AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti Haberler - AK Parti Duyurular AK Parti Haberleri, AK Parti Duyuruları, AK faaliyetler ile ilgili tüm haberleri burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 10-18-2009, 17:23   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart Siyaset Akademisi Büyük Süprizlerle Geliyor![5.Dönem]

Siyaset Akademisi Demokratik Açılım, Uluslararası İlişkilerde Stratejik Derinlik ve Ekonomi başlığı altında 19 Ekim 2009 tarihinde eğitim faaliyetine başlayacaktır..
EĞİTİM YAPILACAK İLLER;
ANKARA, İSTANBUL AVRUPA, İSTANBUL ASYA, BURSA, KOCAELİ, ANTALYA, İZMİR, ADANA, SAMSUN, DİYARBAKIR, MALATYA, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, KAYSERİ, KONYA, BATMAN, TRABZON, MARDİN, MERSİN, ŞANLIURFA, EDİRNE, NİĞDE, ADIYAMAN, AFYON, AĞRI, NEVŞEHİR, TEKİRDAĞ, K.MARAŞ, MUĞLA, ORDU, UŞAK
illeridir. Bu illerde eğitimler 19 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında başlayacak ve 31 Aralık itibariyle sona erecektir.
Kayıtlar il başkanlıklarından yapılacaktır

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-18-2009, 17:25   #2
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz

