AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-04-2009, 13:21   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart TRT ŞEŞ REYTİNG REKORU KIRIYOR!
ŞEŞ REYTİNG REKORU KIRIYOR!
04 Şubat 2009 11:49
TRT'nin tabuları yıkarak yayına koyduğu Kürtçe Televizyon, TRT Şeş, reyting rekorları kırıyor. PKK'nın yayın organları TRT Şeş'i taklit peşine düştü..

Sessiz devrim olarak nitelendirilen TRT Şeş, 24 saat Kürtçe yayına başlayalı henüz bir ay olmasına rağmen izlenme rekorları kırıyor.
TRT Şeş'in, Doğu ve Güneydoğu'daki birçok ilde PKK'nın yayın organı olarak bilinen Roj TV'yi geride bırakarak yüzde 70 izlenme oranına ulaştığı belirtildi.
En çok izlenen iller arasında ise Şırnak ilk sırayı alıyor. Son bir ayda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) günde yapılan 10 başvurudan 7'sinin TRT Şeş'le ilgili olduğunu belirten yetkililer, vatandaşların Kürtçe TV'ye olan ilgilerini yayınlarda anlaşılır bir Kürtçe'nin kullanılmasına bağlıyor.
ROJ TV TAKLİTÇİ OLDU
Roj TV ve diğer PKK yayın organı televizyonlar, TRT Şeş'in güçlü çıkışı üzerine çareyi taklitte buldular. Daha önce sürekli açık oturum tarzında ve propaganda şeklinde süren yayınlar, mecburen değiştirildi. Roj TV'de tıpkı TRT Şeş gibi müzik, eğlence ve yaşam programları yapılmaya çalışılıyor.

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-04-2009, 13:51   #2
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Biz izleyemiyoruz ya. Uydu yayını yapıyor. Gerçi karasal yayın yapsa bile Trabzon'a gelmez, çünkü burda sadece işçi Kürtler var..
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 13:54   #3
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alıntı:
özgün genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz izleyemiyoruz ya. Uydu yayını yapıyor. Gerçi karasal yayın yapsa bile Trabzon'a gelmez, çünkü burda sadece işçi Kürtler var..
Ya hele Dizi ve filimlerin kürtçe şive ile montajlanarak oynatılmasını görseniz gülmekten kırılırsınız.
Alt 02-04-2009, 14:26   #4
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Annemle babama çok kızıyorum bize nasıl kürtçe öğretmediniz diye..Az çok biliyoruz ama daha fazlasını bilmek isterdim..Trt 6 yı çok sık olmsada takip etmeye çalışıyorum.. Öğrenebilmek adına..
Hem daha yolun başındalar bence..Bir çok şey tam rayına oturmamış..Bir süre sonra izlenme oranı dahada yükselecektir eminim..
Alt 02-04-2009, 14:34   #5
Kullanıcı Adı
Cerrah
inşALLAH iyi bir şekilde yoluna devam eder.Ben Kürt değilim ama TRT 6'nın açılmasına çok sevindim.
Alt 02-04-2009, 15:21   #6
Kullanıcı Adı
çilik
Kırar valla bütün rekorları.Bizim sabahtan akşama kadar açık.Ben hiç birşey de anlamıyorum.Babamın sayesinde izliyoruz
çilik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 15:26   #7
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alıntı:
çilik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kırar valla bütün rekorları.Bizim sabahtan akşama kadar açık.Ben hiç birşey de anlamıyorum.Babamın sayesinde izliyoruz
Öğrenirsin en kısa zamanda.
Alt 02-04-2009, 15:33   #8
Kullanıcı Adı
reyAKbay
Kürt değilim ama kürtçe müzik dinlemeyi çok seviyorum.Bu yüzden kanalları gezerken muhakkak trt 6 yı açarım.Umarım daim olur...
reyAKbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 15:46   #9
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alıntı:
reyAKbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kürt değilim ama kürtçe müzik dinlemeyi çok seviyorum.Bu yüzden kanalları gezerken muhakkak trt 6 yı açarım.Umarım daim olur...
Siz değindiğiniz için paralelik göstersin diye bir noktaya değinmek istiyorum.Yani kürtçe müziği dinlemek için illaki kürt olmak gerekmiyor.Sonuçta batı müziğini dinliyoruz,kaç kişimiz anlıyor?Sanatın dilli olmaz bence.
Alt 02-04-2009, 16:12   #10
Kullanıcı Adı
reyAKbay
Alıntı:
ishakyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz değindiğiniz için paralelik göstersin diye bir noktaya değinmek istiyorum.Yani kürtçe müziği dinlemek için illaki kürt olmak gerekmiyor.Sonuçta batı müziğini dinliyoruz,kaç kişimiz anlıyor?Sanatın dilli olmaz bence.
Tabiki öyle ki zaten aksini de iddia etmedim.Batı müziğiyle de kıyaslamadım da siz olayı başka boyuta getirdiniz yine,ne hikmetse hep bana denk geliyor.Neticede saygım sonsuz.
reyAKbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)