AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-20-2011, 21:42   #1
Kullanıcı Adı
HaArP
Standart Taksim Meydanı'nda silahlı eylem
Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda havaya ateş açan şahıs, polise sıcak dakikalar yaşattı. Havaya üç el ateş ettikten sonra Türk bayrağı açan şahıs, silahını yere bırakarak teslim oldu. Meydandaki çevik kuvvet ekiplerince gözaltına alınan şahıs, dün yaşanan olayların gururuna dokunduğunu söyledi. Adli kayıt incelemesinde şahsın 6 kez hırsızlıktan kaydı olduğu öğrenildi.

Taksim'de polisi alarma geçiren olay Meydandaki Atatürk Anıtı önünde yaşandı. Ruhsatsız silahını çıkaran S.G. (31) isimli şahıs, havaya 3 el ateş etti. Silah seslerini duyan ve o sırada meydanda bulunan çok sayıda çevik kuvvet ve sivil polis, hemen harekete geçti. Polislerin yanına doğru koştuğunu gören S.G., "Ben ne sağcıyım ne solcuyum. Bireysel eylemciyim, vatandaşım. Teslim oluyorum." diyerek silahını bıraktı ve yere yattı.
Polis ekipleri yere yatan S.G.'yi hemen etkisiz hale getirerek kelepçeledi. Bu sırada S.G., dün yaşanan olayların gururuna dokunduğunu belirterek, "Ne sağcıyım ne solcuyum. Ben halkım, halkım ben." dediği gözlendi.
Gözaltına alınan S.G. ilk önce çevik kuvvet otobüsüne, ardından da resmi ekiplerin gelmesiyle ekip otosuna bindirilerek Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Görgü tanıkları, şahsın havaya 3-4 el ateş ederek 'yaşasın Türk milleti' dediğini, ardından da 'teslim oluyorum' diyerek yere yattığını söyledi. Şahsın yapılan incelemesinde 6 kez hırsızlıktan kaydının bulunduğu öğrenildi.

http://zaman.com/haber.do?haberno=11...-silahli-eylem

HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-20-2011, 21:57   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Aynısı aylar önce yaşanmıştı,meydanın köşesindeki bir hamburger şirketinin üstkatında.
Alt 04-20-2011, 22:08   #3
Kullanıcı Adı
HaArP
Mesele artık yavaş yavaş netleşmeye başladı sanki... ! Derin izler taşıyor gibi...!

'Tusiad Anayasası', 'Ergenekon',''Demokratik Özerklik'', 'Pkk' 'Ysk', 'Leyla Zana', '1 Mayıs', 'Taksim' & Tayyip Erdoğan
HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)