AK Gençliğin Buluşma Noktası
Dini Konular Dinimiz hakkında öğrenmek ve paylaşmak istediğiniz herşey.

Stil
Seçenekler

Alt 05-06-2010, 12:58   #1
Kullanıcı Adı
redyellow
Standart Türbanlı ile Tesettürlü Arasındaki 7 Fark
Bir forumda gördüm, sizlerle paylaşmak istiyorum.

Katıldığınız veya katılmadığnız konuları yazarsanız bizlerde istifade etmiş oluruz.

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-06-2010, 18:19   #2
Kullanıcı Adı
ak sevda
Allah razı olsun farkı tam net bulmuşlar
ak sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2010, 18:57   #3
Kullanıcı Adı
NûN
Allah'ım hakkıyla tesettüre girenlerden eylesin bizi...

Eğitimimi bu yüzden bıraktım, pişman değilim, pişmanlığım köşe başlarını ona buna bırakıp Müslümanlara fen ilimde diplomalı olarak faydamın olamayışındandır.
O da olacak, taviz vermeden bulabildiğim her açık kapıdan giriyorum, gidebildiği yere kadar, açık lise açık fakülte, imkan dahilinde yurtdışı...

Bilirim ki taviz tavizi doğurur, Allah yolundan ayırmasın beni, en ufak taviz vermeme fırsat vermesin inşaAllah...

Baktım olmuyor, sinmem; ama üstelemem de, netice de sistem belli! Sistemin dayatmasına boyun eğmektense, kendi sistemimi kurar, kendim resetler kendim formatlarım...

Tabii bu demek değil ki, tesettüründen taviz veren kötü yoldadır, Allah onlara da mükafat versin, yapabilen, gidebilen gittiği yere kadar gitsin, inşaAllah tesettüre riâyetsizlikle işledikleri günahları, ileride insanlara hizmetleri nispetinde affedilsin...
NûN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-06-2010, 23:25   #4
Kullanıcı Adı
akgurbetci
Allah razi olsun. Cok güzel anlatilmis gercekten.
akgurbetci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-2010, 02:00   #5
Kullanıcı Adı
İntifada
Ne yazik ki takmış olduğu o mukaddes örtünün kutsallığını bilmeyen cahil türbanlılar başörtüsü düşmanlarının silahından öteye geçmiyor.

-Bakın onun başındaki örtü hiç bir şeye mani değil sigarasınıda içer küfrünüde eder sokak ortasında her haltıda yer derse bundan daha iyi bir argüman yakalayabilirmi başörtüsü düşmanları?

Sultanahmet gülhane parkında gündüz gözüyle bile başında türbanıyla her haltı biliyor bu ahlaksızlar.

Taviz üstüne taviz bizleri bu hale getirdi ne yazık ki.İkisi arasındaki fark okadar belli oluyorki sayın abim
üniversite kapısında başörtüsü için ayrı bölüm var oradan çıkan kızları görüyoruz.Bir kısmı başörtüsüyle geliyor ve odadan çıktıktan sonra gözleri yerde mahçup bir halde yaz sıcağında bile boğazlı kazak giyiyor.Yada peruğuyla çıkıyor yaz kış.
Ama bazıları da var ki o odadan çıktıklarında tanınmayacak halde aşırı makyaj uygunsuz elbiseler vs.

Ne diyeyim Allah hidayet versin.İşte bu kızlar yüzünden adamın birisi büşra adlıbir film çeker ardında açıklamasını türkiyede benim gözlemlediğim kadarıyla bir başörtüsü problemi yok der
Alt 05-07-2010, 02:12   #6
Kullanıcı Adı
unnamed
Alıntı:
AKıncı 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne yazik ki takmış olduğu o mukaddes örtünün kutsallığını bilmeyen cahil türbanlılar başörtüsü düşmanlarının silahından öteye geçmiyor.

-Bakın onun başındaki örtü hiç bir şeye mani değil sigarasınıda içer küfrünüde eder sokak ortasında her haltıda yer derse bundan daha iyi bir argüman yakalayabilirmi başörtüsü düşmanları?

Sultanahmet gülhane parkında gündüz gözüyle bile başında türbanıyla her haltı biliyor bu ahlaksızlar.