AK Parti Siyaset Akademisi yeni dönemde kapılarını birbirinden ünlü isimlerle açmayı planlıyor. Parti yönetimi "demokratik açılım"ların ağırlıklı olarak konuşulacağı bu dönemde ders vermeleri için 140 kişilik davetli listesi hazırladı. Listede MHP kökenliler kadar solun önemli isimleri de bulunuyor. Eski Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Nabi Yağcı da davetliler arasında. Bir diğer sürpriz konuk DEHAP Genel başkanlığı da yapmış olan Murat Bozlak. Yine Kürt aydınlardan Ümit Fırat da listede. CHP'li eski milletvekili, ünlü sanatçı Zülfü Livaneli de davetliler arasında yer alıyor. Siyaset Akademisi'nin bir de yabancı davetlisi var. Türkiye-AB Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk.
Siyaset Akademisi'nde ders vermesi teklif edilecek isimler arasında demokratik açılıma açık destek veren Sezen Aksu ile mizah dünyasının iki büyük yeteneği Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan gibi sanatçılar da bulunuyor. Bilim dünyasında "hocaların hocası" olarak bilinen Prof. Dr. Kemal Karpat, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Şerif Mardin gibi üç önemli isim yine davetliler listesinde. Türkiye'ye Nobel Ödülü kazandıran yazar Orhan Pamuk da listede unutulmamış. Davetli listesinde bir de siyasî parti genel başkanı bulunuyor. Yaşayan en büyük şairlerden olan, aynı zamanda Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, AK Parti'nin Siyaset Akademisi'nde ders vermeye çağrılıyor.
Her kesime açık olan Siyaset Akademisi'nde AK Partili bakanlar, parti yöneticileri ve bazı milletvekilleri ders vermeye devam edecek. Ahmet Davutoğlu (Dışişleri), Egemen Bağış (Devlet), Nihat Ergün (Sanayi ve Ticaret), Taner Yıldız (Enerji ve Tabii Kaynaklar), Sadullah Ergin (Adalet) ders verecek bakanlardan. Hüseyin Çelik, Ömer Çelik, İhsan Arslan gibi vekiller ile eski bakanlardan Korkut Özal da listenin dikkat çeken isimlerinden.
Siyaset akademisine davet edilecek siyasetçi, akademisyen, gazeteci kadrosunda yer alan diğer isimlerden bazıları şöyle: Prof. Dr. Ergun Özbudun, Prof. Dr. Nilüfer Göle, Prof. Dr. Murat Belge, Prof. Dr. Atilla Yayla, Prof. Dr. Toktamış Ateş, Prof. Dr. Naci Bostancı, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. İhsan Dağı, Aydın Menderes, Çetin Altan, Cengiz Çandar, Ekrem Dumanlı, Etyen Mahcupyan, Dengir Mir Mehmet Fırat, Hasan Cemal, Sevan Nişanyan.
Siyaset Akademisi'nden 338 belediye başkanı çıktı 'Siyaset yerelde başlar' sloganıyla 81 ilden yaklaşık 20 bin katılımcıya eğitim veren Siyaset Akademisi'nin koordinasyonunu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç yürütüyor. Katılımcılar arasında farklı meslek ve siyasî görüşten isimler bulunuyor. Siyaset Akademisi'ne katılanlar arasından şu ana kadar 6 il, 132 ilçe ve 200 belde belediye başkanı çıktı. ZAMAN
Alt 10-18-2009, 23:20   #3
Kullanıcı Adı
xhidayet
Ben bu yılda müracaat edeceğim, yine "para" isterlerse kesin döveceğim...
Yetti artık ya?!!..
xhidayet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-19-2009, 12:09   #4
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alıntı:
xhidayet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bu yılda müracaat edeceğim, yine "para" isterlerse kesin döveceğim...
Yetti artık ya?!!..
'Kesin'diye bir ibare söz konusu değil güzel kardeşim.Durumunu güzel bir şekilde dile getirdiğin vakit seve seve seni kabul edeceklerdir.
Alt 10-19-2009, 12:35   #5
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Şu dönem itibari ile büyük illerimizde eğitim startı verildi.İllerinde akademi açılmayan gönüldaşlarımız isterlerse en yakın çevre illerden birinde eğitim faliyetlerine katılabileceklerdir..Şimdi Yalçın Hocamızı Bursa veyahut Eskişehir'de konuk edebiliriz imkanları el verirse şayet
Alt 10-19-2009, 13:34   #6
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Bursa ilimizde ders zili 28 Ekim'de çalıyor.İlk dersimize Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcümüz Cemil Çiçek katılacaklardır.
Alt 10-19-2009, 13:52   #7
Kullanıcı Adı
çalıkuşu
siyaset akademisine katılmayı herkes istiyordur eminim ama azönce neymşş nasıl kayıt olunuyormuş diye baktımda sizden bi özgeçmiş istiyorlar birde kayıt kabul formu.kayıt kabul formunda yazanlar ise geçmişte nerelerde okuduğunuz,en son mezun olduğunuz okul işiniz göreviniz vs vs.buraya katılmak isteyen binlece kişi var ve istenilen yeterliliklerden hiçbirine görünürde sahip olmayan kişiler var ama sadece o formda yazılı olmayanlara sahip olmadığı için katılamayacaklar.buda bana haksızlık gibi geliyor belki ilkokul mezunu ama bilgisi üniverste bitirmişten daha fazla.bunuda gözönüne alırsak ilkokul mezunu olanı değilde hem parayı yatıranı hemde üniverste bitirmiş olanı alacaklardır.bilemiyorum ya büyük haksızlık
çalıkuşu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-19-2009, 14:01   #8
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alıntı:
çalıkuşu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
siyaset akademisine katılmayı herkes istiyordur eminim ama azönce neymşş nasıl kayıt olunuyormuş diye baktımda sizden bi özgeçmiş istiyorlar birde kayıt kabul formu.kayıt kabul formunda yazanlar ise geçmişte nerelerde okuduğunuz,en son mezun olduğunuz okul işiniz göreviniz vs vs.buraya katılmak isteyen binlece kişi var ve istenilen yeterliliklerden hiçbirine görünürde sahip olmayan kişiler var ama sadece o formda yazılı olmayanlara sahip olmadığı için katılamayacaklar.buda bana haksızlık gibi geliyor belki ilkokul mezunu ama bilgisi üniverste bitirmişten daha fazla.bunuda gözönüne alırsak ilkokul mezunu olanı değilde hem parayı yatıranı hemde üniverste bitirmiş olanı alacaklardır.bilemiyorum ya büyük haksızlık
Genel olarak baktığınız zaman resme bu intibayı hissedebilirsiniz.Lakin bu kıstasların resmi olarak herhangi bir bağlayıcılığı söz konusu değildir.Herşey sizde bitiyor.Siyasete ilgi ve hevesiniz var ise,bunun yanında AK Parti misyon ve vizyonunu taşıyorsanız,gerisi teferuattır..
Alt 01-18-2010, 22:51   #9
Kullanıcı Adı
kayhan89
Bu eğitimler ücretlimi acaba?
Bugune kadar bir derneğe bile üye olmadım ancak artık ülkeme hizmet etmenin vakti geldiğini düşünüyorum ve aktif olarak doğru dürüst kişilik sahibi insanlarla görev almak istiyorum ve 20 yaşındayım.
konu ile ilgili olarak bilgilerinizi rica ediyorum, iyi akşamlar..
kayhan89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-25-2010, 18:51   #10
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Siyaset akademisi yeni dönem eğitim çalışmaları çok yakında başlayacaktır.Buradan ücret ile ilgili size yardımcı bir bilgi veremeyiz!Bulunduğunuz il teşkilatımıza gidip kaydınızı yapabilirsiniz.Öğrencilere ayrıcalık tanınmaktadır.

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
ab, açılım, ak, akademisi, başkan, bursa, demokratik, erdoğan, gençlik, il, ishak, okul, reform, siyaset, süreç, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)