatını seven siz islamcı kesim. Soreuyorum kaçınız bir NAZIM HİKMET, bir ATİLLA İLHAN, bir AZİZ NESİN gibi dünyaca kabul görmüş yazarları okudunuz veya hiç içinizden bu üç yazardan birini okuyan var mı?
evet var peki sen hiç okudunmu?
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2009, 09:59   #10
Kullanıcı Adı
Milli Görüş'lü
Alıntı:
Acil Servis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah size feraset versin... ! Siz islamcı olmayan kesim..
Milli Görüş'lü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)