Taviz üstüne taviz bizleri bu hale getirdi ne yazık ki.İkisi arasındaki fark okadar belli oluyorki sayın abim
üniversite kapısında başörtüsü için ayrı bölüm var oradan çıkan kızları görüyoruz.Bir kısmı başörtüsüyle geliyor ve odadan çıktıktan sonra gözleri yerde mahçup bir halde yaz sıcağında bile boğazlı kazak giyiyor.Yada peruğuyla çıkıyor yaz kış.
Ama bazıları da var ki o odadan çıktıklarında tanınmayacak halde aşırı makyaj uygunsuz elbiseler vs.

Ne diyeyim Allah hidayet versin.İşte bu kızlar yüzünden adamın birisi büşra adlıbir film çeker ardında açıklamasını türkiyede benim gözlemlediğim kadarıyla bir başörtüsü problemi yok der
Alt 05-07-2010, 02:16   #7
Kullanıcı Adı
Seyyah
Terimler üzerinden analiz yapılmış eyvAllah.
Lakin insanımızın belli kesimi nazarında başörtüsü, türban, tesettür aynı şeyi ifade ediyor. Terimler arası detayın farkında değiller ve bu onları ilgilendirmiyorda.
Kalıplaşmışda olsa, yanlışda olsa sonuçda tanımladığı şey Allahın emri.
Terimleri yargılamak yerine içeriği ve niyeti yargılamak daha doğrudur diye düşünüyorum. Herkes dünyayı aynı göz ile algılamaz bu ciddi birşeydir.
Seyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-2010, 02:48   #8
Kullanıcı Adı
hüma
Rabbim layıkıyla setrolmayı tüm örtülü kardeşlerimize ve bizlere nasib etsin,bazı kesimlerin modern tesettür diye baktığı zihniyeti anla(ya)mıyorum,anlamak da istemiyorum sonra çok uç noktalara varıyor.hadisde de var ya "insan inandığı gibi yaşamazsa,yaşadığı gibi inanmaya başlar".fazla söze ne hacet...
hüma isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-07-2010, 04:53   #9
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
2'de türbanla ilgili yazanı pek doğru bulmuyorum aslında.
Baba ana abi komşu bilmemne yüzünden örtünenler bahsi edilenler gibi örtünmez mantıken.
Anne baba abi vs. kim örtünmesini istiyorsa,bu şekilde örtünmesine zaten müsade etmez.
Bir yandan örtünmesini isteyecek,diğer yandan 7'de türbanla ilgili yazılan olay gerçekleşecek.Pek mantıklı değil.
Daha çok moda için,veya saçı başı rengi kendisine yakıştırmayıp örtünmeyi yakıştıranlar desek daha doğru olur.

Örtünme olayını sadece başla olduğunu sananlar da var melesef.En çok şaşırdığım hayretedüştüğüm konuda budur zaten.

Sen bedenini kapat,oturmana kalkmana,yürüyüşüne konuşmana dikkat et başın açık olsun eyvallah olur.
Ama sen başını kapat üstün Mekke altın paris hilton olsun ne fayda ? Dişilikten çok kişilik önemli,bunların farkına varılsın yeterlidir.
Alt 05-07-2010, 05:59   #10
Kullanıcı Adı
unnamed
Bu konu tartışılmaya açık bir konu, bu iş öncelikle aileden başlıyor, aileler kız evlatlarına sadece tak diyor, bunun içeriğini kimse anlatmıyor, toplumda kapalı bayan farklıdır gözüyle bakan hala büyük bir kesim mevcut, ama işin gerçeği bu türban meselesi çıktı çıkalı hakikaten cılkını çıkarttılar gibi düşünüyorum, eğerki dışarda gördüğümüz bayanlar gibi takacaklarına açıkça ifade ediyorum hiç takmasınlar daha iyi, bari hakkıyla kapananların hakkına tecavüz etmemiş olurlar. Burda ki herkesin dikkatini çekmiştir, bahsi geçenlerin tipleri aynıdır; rengarenk türban, altında cıvık bir bone daracık badi, diz altı etek ve vazgeçilmez konversleri..gerçi bu olaylar bir ileri nebzeye taşındı şimdi aksesuar olarak ellerinde sigara ve benim bile duyduğumda hâya ettiğim küfürler...Allah hepsine akıl fikir düşünme yeteneği versin....

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)